Προς το περιεχόμενο

Μια ευχαριστη εκπληξη


Lemuria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το συστημα της υπογραφης....

Ημουν πεπεισμενος οτι τα παιχνιδια ειναι προτιμοτερο να τα εγκαθιστω στην partition με τα xp ωστε να εχωκαλυτερεςεπιδοσειςμιας και θεωρουσα οτι σε περιβαλλον vista θα εχανα σε αποδοση. Ωστοσο μια ευχαριστη εκληξη με περιμενε σημερα. Κατηργησα τα xp tiny που ειχα και εγκατεστησα το microsoft flight simulator 10 deluxe edition στα vista για να δω απο περιεργεια πως θα πηγαινε.... Και προς καλη μου τυχη ειχε καλυτερες επιδοσεις απο ο,τι στα xp παρα το γεγονος οτι εβαλα ολα τα γραφικα στο full , trilinear filtering και αναλυση 1280x1024...Με τις ιδιες ρυθμισεις στα xp ειχα 20fps ενω στα vista επιασα 35 fps... Οσοι εχουν το συγκεκριμενο παιχνιδι ξερουν τα γραφικα του και ξερουνμ ποσο απαιτητικο ειναι....Κι ομως τα vista με αφησαν ικανοποιημενο... Αξιο αποριας ειναι το πως συνεβη αυτο οταν την ωρα που δουλευε το παιχνιδι τα vista φορτωναν aero....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω εχω vista ultimate στο λαπτοπ μου και ολα πανε σφαιρα επαιζα half life 2 με τέρμα όλα τα γραφικά και την ανάλυση (1280 χ 1024 σε εξωτερική οθόνη) και έτρεχε τέλεια.

 

τα vista έχουν πολύ καλή διαχείριση των πόρων του συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι πιστευω πως τα τελευταια updates των xp καθυστερουν επιτιδες τον υπολογιστη , ωστε να νομιζει ο κοσμος πως τα vista ειναι πιο γρηγορα και να παει σε vista. Αν θες την αποψη μου , δοκιμασε το παιχνιδι σε καθαρη εγκατασταση των xp χωρις να αφησεις το συστημα να κανει αναβαθμισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εγώ πάλι πιστεύω πως ψάχνουμε σχεδόν ώς αυτοσκοπό να βλέπουμε τα άσχημα των Vista και όχι τα θετικά τους. Είναι σχεδόν must να κακολογείς την microsoft και κάθε νέο προϊόν της (και ποτέ δεν έχω καταλάβει γιατί).

 

Το λέω αυτό χωρίς καμία διάθεση να θίξω τον Dia (φωτιά να πέσει να με κάψει αν λέω ψέματα) απλά μου φάνηκε λίγο τραβηγμένο. Μας έχει δώσει ένα σωρό αφορμές η microsoft να σκεφτόμαστε έτσι αλλά δεν το πολυ πιστευω αυτό με τα updates των XP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Partition που ειχα τα xp tiny ήταν αχρησιμοποιητη...ηταν ουσιαστικα μια καθαρη εγκατασταση xp τα οποια τα ειχα βαλει για το ενδεχομενο και μονο να παθουν κατι τα vista και να μην εχω windows....δεν τα χα χρησιμοποιησει σχεδον καθολου αφου το wow ειναι το μονο παιχνιδι που παιζω εδω και καιρο και το εχω στα vista. 3 αλλα παιχνιδια που θελησα να δοκιμασω τα εβαλα στα xp .. αλλα η partition των xp ηταν σχεδον αδεια και αχρησιμοποιητη.

 

Ολοι μας κατηγουμε την microsoft για διαφορες παπαντζες πουκανει αλλα ειναι και η μεγαλυτερη εταιρεια λογισμικου αυτη τη στιγμη πως να το κανουμε.... τα vista αν και σαν RC1 και beta ειχαν προβληματα οσο περναει ο καιρος βελτιωνονται...και ειναι πολυ πιο ελαφρια απο οσο περιμεναμε ολοι μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εγώ πάλι πιστεύω πως ψάχνουμε σχεδόν ώς αυτοσκοπό να βλέπουμε τα άσχημα των Vista και όχι τα θετικά τους. Είναι σχεδόν must να κακολογείς την microsoft και κάθε νέο προϊόν της (και ποτέ δεν έχω καταλάβει γιατί).

 

e ama to stamatisoume ki ayto . meta den exei noima na zoume

BTW exei tyxei na peraseis drives meta apo format kai na min tous pernei ?

drives pou eixes perasei se palaioterh eggatastash sto idio pc kai apo to idio cd (win ) meta apo apeires epanekiniseis kai mpinelikia kai to pc na exei allh apopsh ? kai xafnika ws dia mageias ... mia mera pou dokimazeis na tous parei kanonika ?

e ela meta esy san logikos anthrwpos kai min kantiliazeis thn Micro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...