Προς το περιεχόμενο

Card Reader


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχω στον υπολογιστή μόνιμα συνδεδεμένο ένα multi-card-reader..το "πρόβλημα" μου είναι ότι στον "Υπολογιστή μου" έχει δημιουργήσει συντομεύσεις για κάθε θύρα..δηλαδή όταν ανοίγω τον "Υπολογιστή μου" δείχνει, πέρα από τους σκληρούς δίσκους, 4 εικονίδια από τον reader..

Removable disk (G: )

Removable disk (H: )

Removable disk (I: )

Removable disk (J: )

 

ξέρει κανείς πως γίνεται να τα συμπτύξω όλα αυτά σε ένα??ή κάποια άλλη λύση για να μην έχω τόσα εικονίδια??

 

(ταιριάζει και στο "Softaware" άρα modιδες μεταφέρετε το όπου κρίνετε ότι ταιριάζει περισσότερο..:))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε αν δεν υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω όλα αυτά τα εικονίδια το αποσυνδέω..ούτε ότι με πειράζει και τόσο αυτό με τα εικονίδια απλά για λόγους καλαισθησίας θέλω να μην υπάρχουν..αν έχει κανείς υπόψιν του πώς να τα αφαιρέσω έχει καλώς..αλλιώς who cares..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να γίνεται. Δεν το έχω ξαναακούσει τουλάχιστον. Είναι ένα drive για κάθε έναν από τους βασικούς τύπους μέσου που υποστηρίζει το reader (CF, MD, SD/MMC, SM/MS)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν από device manager, στους U.S.B. controllers κάνεις disable το USB mass storage device θα εξαφανιστούν.

Αλλά θα πρέπει να το ενεργοποιείς κάθε φορά που θα θέλεις να τοποθετήσεις, εκτός από κάρτες και εξωτερικούς σκληρούς, φλασάκια κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...