Προς το περιεχόμενο

Αδύνατη η προεπιλογή προγράμματος!!


loutsopo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ όλο το Forum.Σας παρακολουθώ εδώ και μηνες και έχω αποσπάσει από σας αρκετές πληροφορίες για το συστηματάκι μου.(WindowsXP Home SP2 500RAM) Δεν εχω λάβει μέρος στις συζητήσεις καθότι ασχετος με αυτα δεν εχω και πολλά να προσφέρω. Αντιθέτως εχουν απαντηθεί απο σας αρκετά ερωτήματα μου και σας ευχαριστώ.

Αυτή την στιγμή εχω ενα προβληματάκι με το lap top μου και συγκεκριμένα με την προεπιλογή προγραμμάτων του συστήματος.

Στην προσθαφαίρεση προγραμματων στην καρτελα που μπορώ να κανω τις προεπιλογές των browsers και των mail client δεν μου δινει καθόλου επιλογές με τα εγκατεστημένα προγράμματα μου αλλα έχει τσεκαρισμένη μια επιλογή την ¨"χρήση τρέχωντος προγράμματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου"και "χρήση τρέχωντος προγράμματος περιήγησης στο Web" χωρίς ο ΙΕ και το Outlook Express (τα μοναδικα στο σύστημα μου) να είναι τα προεπιλεγμένα προγράμματα.Στις καρτέλες των προγραμμάτων που μπορώ να τα κάνω προεπιλεγμένα πάλι ειναι αδύνατο (στην καρτέλα αναγραφεται οτι το πρόγραμμα αυτο δεν είναι το προεπιλεγμένο προγραμμα).

Να σημειώσω μάλιστα οτι τηρώ όλα τα μέτρα προστασιας του υπολογιστη (έτσι νομίζω).Adware Personal,Spyboot Search and Destroy,F Secure ,SpywareDetector και on line σκανάρισμα στην σελίδα της Panda.Επίσεις τα καθαριστικά cclear,και jv16 power tool.Εχω γκουγκλίσει αρκετά πάνω στο συγκεκριμένο θέμα χωρίς αποτέλεσμα.Εκανα και εκτέλεση sfc /scannow.Να προσθέσω οτι είμαι χωρίς format 1 χρονο με συχνή λειτουργεία και ψάξιμο.

Ευχαριστώ για οποια απάντηση.

Friendly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...