Προς το περιεχόμενο

Ψυκτρα να χωραει στην asus crosshair.


paonikgt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Exω την asus crosshair με τον amd 5600 και θα ηθελα να μου προτεινετε μια ψυκτρα για να βαλω μεχρι 40Ε.

Y.Γ Η μητρικη εχει και δικο της συστημα ψυξης και δεν ξερω αν χωραει η ψυκτρα γιαυτο θελω την βοηθεια σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπεσες και εσύ στην περίπτωση...

η συγκεκριμένη έχει περιορισμένο χώρο, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ρωτήσεις τον πωλητή, και σε περίπτωση που κάνει λάθος και αυτός να μπορείς να την επιστρέψεις... (οπότε καλυτερα πλαίσιο)...

η δική μου, αν χωράει στο κουτί σου, πιθανότατα χωράει στην mobo σου, καθώς παρά το τεράστιο μέγεθός της, έχει πολύ μεγάλη απόσταση απο το socket μέχρι την ''ψύκτρες'' της...

και δεδομένου ότι χωράει στην DS4 της gigabyte,που έχει επίσης περιορισμένο χώρο, έχεις πολλές ελπίδες...

αν τελικά χωράει στην συστήνω ανεπιφύλαχτα, είναι από τις καλύτερες αερόψυκτρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'ότι βλέπω δεν την έχει στο site το πλαίσιο, πάντως εγώ από πλαίσιο την πήρα...

πήγαινε σε ένα κατάστημα του πλαισίου, και αν δεν την έχει, πες να σου την φέρουν από κάποιο άλλο υποκατάστημα.(την άλλη μέρα θα στην φέρουν)... ;)

πάρε και ένα εικόνα για να καταλάβεις για τι απόδοση μιλάμε... (τα δικαιώματα της εικόνας ανήκουν στον George_o/c) :P

ΠΡΟΣΟΧΗ! έχε το νου σου να χωράει στο κουτί! υπάρχει πιθανότητα να μην κλείνει το πλαινό του...

αν δε είσαι σίγουρος πάρε μεζούρα! :P

 

η τιμή της είναι κάπου στα 33ε αν θυμάμαι καλά! ;)

 

εμένα boot-άρει το pc με 27C και σταθεροποιείται στους 32-33.... full load πιάνει περίπου 50C (αλλά παίζει ρόλο και η VGA που ''φτύνει'' πολύ ζέστη εκεί μέσα) ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενω λαρισα και εχεi μονο ενα καταστημα πλαισιο.Ποσο υψος εχει?Κανει για amd2 socket ετσι?

Aπο θερμοκρασιες σε idle κατασταση εχω 36 και σε full 56-58.

Εχω amd 5600+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενω λαρισα και εχεi μονο ενα καταστημα πλαισιο.Ποσο υψος εχει?Κανει για amd2 socket ετσι?

Aπο θερμοκρασιες σε idle κατασταση εχω 36 και σε full 56-58.

Εχω amd 5600+

 

πάντως αν δεν σε ενοχλεί ο θόρυβος και δεν σκοπεύεις να κάνεις o/c μπορείς να κρατήσεις και αυτήν που έχεις. οι θερμοκρασίες σου είναι σχετικά καλές... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες τις θερμοκρασιες τις εχω και με clokarismeno τον amd στα 3.1 τον εχω απο 2.8.Μου περισευουν καποια λεφτα και θελω να παρω μια ψυκτρα τωρα.

Σε ευχαριστω πολυ liopyr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα αγορασα την ninja plus και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.η θερμοκρασιες Πριν (idle κατασταση 36 και σε full 56-58)

και τωρα idle κατασταση 32 και σε full 50-51.Mια χαρα νομιζω ειναι εσεις τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι θερμοκρασίες καλές είναι, και αυτές με την παλιά ψύκτρα, και αυτές με την καινούργια. Αν και η διαφορά δεν είναι και πολύ μεγάλη.

 

Τουλάχιστον είδες διαφορά στον θόρυβο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βάλεις και ένα 12άρη ανεμιστήρα στο πίσω μέρος να πετάει την ζέστη έξω, θα δεις τουλάχιστον 5 βαθμούς κάτω..

 

μεγάλη διαφορά φυσικά δεν υπάρχει, καθώς και πριν οι θερμοκρασίες σου ήταν normal... για μία αερόψυκτρα, είναι πολύ δύσκολο να πέσει η θερμοκρασία κάτω από τους 20-23 C ...

 

αν οι θερμοκρασίες σου πριν ήταν καμμία 45ριά C , τώρα θα έβλεπες σχεδόν 20C διαφορά... δεν είναι και λίγο..

 

στο κατεβαστήρι μου, έχω έναν celeron 2.6 @ 3.2 που idle έχει 25 C με μία ninja mini (λόγω χωρου)...

πριν ήταν idle στους 45+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...