Προς το περιεχόμενο

Παιχνιδάκι: "Βρες την ταινία συνειρμικά"


Akujin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α, εμένα με μπέρδεψε η τελευταία βοήθεια! Τι όνομα είναι αυτό;;

Πριν είχα σκοπό να πω το "The Goonies" πάντως. (;)

Το βρήκα;; Μπράααβο μου :P Πάντως από το "στόμα/μαουθ" το κατάλαβα. Εξήγησέ μου, αν θες, τα υπόλοιπα στοιχεία.

Επεξ/σία από Ανήξερη
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ναι ειναι Τhe Goonies!!!

H τελευταια φωτο που ποσταρα ειναι data(3g-4g),το κανονικο ονομα του χαρακτηρα .Ειχε σαν ειδωλο τον james bond(007) αλλα τον φωναζαν double o negative. (1η φωτο το αρνητικο-negative μπροστα απο το 7) και προφανως η 2η φωτο ειναι ο Mouth.

Επειδη ημουν σιγουρος οτι ειχατε δει την ταινια ειπα να βαλω το 1ο στοιχειο λιγο δυσκολο.

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπλήρωσα παραπάνω την απάντησή μου μετά το λάικ σου.

Ααα, για Τζέιμς Μποντ δεν θυμόμουν και κάτι δεν μου κόλλαγε. Αλλά οκ, πάλι καλά που το είπα :)

Πάντως δεν ήταν εύκολο ούτε αυτό! Πρέπει να επαναπροσδιόρισουμε τις έννοιες "εύκολο" και "δύσκολο" εδώ μέσα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να φταιω και εγω καθως οτι ταινια βλεπω  ειναι ή χωρις υποτιτλους ή μονο Αγγλικους και ετσι δεν ξερω πως χανονται στην μεταφραση οι διαλογοι.

Σειρα σου να βαλεις @Ανήξερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Μπορει να φταιω και εγω καθως οτι ταινια βλεπω  ειναι ή χωρις υποτιτλους ή μονο Αγγλικους και ετσι δεν ξερω πως χανονται στην μεταφραση οι διαλογοι.

 

Καλά στη συγκεκριμένη νομίζω φταίει ότι όσοι την ξέρουμε, την έχουμε δει προ αμνημονεύτων χρόνων για να θυμόμαστε λεπτομέρειες! :)

Ας βάλω μία να υπάρχει:

1122400319_2020-07-2121_15_51.png.6ccf1351a1ce0feccbc1bd90f9f88787.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xμμ, όχι. Εννοούσα ότι δεν έχει να κάνει με μουσική *γενικά*, αλλά *ειδικά* με τη συγκεκριμένη φωτογραφία. Έχει σημασία να ξέρετε από πού προέρχεται η φωτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν εννοώ το αεροδρόμιο. Πιο κοντά είναι ο Νυσταγμένος, αλλά δεν είναι απόλυτα σωστό αυτό που γράφει. Επικεντρωθείτε στο από πού προέρχεται η φωτογραφία (στη λογική της απάντησης του Νυσταγμένου) και θα έχετε ένα στοιχείο για τον τίτλο της ταινίας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτό είναι από το Beatiful Day των U2 (έτσι λέει ο γούγλης). Αν αυτό είναι στοιχείο ως έχει, με δεδομένο ότι κοιτάμε ταινίες των 80's τότε μήπως η ταινία που ψάχνουμε είναι το Groundhog Day (Η μέρα της μαρμότας);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...