Προς το περιεχόμενο

την γνωμη σας στην επιλογη laptop


MINDER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) hp 9542 στα 1219 ευρω

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975850&product=985562

 

2) toshiba a200-1m8 με 4 χρονια εγγυηση στα 1099 ευρω

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975846&product=1021109

 

3) MULTIRAMA-HQ FORCE FL-G 7500 στα 1199 ευρω

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=MultiramaNotebooks&cp_id=131796

 

O toshiba υστερει εναντι των αλλων στον επεξεργαστη αλλα εχει καλυτερη καρτα γραφικων και 4 χρονια εγγυηση

 

Ο multirama υστερει σε ταχυτητα δισκου ταχυτητα μνημης και καρτα γραφικων εναντι του toshiba αλλα υπερεχει στον επεξεργαστη.

 

Ο hp απο πλευρας επεξεργαστη ειναι μεταξυ τον αλλων 2 εχοντας τον τ7300 και εχει hdmi που οι αλλοι δεν εχουν αλλα εχει 1 χρονο εγγυηση.

 

Αυτο που δεν γνωριζω ειναι ποιος εχει την καλυτερη οθονη.

Κανονικα δεν θα εβαζα στις επιλογες τον multirama αλλα εχω διαβασει θετικα σχολια για το μοντελο.

 

 

Ενας δευτερευων παραγοντας επιλογης και η δυνατοτητα εγκαταστασης xp.

 

Οσοι εχεται εμπειρια απο λαπτοπ ποια επιλογη προτεινετε και γιατι ?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον hp γιατί έχει 17αρα οθόνη..την εγγύηση την αγοράζεις και σε πακέτο αργότερα..την οθόνη πάλι όχι..δεν μας είπες όμως για τι τον θέλεις τον φορητό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
δεν μας είπες όμως για τι τον θέλεις τον φορητό..

To αυτο.Μια χαρα ξεχωριζεις τις διαφορες,δεν νομιζω πως χρειαζεσαι και πολυ βοηθεια:wink:Και γω παντως θα πηγαινα για την 17 οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρροσωπικά σου προτείνω τον HP κι εγώ. Είναι πραγματικά πολύ καλό μηχάνημα. Η κάρτα γραφικών του Toshiba (HD2600) είναι κατά πολυ λίγο καλύτερη της 8600GS (η οποία έχει HDMI). Επίσης ο HP έχει 17" οθόνη. Και εγγύηση, μπορείς όπως προαναφέρθηκε να πάρεις και αργότερα. Το περιθώριο που σου δίνει η HP είναι 3 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.

Και μιας θα τον χρησιμοποιησω και για θεαση hd ταινιων και ισως προκυψει και κανα απαιτητικο παιχνιδι παω για τον φιλο μας τον pavilion που πιστευω θα ειναι απολαυση στην 17αρα του οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

toshiba a200-1m8 το οποιο λιγουρευομαι και σκεφτομαι να το αγορασω για το σπιτι, ηδη στη δουλεια εχω παλιοτερο μοντελο της τοσιμπα. Το καλο εκτος απο τα 4 χρονια εγγυησης και την δυνατη καρτα γραφικων ειναι η 2 γιγκα μνημη και ο γρηγορος δισκος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γώ toshiba θα έλεγα, όχι τιποτα άλλο μα η 17¨οθόνη το κάνει καπως μεγάλο το laptop εκτός αν το βάλεις σε ενα τραπέζι και δεν το μετακινείς συχνά. Πάντως ο Τ7100 δεν έχει και μεγάλη διαφορά απο τον Τ7300. Στις περισσότερες περιπτώσεις θα χρειάζεσαι χρονόμετρο για να παρατηρήσεις διαφορές.

Αυτά απο μένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται τοσιμπα

το εχω σπιτι και τα σπαει το εν λογω μοντελο

κριμα,το πηρα πριν μια βδομαδα και δεν προλαβα την εγγυηση 4 χρονια

το λαπτοπ ειναι οτι καλυτερο στα λεφτα του και ειναι και τοσιμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και αρχικα ειχα καταληξει στον hp λογω hdmi και 17αρας οθονης το ξανασκευτηκα και περιμενω τωρα να ερθει ο toshiba a200-1m8

Αφ' ενος τα 4 χρονια εγγυηση αλλα και αλλο ενα πολυ σημαντικο οτι θα τον μεταφερω καθημερινα με το μηχανακι οποτε ποιο βολικος σε αυτη την περιπτωση ειναι ο toshiba.

Αν καποιος εχει εγκαταστησει τα xp με επιτυχια ας αφησει μυνημα για το λινκ που κατεβασε τους drivers εαν ειναι ολοι και εαν δουλεβουν σωστα χωρις προβλημα,

"Παιζει"; να δημιουργησω partition na του περασω σε αυτο τα xp η backup του δισκου μετα φορματ και περναω πανω τα xp ?

Πως ακριβως πρεπει να γινει ?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν ισχυει πλεον η 4ετης εγγυηση,εγω σημερα πηρα το α200-1μ8 απο το πλαισιο στη στουρναρη και ειπαν οτι ηταν η τελευταια επακταση που ειχαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα για επιβεβαιωση οτι θα ερθει με την επεκταση εγγυησης μεσα στην τιμη αλλιως θα εκανα ακυρωση παραγγελιας

Μου ειπαν οτι με επεκταση εγγυησης ειναι.

Αλλιως ηταν κοροιδια μιας και υπαρχει καταστημα 10 μετρα απο το σπιτι μου που τον εχει στην ιδια τιμη με 2 χρονια εγγυηση αρα ποιος ο λογος να τον ειχα παραγγειλη απο το πλαισιο.

Ομως απο οτι βλεπω στο site του πλαισιου σημερα θελει προσοχη οσοι το σκεφτεστε να τον παραγγειλετε να ζητησετε επιβεβαιωση οτι ειναι 4 χρονια μιας και στο κυκλακι γραφει 4 χρονια εγγυηση αλλα στα βασικα χαρακτηριστικα του υπολογιστη γραφει πλεον 2 χρονια εγγυηση και οχι 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...