Προς το περιεχόμενο

asxetos zhta bohtheia


hackfree3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

hello! eimai teleiws asxetos sto thema kartas grafikwn alla apofasisa oti einai kairos na peksw games sto pc.alla to thema einai oti exw mperdeutei kai fobamai mhn einai asimbath h karta pou tha parw! exw pros to parwn mia geforce 5600 xt 128mb.alla einai athlia olo kollaei sta games kai exw parapono.exw pentium 4 sta 3g kai mnhmh sta 1024mb.kati blepw gia agp kartes kai vga kartes.twra poies einai simbates kai poies oxi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρτες χωριζονται σε διαυλο agp η pci-expres.εσυ μπορει να εχεις μια απο τα 2.πρεπει να αγορασεις καρτα με διαυλο που εχει η μητρικη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι δυο διαφορετικα πραγματα

 

vga(video graphics array) ειναι η αναλογικη εξοδος της καρτας προς την οθονη σου αυτο που κατα πασα πιθανοτητα χρησιμοποιεις τωρα

 

agp(Accelerated Graphics Port) ειναι η υρα που συνδεεται η καρτα στη μητρικη σου και μαλλον αυτο που εχεις και τωρα η αλλη θυρα ειναι η pci-express και χρησιμοποιειται στις πιο καινουριες καρτες αλλα δεν ειναι απιθανο να εχεις, μια ματια στο βιβλιαρακι της μητρικης σου θα στο πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μητρική σου είναι AGP οπότε ξεχνάς τις κάρτες γραφικών pci express.

 

Μια καλή επιλογή για games είναι η ATI X1950 pro ειδικά αν τη βρεις από αγγελία περίπου στα 90 ευρώ είναι ότι πρέπει για σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dhladh tha pezei kala ta games? giati ta teleutaia games kolousan fobera....exw kai to need for speed most wonted kollaei....kai to kainourgio to need for speed epishs.blepw kati games opws spiderman 3 pou thelei 256mb kai kati alla kainourgia kai zhlebw! 90 ta dinw an kanei douleia! oxi san thn geforce 5600 xt 128mb

 

 

eida sto internet thn motherboard mou kai leei oti exw mia AGP kai 3 PCI ti einai auto? mhpws iposthrizei PCI?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμμία επαφή η 5600 με την 1950pro...

θα δεις τεράστια διαφορά,τα παιχνίδια που ανέφερες τα παίζει ρελαντί...:P

το θέμα είναι να βρεις, γιατί αν πας για καινούρια, νομίζω έχει γύρω στα 170 ε, όπου και πάλι βάση απόδοσης/τιμής είναι πολύ καλή αγορα.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις καταρχήν?

 

Τι τροφοδοτικό έχεις? Η ΑΤΙ X1950Pro απαιτεί πολύ ισχυρό τροφοδοτικό, οπότε μπορεί να χρειαστεί να δώσεις επιπλέον χρήματα για αυτή την αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούργια σε AGP ξεκινάει στα 130 euro και νομίζω 140 έχει στο e-shop.

 

Οι FX 5XXX γενικά είχα βγει πατάτες οπότε οι διαφορές από τη X1950pro θα είναι χαοτικές.

Η cpu σου δε νομίζω να τη κόβει, και το 1gb για XP και normal παιχνίδια(Οχι crysis δλδ) είναι αρκετό.

 

Ρίξε μια ματιά στις αγγελίες του forum και κάνε και μια νέα "ζήτησης" ποτέ δε ξέρεις όλο και κάτι θα βρεις.

 

Σίγουρα θέλει καλό psu αλλά με ένα 380-400W branded θα κάνει τη δουλειά του(ούτε εμένα βγάζει τα 30Α που ζητά η κάρτα αλλά δεν έχω πρόβλημα ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...