Προς το περιεχόμενο

Ηχεία για Home cinema


bomberb17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω έναν ενισχυτή Α/V 5.1 που έχει 2 ηχεία μικρά μεν αλλά ισχυρά και με σχετικά καλή ποιότητα ήχου (μάρκα Celestion MP1, τα είχα πάρει πριν 10 χρόνια (!) 90.000 δρχ.) Θέλω τώρα να βάλω ένα κεντρικό, 2 δορυφόρους πίσω και ίσως ένα subwoofer. Δε θέλω να είναι μεγάλα σε όγκο, γύρω στα 20-30εκ το πολύ. Τα χρήματα που διαθέτω είναι 200Ευρώ περίπου. Έχει κανείς κάποια πρόταση και κάποιο μαγαζί που μπορώ να ψάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ίσως; 200 ευρώ είναι μια μικρή επένδυση η αλήθεια είναι για home cinema. Είναι όμως μια αρχή. Θα τα ευχαριστηθείς αλλά μετά θα θέλεις καλύτερα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ίσως; 200 ευρώ είναι μια μικρή επένδυση η αλήθεια είναι για home cinema. Είναι όμως μια αρχή. Θα τα ευχαριστηθείς αλλά μετά θα θέλεις καλύτερα.

 

Δεν χρειάζεται ενισχυτή το παιδί όπως λέει, έχει ήδη και θέλει να συμπληρώσει το σύστημα του.

Ότι και να ακούσεις εδώ δεν μετράει φίλε.

Τράβα σε καταστήματα εικόνας/ήχου και διάλεξε ότι σε βολεύει.

 

 

Προσωπικά πιστεύω ότι 200ευρώ για πίσω,κεντρικό και σαμπ είναι λίγα.

Πάρε 2 φθηνά πίσω, δεν χρειάζεται να έιναι πολύ καλά γιατί θα αναπαράγουν μόνο μερικά εφέ και ένα κεντρικό και αργότερα το σαμπ.

Προσοχή χρειάζεται για το κεντρικό για να «δένει» με τα μπροστινά.

Άλλη λύση, πάρε 2 μικρά πίσω, ένα σαμπ και κάνε το κεντρικό fantom, να αναπαράγεται ο ήχος του από τα μπροστινά και αργότερ συμπλήρωσε το.

 

 

Όπως είπες τα παλιά είναι ήδη 10 ετών και ακόμα παίζουν μια χαρά, αυτό είναι και το μυστικό.

Πάρε κάτι καλό και θα το έχεις για πάρα πολλά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...