Προς το περιεχόμενο

Help please!


nioioni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με την κάρτα γραφικών. Ο υπολογιστής είναι πρόσφατα αγορασμένος. έχω:

Motherboard:Gigabyte GA-965-DS4 ATi Crossfire Core 2 Duo,CPU: Intel Core 2 Duo 6400 2.13GHz 1066MHz 4Mb,Memory:DDR2/800 1024Mb x 2 Supe Tolent, Hard Disk: Sata II 320Gb/7200/16Mb, VGA Card: Sapph X1950XT 512M DDR3

 

Μια μέρα μου έβγαλε το εξής μήνυμα με το που ανοιγα τον υπολογιστή Η εφαρμογή services.exe αντιμετωπίζει πρόβλημα κ πρέπει να τερματιστεί. Εαν βρισκόσασταν στην μέση....μπλα μπλα Πριν κάνω κλικ να αποσταλεί η να μην αποσταλεί η βλάβη κάνω κλικ να δω που είναι το πρόβλημα ήταν στα αρχεία sZApnName:service.exe.. κάνω κλικ να μην αποσταλεί κ μου βγάζει νέο παραθυράκι Η λειτουργιά του συστήματος θα τερματιστεί παρακαλώ κλείστε όλα ....μπλα μπλα. Η διδικασια του συστήματος .. c:windows\system32\services.exe τερματίστηκε από τον χρηστή ΝΤ Μετρά αντίστροφα 1 λεπτό κ restart.. Δεν δίνω σημασία 1-2 φορές που μου το έβγαλε 2 συνεχόμενες την πρώτη φορά κ όλα μια χαρά για λίγες βδομάδες. Ξανα είχα το πρόβλημα κ η διδικασια restart εκκίνηση καλά κρατούσε για κάνα 30λεπτο ώσπου του θυμήθηκε να σταματήσει .. Μου πετούσε κ μηνύματα η ΑΤΙ πριν τον τερματισμό ότι h graphic card δεν είναι installed or the driver is not supported..έκανα update το driver μια χαρά για λίγες μέρες κ από χτες πάλι τα ίδια.. παίζει να του κάνω κ αρκετά restart μέχρι να με αφήσει στα windows...

Σας κούρασα ε?? Εχετε καμιά ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σύστημα είναι καινούριο στημένο η από αλλαγή hardware ? για να λες ότι σου πετάνε και οι catalyst errors τότε μου μυρίζει ασυμβατότητα με κάποιον driver από προηγουμενη vga ( είχες nvidia ? ) ένα repair των παραθύρων πάντως θα σε βοηθήσει σίγουρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δισκάκι των χρ έχει repair λογικά κάτι δεν πήγε καλά στην εγκατάσταση για να σου βγάζει ότι τερματίζεται το services.exe από τον NT οποτε κανεις μια επιδιόρθωση και ίσος φιάξει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα ένα search στο google, για το service.exe, τα παραπάνω λένε για worm. έκανα scan με Trohan remover + Spyware doctor κ είναι μια χαρά ελπίζω να παραμείνει. Ευχαριστώ για την συμβουλές παιδία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...