Προς το περιεχόμενο

Ανασυγκροτηση και boot προβλημα(καθυστερηση)


gianni7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια μεχρι πριν λιγες μερες χρησιμοποιουσα το Diskeeper και εκανα ανασυγκροτηση καθε βδομαδα και το πισι ηθελε 45 δευτερα ως ενα λεπτο το πολυ να μπει στα win.Ειπα να δοκιμασω το PerfectDisk(ενω εχω εγκατεστημενο το Diskeeper) να κανω μια ανασυγκροτηση ως αποτελεσμα τωρα το πισι οταν το κλεινω και το ανοιξω να θελει αλλοτε 45δευτερα ,αλλοτε 1 λεπτο, αλλοτε 1,5 αλλοτε 2 .Βγαζω το PerfectDisk γιατι μου τσαντισε και ξανα εκανα ανασυγκροτηση με το Diskeeper μπας και δω διαφορα .Αποτελεσμα σε καθε boot κανει και απο αλλο χρονο.Μπορει να κλεισω το πισι να το ξαναανοιξω και να μπει στο 1 λεπτο να μην πειραξω τιποτα και να κλεισω και να τον ξανα ανοιξω και να κανει 45 δευτερα η και 1,5 λεπτο..

 

Εν ολιγοις καθε φορα κανει και διαφορετικο χρονο στο boot και 2-3 φορες βλεπω να κολλαει στο bootscreen και να μην γεμιζει η μπαρα και πιστευω οτι οφειλεται στο Perfect Disk που σεταρε αλλιως το σκληρο τωρα ενω ηταν στρωμενος αλλιως με το Diskeeper....

 

καποια γνωμη καμια βοηθεια?ξερω οτι υπηρχε αναλογο θεμα με το boot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να εξηγήσω αυτό που συμβαίνει αλλά στην θέση σου απλά θα έκανα backup τα αρχεία μου θα έκανα format και θα τα ξαναπερνούσα όλα...

Απο την στιγμή βέβαια που το λειτουργικό λειτουργεί σωστά τσάμπα κόπο θα έκανες....

Μπορείς να ελέγξεις αν εγκατέστησες κάποιο πρόγραμμα τελευταία και ξεκινάει στην εκκίνηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...