Προς το περιεχόμενο

CocoAspell...


QSpec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν μάλλον είμαι πιο χαζός απ' όσο νόμιζα γιατί δεν μπορώ να κάνω το CocoAspell να δουλέψει...

 

Διάβασα όσα σχετικά posts βρήκα στο insomnia, και βρήκα πράγματι κάποια που είχε το ίδιο πρόβλημα με εμένα αλλά δεν πήρε απάντηση που να με καλύπτει.

 

http://insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=168481&highlight=cocoAspell

 

Εχω ακολουθήσει τις οδηγίες κατά γράμμα. Εβαλα το το ελληνικό λεξικό στο Library, για όλους τους users, υπάρχουν τα Ελληνικά στο Pref Pane, είναι ticked αλλά δεν αλλάζει τίποτα.

 

Δοκίμασα επίσης και την λύση του Georgeadams που είδα σε ένα άλλο thread κάνοντας τα ελληνικά ως την κύρια γλώσσα. (αν αυτό γίνεται από Pref Pane -> International -> Language -> Order for sorted lists -> Ελληνικά ή/και βάζωντας τα Ελληνικά στην αρχή της λίστας "Languages".) Πάλι τίποτα.

 

Επίσης τα Αγγλικά δεν δουλέυουν στους browsers (Safari & Opera).

 

Θα παρακαλούσα αν γίνεται να μου δωθούν αναλυτικές οδηγίες γιατί έχω αρχίσει να αμφισβητώ την νοημοσύνη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Πρέπει να το βάλεις στο /Library/Application Support/cocoAspell. (για να είναι ticked μαλλον τα έβαλες)

 

2) Καλό θα ήταν όλα τα φίλτρα (Filters > URL,HTML κτλ) να απο-επιλεγούν γιατί ίσως δημιουργήσουν προβλήματα.

 

3)Edit -> Spelling -> Check Spelling As You Type

 

(Αναλυτικά υπάρχει εδώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...