Προς το περιεχόμενο

"31 δρομοι"


vintage's_lover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

γεια!εγω πιστευω οτι εχει γινει μεγαλο θεμα το οτι η πρωταγωνιστρια της σειρας <ΣΤΟΥΣ 31 ΔΡΟΜΟΥΣ> ειναι η Σοφια Καρβελα,αν και δεν τη συμπαθω ιδιαιτερα πιστευω οτι δεν πηρε τον ρολο λογω της μητερας της,αλλωστε στην Αμερικη ηθοποιος σπουδασε τωρα το αν σπουδασε με επιτυχια θα το δουμε σε αλλα εργα γιατι σε αυτο που παιζει τωρα πιστυεω οτι ο ρολος της ταιριαζει.επισης ο πρωταγωνιστης Ανδρεας Γεωργιου και αυτος μια χαρα παιζει αν και φαινεται οτι δεν εχει εμπειρια αλλα δεν πιστευω οτι ειναι αγγουρι,αλλωστε ειναι και κουκλος!!!!δεν ξερω αν συμφωνει καποιος μαζι μου.εγω παντως δε νομιζω οτι θα χασω επεισοδιο γιατι μου αρεσει και το story.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια!εγω πιστευω οτι εχει γινει μεγαλο θεμα το οτι η πρωταγωνιστρια της σειρας <ΣΤΟΥΣ 31 ΔΡΟΜΟΥΣ> ειναι η Σοφια Καρβελα,αν και δεν τη συμπαθω ιδιαιτερα πιστευω οτι δεν πηρε τον ρολο λογω της μητερας της,αλλωστε στην Αμερικη ηθοποιος σπουδασε τωρα το αν σπουδασε με επιτυχια θα το δουμε σε αλλα εργα γιατι σε αυτο που παιζει τωρα πιστυεω οτι ο ρολος της ταιριαζει.επισης ο πρωταγωνιστης Ανδρεας Γεωργιου και αυτος μια χαρα παιζει αν και φαινεται οτι δεν εχει εμπειρια αλλα δεν πιστευω οτι ειναι αγγουρι,αλλωστε ειναι και κουκλος!!!!δεν ξερω αν συμφωνει καποιος μαζι μου.εγω παντως δε νομιζω οτι θα χασω επεισοδιο γιατι μου αρεσει και το story.

 

λοιπόν....ερμηνευτικά...(αν και την έχω δεί μόλις 5 λεπτά περίπου)....κάνει ένα βασικό λάθος.ποιο είναι αυτό? έχει μια υπερβολική φυσικότητα....αν είχε απλά μια φυσικότητα στο παίξιμό της τότε όλα θα ήταν οκ...την είδα σε μια-δυο σκηνές...μέσα σε ένα αυτοκίνητο και μετά μέσα σε ένα fast-food (απο το οποίο και πήρε το φαγητό της χωρίς να το παραγγείλει!!!!)....ε λοιπόν σε αυτές τις σκηνές...οι γκριμάτσες της και οι μορφασμοί ήταν πιο πολλές και απο τα λόγια της....δυστυχώς δεν έχει πετύχει αυτό που μαθαίνουν στις περισσότερες δραματικές σχολές (ανάλογα την τάση που ακολουθούν πάντα)....δεν έχει μάθει να δείχνει τα συναισθήματα της με λιτό τρόπο..δεν είναι ανάγκη για να μας δείξει την απελπισία της να "σουφρώνει"...φρύδια , χείλια ,...να δαγκώνει τα χείλια της , να φτιάχνει τα μαλλιά της , να κοιτάει δεξιά και αριστερά "δήθεν" αμήχανα...να χτυπάει τα χέρια στο ταμπλό του αμαξιού....κλπ κλπ....και μάλιστα ταυτόχρονα....

σε αυτά θέλω να προσθέσω και το χρώμα της φωνής της το οποίο θα πρέπει να μάθει να το χρησημοποιεί αναλόγως...δεν μιλάς με τον ίδιο χρωματισμό και στην κυρα-κατίνα στο μπακάλικο και σε έναν άνθρωπο που σου αρέσει....

 

πολλές κακίες μαζεμένες ε????:devil:

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λ ...πολλές κακίες μαζεμένες ε????:devil:

 

Μη το λες..κι εγώ στην αρχή αυτή την φυσικότητα είχα διακρίνει και μου άρεσε, αλλά στο προχθεσινό επεισόδιο θαρρώ το παράκανε.. Ειδικά αυτό με τα χείλια που λες, μου χτύπησε και μένα πολύ άσχημα. Μ' αρέσουν τα 'νάζια' που κάνει, βλ. χέρια, μαλλιά, μάτια, αλλά ίσως να πρέπει να τα περιορίσει για να φανούν καλύτερα αυτά που θέλει να περάσει. Ελπίζω στα επόμενα επεισόδια να έχει περισσότερο χρόνο για να τα δείξει.

 

Αυτός πάντως που δε μπορώ με τίποτα είναι ο Άλεξ. Έεεελεοος ! Ο τύπος είναι μονίμως με μια κατσουφιασμένη μούρη, λες και το μόνο που μετράει σε έναν ηθοποιό-ρόλο είναι να δείχνει ωραίος. Ειδικά όταν θυμώνει και βρίζει, πολύ γέλιο.

 

Δυστυχώς βλέπω ότι η σειρά δεν μας τα λέει και πολύ καλά. Σεναριακά πάει από το κακό στο χειρότερο, από υπόθεση τίποτα..στο 3ο επεισόδιο τι έγινε, πηγαίνουνε από σπίτι σε σπίτι, τρώνε, χαιρετιούνται. Για να μη σχολιάσω όλη την ατμόσφαιρα μυστηρίου που θέλουν να περάσουν με την ιστορία της Κίρι. Ας ελπίσουμε ότι όσο προχωράει θα γίνεται καλύτερο και όχι χειρότερο.

 

Τώρα μαζεύτηκαν πολλές κακίες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.κάνει ένα βασικό λάθος.ποιο είναι αυτό? έχει μια υπερβολική φυσικότητα....αν είχε απλά μια φυσικότητα στο παίξιμό της τότε όλα θα ήταν οκ...την είδα σε μια-δυο σκηνές...μέσα σε ένα αυτοκίνητο και μετά μέσα σε ένα fast-food (απο το οποίο και πήρε το φαγητό της χωρίς να το παραγγείλει!!!!)...

 

Αυτο ακριβως παρατηρησα κι εγω....

Ειναι νεοι ηθοποιοι ομως μπορει να βελτιωθουν...:P (για να μη λεμε μονο κακιες!!;) )

 

Οι περισσοτεροι ομως το βλεπουν και ετσι αυτο εχει σημασια...ειτε παιζουν καλα οι ηθοποιοι ειτε οχι, βρηκαν κατι στη σειρα να τους τραβηξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι νεοι ηθοποιοι ομως μπορει να βελτιωθουν...:P (για να μη λεμε μονο κακιες!!;) )

.

ρε φίλε, δεν μιλάμε για τον παναθηναϊκό του μαλεζάνι :P... για σειρά που σε (προσ)καλεί να τη δεις, από φέτος μιλάμε!!! Και να βελτιωθούν, τι θα γίνει; ΆΝτε, να τους δεις καμιά άλλη σειρά του χρόνου, όχι σε αυτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...