Προς το περιεχόμενο

Καταδίωξη Με Αμάξι Από Αστυνομικούς - Επιπτώσεις


Gibs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κ π να ξερει ο ιδιοκτητης ποιος οδηγουσε?μπορει να μην ηταν καν σπιτι μπορει να μην ηταν καν στην πολη εκεινη κ απλα καποιος να ειχε παρει το αυτοκ.ο οποιοσδηποτε απο σοι,γνωστος ειτε κλεφτης κ σιγουρα δεν μπορει να το αποδειξει.

 

εν ολιγης το κακο ειναι οτι πας αυτοφορο κ τρως κ μερικες ετσι γιατι τους τσαντησες,ιδιαιτερα αν εισαι κατω 30 κ γυρνας στα γνωστα μερη...

Αν γλυτωσεις το πολυ μια κληση στο σπιτι κ αν...σιγα μην ερθουν αστυνομικοι σε δικαστηριο.ειναι οπως οταν πας να κανεις μυνηση σε εναν κ κανουν την κοτα για να μην πληρωσουν δικηγορους...

το δικαστηριο δεν ξερω αν ειναι πλημελλημα ή ποινικο παντως φυλακη με την κανονικη εννοια δεν μπαινεις...εξαγορασιμες ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
δεν ξέρω πολλά από μηχανές, αλλά αυτή μάλλον δεν του την πουλήσανε έτσι.

 

Δεν ξέρω αν παρατήρησες στο βίντεο την προσπέραση στον "Ζητά" , ..

Μα ξέρεις τι γίνεται .... Δηλαδή είναι δυνάτόν να μου επικαλεστεί ο οποιοσδήποτε οτι μπορεί ένας αστυνομικός να τον κυνηγήσει και να μην ρισκάρει να τσακιστεί ο ίδιος ή να τσακίσει κάποιον άλλο;

 

Ψάχνω να βρώ ένα βίντεο ρε γμτ που στουκάρει ένας ζητάς την ώρα που βγαίνει απο το τμήμα για υπηρεσία ... δεν το βρίσκω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ π να ξερει ο ιδιοκτητης ποιος οδηγουσε?μπορει να μην ηταν καν σπιτι μπορει να μην ηταν καν στην πολη εκεινη κ απλα καποιος να ειχε παρει το αυτοκ.ο οποιοσδηποτε απο σοι,γνωστος ειτε κλεφτης κ σιγουρα δεν μπορει να το αποδειξει.

Ή μπορεί να βαρέθηκε το αυτοκίνητο να κάθεται μόνο του στο πεζοδρόμιο και να βγήκε μια βόλτα για να ξεσκάσει :mrgreen:

 

Καλά, σοβαρά πιστεύεις ότι υπάρχει περίπτωση να μην ξέρει ο ιδιοκτήτης ποιός οδηγούσε το αυτοκίνητό του; (εννοείται ότι η περίπτωση να ήταν κλέφτης δεν παίζει, γιατί θα έπρεπε να είχε δηλωθεί η κλοπή όπως είπε ο paredwse)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω πολλά από μηχανές, αλλά αυτή μάλλον δεν του την πουλήσανε έτσι.

 

Luci μπορώ να σου πω οτι έτσι του την πουλήσανε... Η βιομηχανίες των μοτοσυκλετών, έχουν ενσωματώσει αρκετή από την αγωνιστική τεχνολογία στις μοτοσυκλέτες παραγωγής με απίστευτα αποτελέσματα... Φτάνει να σου πω οτι πωλούνται εδώ και 2 χρόνια μοτοσυκλέτες με περισσότερα άλογα απο τό βάρος τους... Π.Χ. Suzuki GSXR1000 με 180 άλογα και 160 κιλά βάρους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To βιντεάκι του μοτό είναι κάτι που βλέπουμε κάθε μέρα... Αν θέλετε, δείτε παρακάτω τον GhostRider για να δείτε τι θα πει πειραγμένη μοτοσυκλέτα και καμμένος οδηγός μαζί....

 

http://www.youtube.com/watch?v=lERCI3wNqlE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
κ π να ξερει ο ιδιοκτητης ποιος οδηγουσε?μπορει να μην ηταν καν σπιτι μπορει να μην ηταν καν στην πολη εκεινη κ απλα καποιος να ειχε παρει το αυτοκ.ο οποιοσδηποτε απο σοι,γνωστος ειτε κλεφτης κ σιγουρα δεν μπορει να το αποδειξει.

Έχεις δίκιο, όταν δεν οδηγώ το αυτοκίνητό μου, δίνω τα κλειδιά στη γειτονιά και το πάει βόλτα όποιος γουστάρει. Φυσικά, πού να ξέρω εγώ ποιός το οδηγεί...

 

Καλά, πήγαινε με τέτοιο επιχείρημα στο δικαστήριο και θα 'σαι τυχερός αν δεν σε εκτελέσουν επί τόπου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=PotwwmxvA5Q

Fidel εδώ είναι το video me ton Zτα που βουλώνεται

 

Όσο για το video Που postares δλδ αυτος ο οδηγός θεωρείται "μάγκας" ? περναέι απο όπου νάναι όπως ναναι και όλα με κόκκινα, ημερομηνία λήξης έχουν κάτι τέτοιοι τυποι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το video Που postares δλδ αυτος ο οδηγός θεωρείται "μάγκας" ? περναέι απο όπου νάναι όπως ναναι και όλα με κόκκινα, ημερομηνία λήξης έχουν κάτι τέτοιοι τυποι

 

Ο εν λογω κυριος ειναι συντακτης του περιοδικου ΜΟΤΟ.

Σε πληροφορω οτι οχι μονο ειναι μαγκας, οχι μονο δεν εχει ημερομηνια ληξης, αλλα οδηγει πολυ-πολυ καλυτερα απο τον οποιοδηποτε "κυριλε" οδηγο.

 

Καλως ή κακως, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν αμφιβάλλω για τις ικανότητες αλλά έξυσε και κάνα δυο παλτά πεζών στο βίντεο, δεν μπορείς να πεις ότι είχε και τον απόλυτο έλεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..αλλα οδηγει πολυ-πολυ καλυτερα απο τον οποιοδηποτε "κυριλε" οδηγο.
Αυτές οι καφρίλες θεωρούνται καλή οδήγηση; Για ζούγκλα ίσως, αλλά για πολιτισμένη χώρα πολύ αμφιβάλω. Αυτό που μου έμεινε από το βίντεο είναι ένας πεζός που περνούσε με πράσινο στη διάβαση και έτρεχε για να αποφύγει τον κάφρο που περνούσε το κόκκινο με σούζα. Αν το περιοδικό δίνει τέτοια παραδείγματα στους αναγνώστες τους, δεν μου κάνει εντύπωση που οι περισσότεροι οδηγοί δικύκλων οδηγούν σαν αυτόν :twisted:

 

Καλως ή κακως, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.

Ευτυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fidel εδώ είναι το video me ton Zτα που βουλώνεται

http://www....

 

Όσο για το video Που postares δλδ αυτος ο οδηγός θεωρείται "μάγκας" ? περναέι απο όπου νάναι όπως ναναι και όλα με κόκκινα, ημερομηνία λήξης έχουν κάτι τέτοιοι τυποι

 

 

Υπάρχει και άλλο βίντεο , το λέω γιατί αυτο που θυμάμαι είναι διαφορετικό ...

 

Την πιθανότητα να έχουν αυτοί ημερομηνία λήξης είναι κατι το οποίο αντιλαμβάνονται και οι ίδιοι ,δεν χρειάζεται να λογοδοτήσουν για αυτο σε κανέναν. Το να αποτελούν αιτία όμως για ημερομηνία λήξης τρίτων ή άμεσα εμπλεκόμενων στις καθημερινές μετακινήσεις είναι κάτι το οποίο σίγουρα δεν με βρίσκει σύμφωνο. Θα έλεγα -σαν μοτοσικλετιστής και εγώ - οτι είναι απαράδεκτο να παίρνεις τέτοια ρισκα μέσα στην πόλη. Είναι εντελώς ΒΛΑΚΩΔΕΣ ! Πρωτα από όλα δεν σέβεσαι τον εαυτό σου....

 

Αυτό στο οποίο ήθελα να δώσω έμφαση είναι οτι ουδεις αλάνθαστος και οτι μερικές φορές η αλεπου απλά κάθεται και κοιτάζει τα ...σταφύλια την στιγμή που μερικοί οδηγοί είναι καλύτεροι απο κάποιους άλλους! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@strangelove+paredwse...

ε ναι ειναι πολυ σπανιο να το χαν κλεψει κ να χε γινει το σκηνικο μεσα σε ενα βραδυ...αλλα ενταξει οπως λετε κ σεις θα επρεπε να ηξερε:P.

ακομη πιο σπανιο ο ιδιοκτητης να λειπει στο εξωτερικο κ να το οδηγουν αλλοι...

καλυτερα να παω με αυτα π λεω παρα με εσενα δικηγορο...εσυ θες να τον καταδικασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απίθανο να το κλέψουν και να γίνει η καταδίωξη πριν προλάβει να δηλώσει κλοπή, αλλά αν δεν το κάνει το ίδιο βράδυ θα το κάνει το επόμενο πρωί.

Ούτε και να λείπει στο εξωτερικό και να το οδηγούν άλλοι είναι σπάνιο, αλλά δε νομίζω να αφήνει τα κλειδιά στη γειτονιά για να το βγάζει βόλτα όποιος έχει όρεξη. Κάποιο μέλος της οικογένειας θα το οδηγεί.

Και στο κάτω κάτω της γραφής, ο ιδιοκτήτης είναι και υπεύθυνος για το όχημά του και για το ποιός το οδηγεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα για τον ghostider να σας πω ότι είναι πάρα πολύ καλός οδηγός. Επίσης σύμφωνα με δήλωσεις του σε περιοδικά της Γερμανίας ότι κάνει το κάνει με την ΣΥΝΔΡΟΜΗ της αστυνομίας. Αυτό φαίνεται ξεκάθαρα και σε ένα βίντεο του που βγαίνει από τμήμα με την συνοδεία της αστυνομίας και αυτός με την μηχανή του στα διακριτικά της αστυνομίας.

 

Αυτός από το moto δεν νομίζω να είναι συντάκτης. Το βίντεο είναι πολύ παλιό και δεν έχω ακούσει τίποτα τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εν λογω κυριος ειναι συντακτης του περιοδικου ΜΟΤΟ.

Σε πληροφορω οτι οχι μονο ειναι μαγκας, οχι μονο δεν εχει ημερομηνια ληξης, αλλα οδηγει πολυ-πολυ καλυτερα απο τον οποιοδηποτε "κυριλε" οδηγο.

 

Καλως ή κακως, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.

 

Καλώς ή κακώς, δεν είμαστε όλοι ίδιοι.

Οι καλύτεροι ξεχωρίζουν απο την ανώτερη νοητική τους ικανότητα.

"Μαγκιά, κλανιά και εξάτμιση" έχουμε όλοι σε αυτή τη χώρα. Ο σωστός ο οδηγός όμως θα ξέρει πότε να ξεπεράσει τα όρια και αυτό το βίντεο μόνο εναν σωστό, και πάνω απο όλα επαγγελματία, οδηγό δεν δείχνει.

Αν, λέω ΑΝ, γινόταν καμιά στραβή έτσι όπως οδηγούσε ο τύπος στους μποτιλιαρισμένους δρόμους της προολυμπιακής Αθήνας τι θα γινόταν? Θα έλεγε "Αγιε μου Πέτρο εγώ είμαι μάγκας, δεν έχω ημερομηνία λήξης και οδηγώ πολύ-πολύ καλύτερα απο οποιονδήποτε κυριλέ οδηγό"? Και καλά αυτός, αν έπαιρνε και κανέναν άλλον μαζί του?

Ή μήπως ήταν τόσο σίγουρος οτι δεν θα συμβεί τίποτα, οπότε το έκανε με όλη του την άνεση?

Εμένα πάντως αυτό το βιντεάκι, όσο και να με "τρελαίνει", μου δείχνει τα προσόντα ενός τύπου που πάνω απο όλα δεν σέβεται την ασφάλεια των συνανθρώπων του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...