Προς το περιεχόμενο

c2d w/c


rotten crusader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κρατήσου από μια καρεκλα τότε ;)

E4300 @ 3700Mhz 1,6 Volt !!!

με την 7900gs @ 700Mhz / 800 @ 1,55V/2,3V στο loop ;)

ambient 21c

με ενα μόνο Black Ice Pro II @ 4 fans push-pull

26665658bu0.th.jpg

 

nai alla den exeis sto chipset kai gpu,kai den exw balei anemistires ama balw kai anemistires tha pesoun kai allo,kai kati poli simantiko den xerw ti antlia exeis isos na einai pio dinati h dikia sou kai na kanei pio grigori roi mesa,h dikia mou einai apo tis pio adinames fantasou na ebaza kamia dinati h kai dio antlies idies,

min treleneste kai ta psigia apo mixanes mia xara einai alouminiou einai ta perisotera grilies exoun kai to kiriotero megali xoritikotita se paraflou ,apla thelei ligo montarisma stis enoseis tipota allo,otan sou dixo foto tha deis oti den poianoun poli xoro alla exw kanei sourotiri to kouti.kai kati simantiko gia igro exo balei paraflou apo benzinadiko, siga min edina stous kleftes 15euro to mpoukalaki 500ml.

ta dio 2litra 25%glicol 3euro kai ebala kai ena 500ml 100%glicol tis thermatake kai fosforizei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

σου είπα με την vga στο loop ;) είχα και το chipset για ένα διάστημα αλλα δεν άξιζε μιας και το 680i είναι όλη ζεστό :) και με αέρα έκανα καλύτερη δουλειά αντλία Eheim 1250 απλά όμως αν αναλογιστείς ποσα ψυγεία έχεις εσύ, την τάση που έχω δώσει στο hardware και τι ψυγείο έχω εγώ μιλάμε για τραγική διαφορα ;) και όπως σου έγραψα σε εμενα βάλε καμια 10αρια πάνω σε βαρύ load εσένα με τόσο ψυγείο στάνταρ είσαι πολύ παραπάνω από 10 βαθμούς Delta σε idle - load

 

από τα ψυγεία χάνεις γιατί :

1) αλουμίνιο

2) πολύ μεγάλα σε λίτρα { δεν χρειάζεσαι τόσο πολύ ;) }

3) έχεις παραφλού :mrgreen: απιονισμένο νεράκι από φαρμακεία με 50 λεπτά τα 4 λίτρα ;) είναι ακριβώς το ίδιο που σου πουλάνε 15 ευρώ ;)

4) όλα τα προσθετικά που έχεις βάλει δεν χρειάζονται ;) λίγες σταγόνες για άλγη από pet shop και αν θες οπωσδήποτε Uv πάρε σωλήνες UV ΌΧΙ στο υγρό σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου είπα με την vga στο loop ;) είχα και το chipset για ένα διάστημα αλλα δεν άξιζε μιας και το 680i είναι όλη ζεστό :) και με αέρα έκανα καλύτερη δουλειά αντλία Eheim 1250 απλά όμως αν αναλογιστείς ποσα ψυγεία έχεις εσύ, την τάση που έχω δώσει στο hardware και τι ψυγείο έχω εγώ μιλάμε για τραγική διαφορα ;) και όπως σου έγραψα σε εμενα βάλε καμια 10αρια πάνω σε βαρύ load εσένα με τόσο ψυγείο στάνταρ είσαι πολύ παραπάνω από 10 βαθμούς Delta σε idle - load

 

από τα ψυγεία χάνεις γιατί :

1) αλουμίνιο

2) πολύ μεγάλα σε λίτρα { δεν χρειάζεσαι τόσο πολύ ;) }

3) έχεις παραφλού :mrgreen: απιονισμένο νεράκι από φαρμακεία με 50 λεπτά τα 4 λίτρα ;) είναι ακριβώς το ίδιο που σου πουλάνε 15 ευρώ ;)

4) όλα τα προσθετικά που έχεις βάλει δεν χρειάζονται ;) λίγες σταγόνες για άλγη από pet shop και αν θες οπωσδήποτε Uv πάρε σωλήνες UV ΌΧΙ στο υγρό σου :)

 

1)den einai thema alouminiou oso antlia kai anemistires,ama deis poses solinoseis exo balei sta na pane

2)auto ainai alithia alla gia silent skepsou

3)3euro edosa gia dio litra,to 500ml to eixa apo to kitaki den to agorasa,to apopiesmeno pou les einai kalh lish den to skeftika alla den xero tis thermokrasies pou antexei

4)nomizo prepei na einai kai h solines tous eixa dokimasi sketous kai gializan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αλουμίνιο κάνει μικρότερο buffer από τον χαλκό οποτε χάνεις πολύ σε θερμοκρασίες από εκεί αλλα αν μιλάς και για πολλά μετρα σωλήνα τότε χάνεις ακόμα περισσότερα :( για silent που λες δεν το σκέφτομαι και ούτε το έχω σκεφτεί γιατί απλά δεν με ενοχλεί ο θόρυβος :) το απιονισμένο νερό αντέχει από 0 μέχρι να εξατμιστεί 100+ είναι σαν το κανονικό νερό και έχει πολύ καλύτερη θερμοχωρητικότητα από το παραφλού :) γενικά είναι πολλά μικροπράγματα που αν τα προσέξεις θα κανεις πολύ καλύτερη δουλειά απλά σαν metro σύγκρισης σου λέω ότι δεν χρειάζεσαι τόσα ψυγεία να να κανεις σωστή δουλειά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αλουμίνιο κάνει μικρότερο buffer από τον χαλκό οποτε χάνεις πολύ σε θερμοκρασίες από εκεί αλλα αν μιλάς και για πολλά μετρα σωλήνα τότε χάνεις ακόμα περισσότερα :( για silent που λες δεν το σκέφτομαι και ούτε το έχω σκεφτεί γιατί απλά δεν με ενοχλεί ο θόρυβος :) το απιονισμένο νερό αντέχει από 0 μέχρι να εξατμιστεί 100+ είναι σαν το κανονικό νερό και έχει πολύ καλύτερη θερμοχωρητικότητα από το παραφλού :) γενικά είναι πολλά μικροπράγματα που αν τα προσέξεις θα κανεις πολύ καλύτερη δουλειά απλά σαν metro σύγκρισης σου λέω ότι δεν χρειάζεσαι τόσα ψυγεία να να κανεις σωστή δουλειά :)

 

sigoura o xalkos einai poli anoteros kai psixei poli kalitera apo to alouminio,

mallon to apiopismeno nero gia pc einai oti prepei ,

tora gia ta psigia apla ego protino se opoion exei kanena paratimeno h xexasmeno h gia petama mporei na to xrisimopihsei gia idropsixi kai na min pai xameno,pantos i alithia eida megali diafora otan ta ebala apano apo to moufopsigio ths thermaltake xwreis na xalasw draxmi,logika ta kala psigia gia pc einai arketa akriva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω τωρα πεταγομαι αλαλ τελοσπα.Αφου δν σας φτανουν οι ταπινες υδροψηξης που εχουμε ολοι μας :) γτ δν πατε στην ανταρκτηκη που ουτε θα χρειαστει να πληρωσετε για παρφλου και νμεερα ουτε τπτ.Θα γινετε και πιγκουινος(endagered spiece)Αν δν σας κανει και αυτο βαλτε μεσα στα τεποζητα σσας βαλτε λιγο dry ice θα κανει δουλεια ;).

Εγω θα το δοκιμασω παντως λετε να κολησει η αντλια και το ψηγειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bare in mind ότι ο ξηρός πάγος μπορεί να εκραγεί αν το βυθίσεις απότομα σε νερό :) και επειδή σε βλέπω πολύ ενθουσιασμένο ρίξε λίγο διάβασμα πρώτα και μετά στην πράξη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα αλλα δεν λέει να παίζεις με την σωματική σου ακεραιότητα για να ψύξεις ένα pc ;) πάρε ένα μεγάλο TEC από e-bay και δώστου να παίζεις στους minus και 24-7 ;) με το λιγότερο δυνατό κόστος από τις υπόλοιπες λύσεις :D δες το avatar μου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω τωρα πεταγομαι αλαλ τελοσπα.Αφου δν σας φτανουν οι ταπινες υδροψηξης που εχουμε ολοι μας :) γτ δν πατε στην ανταρκτηκη που ουτε θα χρειαστει να πληρωσετε για παρφλου και νμεερα ουτε τπτ.Θα γινετε και πιγκουινος(endagered spiece)Αν δν σας κανει και αυτο βαλτε μεσα στα τεποζητα σσας βαλτε λιγο dry ice θα κανει δουλεια ;).

Εγω θα το δοκιμασω παντως λετε να κολησει η αντλια και το ψηγειο?

 

kalh h idea:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδία,ξέρετε κανα γνωστό μαγαζάκι στην αθήνα γ case modding's?Θέλω να κάνω μία τρύπα στο πλαινό του soprano μου για να περνάει ο σωλήνας της αντλίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...