Προς το περιεχόμενο

"31 δρομοι"


vintage's_lover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ok guys....η κοπέλα ή κάποιος άλλος αποφάσισε να κάνει την ζωή της σήριαλ...αλλά ήμαρτον....απο τους άνεργους ήρωες του παπακαλιάτη που μέναν σε 3αρια "λουξ" στους πρόποδες του Λυκαβητού....φτάσαμε σε μια κοπέλα που για νέα αρχή πάει στο Αμέρικα...την ώρα που ο μέσος νεός-νέα στην Ελλάδα της αρκεί για νέα αρχή ένα δυαράκι στα Πατήσια....εγώ δεμ το είδα και αν θα το δώ ίσως το δω για λίγο και για το μπούστο της κοπελας...(ω ναι το ομολογω...)

 

Ερώτηση για το ορθό του σεναρίου...με ποιά δικαιολόγία μετακόμισε στις ΗΠΑ...σπουδές κλπ????

 

ποιο μπουστο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Η σειρά για μένα, από λιγο που είδα, είναι για να περάσει απλά η ώρα αν δεν έχεις κάτι άλλο να κάνεις. Και τίποτα άλλο. Η κοπέλα δεν την κατέχει την τέχνη..

Κι επίσης αυτό το σπαστικό με τα μισά ελληνικά μισά αγγλικά και η ελλεινή προφορά πολύ αποτυχημένο. Όλη μου η οικογένεια ζει στην Αμερική αλλά έτσι δε μιλανε!!Πιο πολύ για βλάχικο μου φέρνει!

Γούστα είναι αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφέρω τι έγραψα σε άλλο φόρουμ...

 

Δεν είδα την πρεμιέρα ,αλλά το 2ό επεισόδιο σήμερα Δευτέρα.

Λοιπόν 1όν είναι γελοίο που πάτε να τη συγκρίνεται με αμερικάνικες σειρές.Έτη φωτός απέχουν σε όλα τα επίπεδα,Είναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ σειρά και έτσι πρέπει να κριθεί.

Οπότε ,είχε αρκετά καλή σκηνοθεσία διαφορετική από τα συνηθισμένα ελληνικά πρότυπα και πολύ καλή φωτογραφία.Σεναριακά είναι νωρίς ακόμα αλλά δεν περιμένω και κάτι το ιδιαίτερο...

Από ερμηνείες δεν ήταν και τόσο άσχημα όσο τα λέτε πέρα από το devil-spawn καρβέλα-βίσση...Το διδυμάκι των κολλητών το πέτυχαν αρκετά και βγαίνει αρκετά φυσικό που είναι στα υπέρ.

Όσο για τα ελληνο-αγγλικά κάπως έτσι τα ιμλάνε και μεταξύ τους οι ελληνο-αμερικάνοι.

Θα δούμε και παρακάτω και θα κρίνουμε αλλά για ελληνική παραγωγή πιστεύω ότι είναι σε πολύ υψηλά στάνταρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που επιτελους ακουσα κ καποια θετικα σχολια.Κ εγω παντως πιστευω οτι ειναι αν οχι η καλυτερη,μια απο τις καλυτερες σειρες φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην είχε και δική της σειρά αν δεν ήταν κόρη της ΑΠΟΛΥΤΗΣ. Κακά τα ψέματα... Αν δεν σε κρατήσει και ο ηθοποιός σε μια ταινία, δύσκολο να την παρακολουθήσεις. Πόσο μάλλον όταν η ''ηθοποιός'' είναι η κόρη της ΑΠΟΛΥΤΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, σεναριακά δεν είναι ότι καλύτερο έχουμε δει στην ελληνική τηλεόραση, ΑΛΛΑ...

 

...μου αρέσει που βλέπω νέα -επιτέλους- πρόσωπα, ακόμα και λιγότερο ταλαντούχα. Αν μου έλεγε κάποιος το στόρυ για να μαντέψω τους συντελεστές, θα έβαζα τον Παπακ στο σενάριο και την πρώτη του σκηνοθετική απόπειρα, την Παππά στον ρόλο της Χριστίνας, τον Παπακ στο ρόλο του Άλεξ...

 

Μου αρέσει η αίσθηση που σου δίνει η σειρά, ναι, αυτή η αμερικάνικη, αυτή η ταξιδιάρικη, η άγνωστη.. Σύμφωνοι, το'χουμε ξαναδεί το εργάκι, μπορεί και καλύτερα, αλλά δε βλέπω το κακό σε μια ελληνική σειρά να κάνει μια τέτοια προσπάθεια.

 

Μου αρέσει πολύ η φωτογραφία, ειδικά στις νυχτερινές εξωτερικές λήψεις. Ειναι μεν καθαρές, αλλά έχουν και ένα είδος θαμπάδας, που σε συνδυασμό με τα φώτα της πόλης, φτιάχνουν μια πολύ ζεστή ατμόσφαιρα, ακόμα και αν βρέχει! Ωραίες και οι μουσικές επιλογές, αν και κάπως αναμενόμενες.

 

Φυσικά και η σειρά έχει μειονεκτήματα : Τον Άλεξ! Δε ξέρω αν οι άλλοι παίζουν καλά, και κάνουν την Καρβέλα να φαίνεται καλή, αλλά εμένα μ' αρέσει το παίξιμό της. Μ' αρέσει ο τρόπος που χρησιμοποιεί τη φωνή της, δεν είναι υπερβολική.. Οι Ελληνοαμερικάνοι είναι στο στοιχείο τους, κλασικά !..

 

Θα προσπαθήσω να την βλέπω τη σειρά. Όχι επειδή είναι cool ή trendy -και παρεμπιπτόντως, μου φαίνεται πιο πιθανό ένας φοιτητής στη Νέα Υόρκη που οι γονείς έχουν ευρά ή μπορεί να δουλεύει να μένει σ'ενα διαμέρισμα στο Σέντραλ Παρκ, παρά ένας φοιτητής στην Αθήνα να μένει σε διαμέρισμα με θέα την Ακρόπολη - αλλά επειδή θέλω να δω αν οι δημιουργοί αποφασίσουν να μην πέσουν στις γνωστές παγίδες που συνήθως έχουν τέτοιες σειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην είχε και δική της σειρά αν δεν ήταν κόρη της ΑΠΟΛΥΤΗΣ. Κακά τα ψέματα... Αν δεν σε κρατήσει και ο ηθοποιός σε μια ταινία, δύσκολο να την παρακολουθήσεις. Πόσο μάλλον όταν η ''ηθοποιός'' είναι η κόρη της ΑΠΟΛΥΤΗΣ.

 

na sou po ti ali8ia, ego otan ida ti sira de iksera pos ine i koris tis ANNAS, meta apo 3 meres stis idisis to pira xampari, alla par'olou auta mou arese

 

(prosopiki gnomi)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως μικρή δεν έδειχνε πως θα ασχοληθεί με την υποκριτική....και φυσικά....η μανούλα...την προμοταρε απο τότε....αλλά σε άλλο τομέα....

 

σας λέει κάτι αυτό????τι ξέθαψα πάλι....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως μικρή δεν έδειχνε πως θα ασχοληθεί με την υποκριτική....και φυσικά....η μανούλα...την προμοταρε απο τότε....αλλά σε άλλο τομέα....

 

σας λέει κάτι αυτό????τι ξέθαψα πάλι....

 

 

 

Ποοοοοοοο καλά αυτό το χα σε κασέτα μικρός μαζί με κάτι άλλες ''τραγουδάρες''...αααααααχ τι μου θύμησες τώρα??παλιές καλές εποχές.:mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...