Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ATI X1400 σε φορητό fujitsu-siemens


sintalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πάρει έναν AMILO pi 1536v που έχει πάνω την ΑΤΙ χ1400 που όμως λεέι το ΑΤΙtool και το everest ότι είναι στα 64mb memory bus αντί για 128 που πρέπει να είναι σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της ΑΤΙ.Τι γίνεται, μας κοροιδεύει η fujitsu siemens ή τα multirama?Mήπως για αύτο ήταν τόσο φτηνό.Παρακαλώ διαφωτίστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά δεν έχουν ενημερωθεί ακόμα τα προγράμματα..είναι το πιο λογικό sintalkas..η επίσημη ιστοσελίδα της fujitsu-siemens λέει 128mb?αν ναι δεν υπάρχει θέμα αμφισβήτησης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και να έχεις δικίο @topos αλλά στην επίσημη σελίδα της ATI λένε άλλα και εννοούσα 128 bit memory bus width και όχι mb , λάθος δικό μου συγνώμη να και η ιστοσελίδα

 

http://.ati.amd.com/products/mobilityradeonx1400/specs.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδι ά βοηθήστε με όσο και αν το έψαξα δεν βρήκα να υπάρχει έκδοση 64 bit , μπορείτε να μου δώσετε κάνα link με πρόγραμμα όπως τα pcwizard & everest ? Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με την ATI και την ιστοσελίδα της το memory bus της είναι 128-bit 4-channel .Το πρόβλημα είναι οτί τα 2 παραπάνω προγράμματα έχουν διαφορετική άποψη για το θέμα και στην ιστοσελίδα της η Fujitsu siemens δεν το αναφέρει.Μάλλον κανούν λάθος τα 2 αύτα προγράμματα καθώς οπού και αν έψαξα δεν βρήκα έκδοση αυτής της κάρτας με memory bus width 64 bit.Εύχαριστω πολύ για τον κόπο σου Venisk ,γιατί κάθε βοήθεια επιπλέον είναι καλοδεχούμενη ,γι αυτό συνέχισε έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ξαναείπα κ πιο πάνω..τα προγράμματα δεν είναι ενημερωμένα..είναι μεγάλη κουβέντα να αμφισβητήσεις μια εταιρεία για τα δεδομένα των προϊόντων της..μην έχεις καμία φοβία..σ ευχαριστώ πολύ sintalkas..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...