Προς το περιεχόμενο

AMILO Xi 2428


sboo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ενδεικτικά το πλαίσιο είχε το TOSHIBA Α200-1Μ8 στα 1099 με 4 χρόνια εγγύηση ενώ τα άλλα καταστήματα δίνουν το ίδιο μηχάνημα στα 1000 με 2 χρόνια εγγύηση.

 

dose link ;)

 

Katalavainw oti exeis kaei apo tin fujitsu alla pisteuw oti to sugekrimeno montelo diaferei apo auta pou eixes esu.

Gnwrizw 2 epagelmaties pou agorasan to laptop gia na to xrisimopoioun gia ti douleia tous (autocad) kai einai apolutws euxaristimenoi.

Exeis dikio oti i fujitsu-siemens den exei k to kalutero onoma stin piatsa, alla oi etaireies, pou kai pou, bgazoun k kati kalo, alliws an ebgazan panta ellatomatika proionta tha eixan valei louketo pro pollou....

Na anaferw episis oti oi times tis sony vaio einai aplisiastes, oi othones tis hp(exei allaksei onoma vevaia, exei ginei agilent) de me voleuoun katholou(prosopiki apopsi), to service tis acer vrisketai stin italia(pou simainei 30+ meres an sou xalasei kati), tin dell den tin xwneuw:P kai i toshiba bgazei ola ta teleutaia montela tis me tin ati 2600 gia tin opoia den exw akousei ta kalutera....

To prwi loipon elpizw na piasoun topo ta 1100 europoulakia (13% ΦΠΑ). An pali kati paei strava, e, 3 xronia eguisi exoume, oti k na xalasei tha to antikatastisoun theloun de theloun:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι ενδιαφέρονται για τον 2428 ας δουν κι αυτό.

 

http://www.zero1.gr/product_info.php?products_id=38799

 

Το ίδιο Laptop Με καλύτερο επεξεργαστή (7700) 1150?. Απλά θα είναι διαθέσιμο σε 2 εβδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι ενδιαφέρονται για τον 2428 ας δουν κι αυτό.

 

http://www.zero1.gr/product_info.php?products_id=38799

 

Το ίδιο Laptop Με καλύτερο επεξεργαστή (7700) 1150?. Απλά θα είναι διαθέσιμο σε 2 εβδομάδες.

 

Έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά :

 

1. Δεν μπορώ να περιμένω 2 εβδομάδες:P

 

2.Σε 2 εβδομάδες που θα είναι διαθέσιμο το συγκεκριμένο μοντέλο όλο κ κάτι καινούριο θα βγεί στην αγορά κ θα περιμένω άλλες 2 βδομάδες μεχρι να κυκλοφορίσει κτλ κτλ. Αυτή είναι η τεχνολογία. καλώς ή κακώς, εξελίσσεται συνεχώς και κάθε μήνα βγαίνουν ακόμη καλύτερα προϊόντα στην αγορά.

 

Π.χ. Αγόρασα ένα κινητό τηλέφωνο (κ750) το προηγούμενο καλοκαίρι ημέρα Παρασκευή. Τη Δευτέρα είδα την τιμή του και είχε πέσεε κατα 40 euro... Αν περίμενα λίγο θα το είχα πάρει σε καλύτερη τιμή.Τί να κάνω, να κάτσω να σκάσω? Άν περίμενα ένα χρόνο μετά θα το είχα πάρει 100 euro λιγότερο....Όμως μετά από ένα χρόνο βγήκε ένα καλύτερο μοντέλο.Άρα εγώ είμαι βλάκας που πήρα το παλιό μοντέλο και δεν περίμενα να βγεί το επόμενο μοντέλο κ.ο.κ.

 

Σίγουρα όταν αγοράσεις κάτι την επόμενη ημέρα θα βρείς κάτι λίγο πιο καλό από αυτό που πήρες εσύ. Ζούμε στον κόσμο της τεχνολογίας όπου δεν προλαβαίνουμε να δεχόμαστε "προσφορές" από νέα και ανταγωνιστικά προϊόντα.

(Δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου φίλε sboo απλά μου έδοσες την ευκαιρία να πώ κάτι που ήθελα εδώ κ πολύ καιρο:-))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ξαναπει χιλιαδες φορες, καντε πρωτα μια ερυνα αγορας στα καταστηματα, δουλεψτε τα μηχανηματα να δειτε αν σας αρεσουν και μετα τα λεμε...

 

σωστος +1 και απο εμενα:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

λοιπόν το 2428 υπάρχει πλέον και στο πλαίσιο σε 2 διαφορετικές συνθέσεις με 12 άτοκες δόσεις...

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1025937

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1025945

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εγω παντως με το fs 1667 ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και δεν καταλαβαινω γιατι πολλοι θεωρουν κατωτερης ποιοτητας τα siemens . απεναντιας δεν ειχα το παραμικρο προβλημα

αλλα τωρα καλοβλεπω το 2428

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειδη με ενδιαφερει και μενα, μονο το multirama εχει 3 χρονια εγγυηση αλλα ειναι το Amilo Xi 2428-005 με τον επεξεργαστη 7500 και 160 σκληρο και το δινει πιο ακριβα. Οι φιλοι που το εχουν ας μας πουν πια συνθεση εχουν ακριβως για να καταλαβουμε τι αγορασαν...

 

Γιαννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δινει το multirama...

 

Κατασκευαστής FUJITSU-SIEMENS

 

Εγγύηση (Έτη) 3

 

Τεχνολογία Επεξεργαστή Intel Centrino Core 2 Duo Technology

 

Μοντέλο Επεξεργαστή Intel Core 2 Duo T7500

 

Χαρακτηριστικά Επεξεργαστή 2.2GHz,4MB L2 cache,667MHz FSB

 

Οθόνη 15.4'' WXGA Crystal Brite

 

Μνήμη 2048MB DDRII

 

Σκληρός Δίσκος 160GB

 

Κάρτα Γραφικών GEFORCE 8600 256MB

 

Μαγνητικό Μέσο

 

Οπτικά Μέσα DVD+-RW

 

Modem 56k/v.92

 

Κάρτα Δικτύου 10/100

 

Κάρτα Ήχου On board

 

Ειδικές Υποδοχές Wireless 802.11

 

Θύρες Σύνδεσης VGA X1, HDMI X1, USB 2.0 X4 ,

 

Θύρες Εισόδου RJ11 , S-VIDEO

 

Θύρες Εξόδου 1 X Mic 2 x speakers out SPDIF

 

Λειτουργικό Windows Vista Premium GR

 

Μπαταρία Li-ion

 

Βάρος (Kgr) 2.8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το πηρα το λαπτοπακι .Πολυ καλο φαινεται .Δυνατο και χωρις υπερθερμανσεις .Μονο που δεν μπορω να καταλαβω πως ενεργοποιηται η καμερα . στο μεσεντζερ δεν την αναγνωριζει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...