Προς το περιεχόμενο

Απλές εντολές insert...


Kariajoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

Για κάποιες απλές εντολές εμφάνισης, όπως γραμματοσειρές σε bold, εισαγωγή εικόνων, links κλπ σε σελίδες, όπως αυτή που γράφω τώρα, υπάρχουν έτοιμα εικονίδια.

Θα ήθελα να μου πείτε πως εκτελώ και τις παρακάτω εντολές.

α) στοίχιση στη μέση (κειμένου ή εικόνας)

β) εισαγωγή πίνακα

 

Επειδή ασχολούμαι εντελώς ερασιτεχνικά με δημιουργία ιστοσελίδων δοκίμασα να χρησιμοποιήσω τον αντίστοιχο κώδικα πχ για στοίχιση στη μέση το <p align="center">xxxxxx</p> αλλά δεν λειτουργεί. Δοκίμασα το [align=center]xxxxx[/align] αλλά και έτσι, δεν γίνεται. Που θα μπορώ να βρω πως εκτελούνται και άλλες σχετικές εντολές, για να μην σας ζαλίζω;

 

Ευχαριστώ

 

ps Ψάχνοντας στις σελίδες στις οποίες θέλω να ενεργοποιήσω τις παραπάνω εντολές, βρήκα το παρακάτω

Μπορώ να χρησιμοποιήσω άλλες εντολές;

Δυστυχώς όχι, όχι στην παρούσα έκδοση phpBB 2.0. Μελετούμε πως μπορούμε να προσφέρουμε τις εντολές με ελεύθερα δομημένο τρόπο σε μελλοντική καίρια αναβάθμιση του κώδικα του forum

 

Οπότε μάλλον δεν γίνεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BBCode:

>[center ] blah [/centεr]

Παράδειγμα:

blah

 

HTML:

><center> blah </center>

 

Πίνακα με BBCode δεν μπορείς να βάλεις. Σε HTML:

 

>
<table>
<tr><td>γραμμή 1, στήλη 1</td><td>γραμμή 1, στήλη 2</td><td>γραμμή 1, στήλη 3</td></tr>
<tr><td>γραμμή 2, στήλη 1</td><td>γραμμή 2, στήλη 2</td><td>γραμμή 2, στήλη 3</td></tr>
</table>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς lavelle

Αυτό που μου έστειλες αναφέρεται σε κώδικα που χρησιμοποιούν διάφορα προγράμματα όπως frontpage ή deamweaver. Δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω όμως σε σελίδες όπως αυτή που γράφουμε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Dikemou

Το δοκίμασα στη σελίδα (δεν είναι στο insomnia) με

μια φωτογραφία αλλά και απλό κείμενο αλλά δεν έγινε τίποτα.

 

δοκιμή

 

Εδώ όμως λειτουργεί. γιατί δεν λειτουργεί στην άλλη σελίδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...