Προς το περιεχόμενο

Προγραμματισμός Java σε Vista


Wise_One

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά μια μικρή βοήθεια.

 

Θέλω να εγκαταστήσω το SDK της Java για να προγραμματίζω στα Vista και να μη γυρνάω στα ΧΡ.

 

Το θέμα είναι ότι κατέβασα το kit πριν 2 χρόνια και δε θυμάμαι τώρα ποιό πρέπει να κατεβάσω.

 

Το παλιό που έχω, πήγα να το εγκαταστήσω αλλά μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με τα Vista. Για να μη γίνει καμιά καφρίλα το άφησα.

 

Φαντάζομαι ότι με τις αναβαθμίσεις θα έχει λυθεί τώρα αυτό το πρόγραμμα. Τί κατεβάζω λοιπόν;

 

Το να έχει το netbeans δε με πειράζει. Δε μπορώ να το χρησιμοποιώ ακόμα αφού δεν έχουμε δουλέψει με projects αλλά ας υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νεώτερο που έχω προσέξει είναι το JDK 6 Update 2. Παίζει σε vista.

 

Τώρα netbeans και ότι άλλο ide θες τα βάζεις ξεχωριστά.

 

Sto link pou anafereis uparxei kai h epilogh: JDK 6 Update 2 with NetBeans 5.5.1

Den xreiazete na peraseis to netbeans ksexwrista

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'στε καλά ρε παιδιά. Αυτό έψαχνα. Μάλλον θα κατεβάσω την έκδοση μαζί με το Netbeans γιατί πού ξέρεις, ίσως αρχίσω να προγραμματίζω σ' αυτό (αν και είναι βαρύυυυυυ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sto link pou anafereis uparxei kai h epilogh: JDK 6 Update 2 with NetBeans 5.5.1

Den xreiazete na peraseis to netbeans ksexwrista

 

Α ναι απλά το θεωρώ πλεονέκτημα να τα κατεβάζεις ξεχωριστά, γιατί σου δίνει μεγαλύτερη ευελιξία. Μπορεί να μην σ αρέσει το netbeans για παράδειγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...