Προς το περιεχόμενο

MSI ή ASUS δίλημμα


Redeemer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα αγοράσω τον Core 2 Duo E6550 2.33GHz/1333MHz

Έχω βάλει στο μάτι 2 motherboards:

Την MSI P6N SLI Platinum (nForce 650i) -143euro http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=1140&maincat_no=1&cat2_no=170#

και την ASUS P5N32-E SLI (nForce 680i) -191euro http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=397&l4=0&model=1459&modelmenu=1

Έχω ακούσει ότι υπάρχουν κάποια προβλήματα με τις mobo της ASUS ενώ οι MSΙ

είναι γενικότερα πιο σταθερές. Μπορείτε να με βοηθήσετε στην επιλογή? :-S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει ότι υπάρχουν κάποια προβλήματα με τις mobo της ASUS ενώ οι MSΙ

είναι γενικότερα πιο σταθερές. Μπορείτε να με βοηθήσετε στην επιλογή? :-S

Πίτσες μπλε! Όλες οι μητρικές έχουν τα κουσούρια τους!Είναι να είσαι γκαντέμης να σου κάτσει μάπα κομμάτι.

 

Εγώ θα αγόραζα όπως κι έκανα άλλωστε P35!

GA-P35-DQ6 (P35, s775, DDR2)

P5K Premium WiFi-AP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Phovos δεν έχει άδικο σ' αυτό που λέει για την Gigabyte γιατί είναι πάρα πολύ καλή. Επίσης και η MSI είναι πάρα πολύ καλή. ;)

 

Εγώ προτιμώ 2 πολύ καλές Μητρικές. Gigabyte & MSI. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα πάλι έχει πέσει μάπα msi καλή gigabyte και καλή επίσης asus. Αυτό σημαίνει οτι όλες οι εταιρίες έχουν και καλά και κακά κομμάτια. Οπότε καλό είναι φίλε μου να διαβάσεις στο φόρουμ και να δεις ποιες μητρικές είναι δημοφιλέστερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου έλεγα ABIT αλλά εφόσον θέλεις μια απο τις δύο που αναφέρεις τοτε με κλειστά μάτια MSI. Και επειδή την συγκεκριμένη που θες την έχω δουλέψει, σε βεβαιώνω πως θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν θα το μετανιώσεις, πάρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ την ASUS δεν την πολυσυμπαθώ. Μακάρι να υπήρχε ακόμη η Chaintech, ήταν όλα-τα-λεφτά! Και είναι το μόνο προϊόν της υπογραφής μου για το οποίο παινεύομαι! Όλα τ' άλλα πάνε κι έρχονται...

 

Αν δεν κάνεις SLI (που ομολογουμένως δεν αξίζει), τότε με κλειστά μάτια σε P35.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου εχουνε κατσει 3 καλες ASUS 1 μαπα Gigabite 1 Αbit καλη 1 Asrock μεσσεα και μια MSI κακη και μετα απο RMA η δευτερη τελεια.

Βγαλτε συμπερσμα τι ειναι καλο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...