Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Ιντερνετ και Browsers


passenger57

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο χθές έχω πρόβλημα με το Ιντερνετ. Εχω dsl με το μοντεμ στην κάρτα δικτύου και ολα δούλευαν καλά. Ομως ξαφνικά οι browsers δεν ανοίγουν σελίδα ή ανοίγουν πολύ δύσκολα, μάλιστα όταν ανοίγω τον μοζίλλα και κάνω κλικ σε ένα λινκ δεν ψάχνει να το βρεί στο ιντερνετ και μένει η σελίδα ανενεργή. Το ίδιο και με τον Εxplorer. Εκανα ρεμπούτ στο μόντεμ... τα ίδια. Το avast antivrus δεν κάνει update και με ένα αντιspy έκανα ένα σκαν και βρηκα 2 μικρά τροζανάκια που τα πέταξα.Να σας πώ ότι εχτές πήγα να κατεβάσω ένα τόρρεντ και μου έβαλε μάλλον ένα αρχείο hosts.exe στα windows, και ανέφερε κάποιο frapps.exe.Πήγα και τα έσβυσα και τα 2 και μετά έκανα σκαν στο σύστημα.Νομίζω ότι από τότε έχω πρόβλημα και μάλιστα όταν καταφέρει ο browser να φορτώσει κάποια σελίδα...δεν φορτώνει όλα τα στοιχεία της σελίδας....λείπουν φωτογραφίες, τα κείμενα έχουν μεγάλη γραμματοσειρα..κτλ...Καμμιά ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πρόβλημα ιού. Ψάξε στο google για hosts.exe και θα καταλάβεις. Απλό σβήσιμο των αρχείων δεν αρκεί. Προσπαθησε με διαφορα antispyware προγράμματα να καθαρίσεις το pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...