Προς το περιεχόμενο

Φίλτρα νερού


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Jln είπε

Ειναι μπερδεμα... Ισως για Αθήνα να μην χρειάζεται τοσο καλο φίλτρο και τοσο ακριβό.. Σε δεκα μέρες θα βαλω το φίλτρο.. Ετ αθα ψαχτω να κανω τις αναλύσεις και θα σας πω εδω... 

Στην Αθήνα τα νερά παρακολουθούνται και επεξεργάζονται πριν να εισέλθουν στο σύστημα. Μπορείς να βρεις φαντάζομαι από που παίρνεις νερό και να ζητήσεις από την Ε.Υ.Δ.Α.Π και τις αναλύσεις που κάνουν αυτές. Αυτό που θέλεις πιθανότητα είναι να βγάλεις το υπολλειματικό χλώριο, τίποτα ιζήματα, σκουριές από το δίκτυο και να προστατευτείς από πιθανούς μικροοργανισμούς που μπορεί να έχουν επιβιώσει από το χλώριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, Jln είπε

Δεν ειπα το ποσο καλο ειναι απο την αρχη. Ισα ισα που ειμαι ατομο που προσπαθώ πα τα να βρω τα αρνητικά. Απλα τελικα κατέληξα στο αντίθετο. Γράφτηκα στο φόρουμ χθες γιατι πριν 3 μηνες μετακόμισα αθηνα. Και χρειάζομαι λύση. Δεν ημουν ομως ποτε ειρωνικός σε κατι. Τωρα αν φοβασαι κάτι εσύ αλλο θεμα. Επίσης ουτε εμενα ειπα οτι μου αρεσει ο τρόπος μαρκετινγκ. Βέβαια ολα τα προϊόντα που χρησιμοποιούμε νομίζω ειναι αποτέλεσμα μάρκετινγκ. Παπουτσια, ρουζα, τρόφιμα, ακομα και η ταβερνες που πάμε. 

Επίσης για το θεμα τηε δέσμευσης, πληρώνεις μια φορα το χρονο μο ο το φίλτρο. Αν δεν σου κάνει επιστρέφεις τον μηχανισμό και δνε ξαναπαίρνεις φιλτρο. Δεν κάνεις καποια σύμβαση μου ειπαν συγκεκριμένο αριθμό χρόνων. Απλα προπληρωνεις τον χρόνο. 

Τώρα σοβαρά τα λες αυτά που λες ή κάνεις πλάκα; Να φοβάμαι κάτι; Τι εννοείς ακριβώς; Προμοτάρω κανένα προϊόν και δεν το γνωρίζω; Τι ακριβώς εννοείς; Για κάντο μας πιο λιανά.

Όσον αφορά τη συγκεκριμένη εταιρία που εξακολουθείς με πολύ άκομψο τρόπο να προμοτάρεις και σε έχουν πάρει πρέφα και οι πέτρες , να σε ενημερώσω (αν και θα το ξέρεις και ο ίδιος) οτι ένα ανταλλακτικό φίλτρο τους έχει από 120 ευρώ έως και 190 ευρώ.Δηλαδή πιο ακριβά και από ένα ολοκληρωμένο σύστημα αντίστροφης όσμωσης.

Στο site τους μόνο να μπει κάποιος και να δει τον συγκριτικό πίνακα που βγάζει παντελώς άχρηστα σε 43!!!! ΝΑΙ 43 ολόκληρες κατηγορίες φίλτρα ελληνικής και παγκόσμιας αγοράς , καταλαβαίνει το μέγεθος της απάτης ακόμα και αν έχει IQ ραδικιού.

Αλλά δεν φταίει κανένας.Αν είχαμε σωστό ΕΣΡ σε αυτή τη χώρα , όλοι αυτοί οι τηλεπώλες που κοροϊδεύουν τον κοσμάκη και παίζουν με τη νοημοσύνη του θα είχαν φάει πόρτα από όλα τα κανάλια αλλά δυστυχώς τους τρώμε καθημερινά στη μάπα.Απλά να ξέρεις οτι το γεγονός οτι τους τρώμε όλους αυτούς στη μάπα καθημερινά δεν σημαίνει απαραίτητα οτι τρώμε όλοι κουτόχορτο και τα τρώμε όλα αμάσητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tarantules είπε

 

Αλλά δεν φταίει κανένας.Αν είχαμε σωστό ΕΣΡ σε αυτή τη χώρα , όλοι αυτοί οι τηλεπώλες που κοροϊδεύουν τον κοσμάκη και παίζουν με τη νοημοσύνη του θα είχαν φάει πόρτα από όλα τα κανάλια αλλά δυστυχώς τους τρώμε καθημερινά στη μάπα.Απλά να ξέρεις οτι το γεγονός οτι τους τρώμε όλους αυτούς στη μάπα καθημερινά δεν σημαίνει απαραίτητα οτι τρώμε όλοι κουτόχορτο και τα τρώμε όλα αμάσητα.

https://www.kathimerini.com.cy/gr/oikonomiki/epixeiriseis/prostimo-80-000-eyrw-stin-camelot-gia-filtra-neroy,

https://www.protothema.gr/greece/article/148922/prostima-260000-eyro-se-etaireies-gia-thn-ozonotherapeia-/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, slk200gr είπε

Εντάξυ δεν το γνώριζα το συγκεκριμένο οτι επιτέλους έπεσαν καμπάνες , αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να συνεχίζεται.Σε παράφραση της ατάκας του Σφακιανάκη περί αισθητικής  ,να πω οτι εμένα προσωπικά μου υποτιμά τη νοημοσύνη μου σε όποιο κανάλι και να γυρίσω να βλέπω αυτούς τους πουθενάδες διαφημίζουν ανερυθρίαστα την πραμάτεια τους στους ιθαγενείς.

Προφανώς βγάζουν τόσο πολύ χρήμα που δεν χαμπαριάζουν από τέτοιου ύψους πρόστιμα και συνεχίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτσε γιατί νομίζω πως μπερδεύτηκες λίγο,δεν βγάζει "Αχρηστα" 43 κατηγορίες φίλτρα,επειδή δεν έχουν πιστοποιήσεις και κάποια χαρακτηριστικά η υπηρεσίες,που έχει εκείνο,δεν πάει να πει πως είναι άχρηστα και πολύ περισσότερο οτι γιαυτό είναι έτσι και το δικό τους η ακόμη και χειρότερο.... Μην τρελαθούμε παιδιά,ο καθένας μπορεί να λέει την γνώμη του ναι,αλλά σε τέτοια θέματα που έχουν να κάνουν με το νερό που είναι πολύ βασικό για την υγεία μας, ας μιλάμε καλύτερα με στοιχεία η έστω προσωπικές εμπειρίες και οχι αοριστολογίες και γνώμες,επειδή κάποιος έχει αυτό η κάποιο άλλο φίλτρο και το ένα μου βρωμάει η δεν μου αρέσει η πολιτική μιάς εταιρίεας η και η φάτσα του ενός η του άλλου που το διαφημίζει.Το να λέει την γνώμη του κάποιος απο προσωπική εμπειρία είναι θεμιτό και ζητούμενο θα έλεγα,δεν πάει να πει πως κάνει promotion.

Το φίλτρο μπορεί να είναι όντος πιο ακριβό απο άλλα και να μην συμφωνείς με την τιμολογιακή πολιτική που έχουν και που πλέον έχουν πλέον αρκετές οι εταιρίες,αφού αγοράζεις και καλά "Δωρεάν" το φίλτρο και κάθε χρόνο η κάθε 6 μήνες ανταλακτικά.

Πέρα απο αυτά,το θέμα είναι πως δεν μπορείς να παραγνωρίσεις πως μιλάμε για ένα απο τα κορυφαία Φίλτρα στήν Ελλάδα/Κύπρο και ίσως και αλλού στόν κόσμο,με ένα σωρό πιστοποιήσεις απο Πανεπιστήμια και οργανισμούς στήν Ελλάδα και στο Εξωτερικό.

Προσωπικά Το έχω δει απο κοντά και το έχω χρησιμοποιήσει και είναι ιδιαίτερα ποιοτικό και στιβαρό απο Ανοξείδωτο χειρουργικό ατσάλι κατασκευασμένο στήν Αμερική (με εγγύηση εφόρου ζωής) Και μένα δεν μου αρέσει η φάτσα και το στύλ των περισσότερων τηλεπωλητών και συμφωνώ ότι θα έπρεπε να έχουν επέμβει για ενα σωρό παραμύθια που λένε για πολλά προιόντα οτι θα θεραπεύσουν τον Κόσμο πχ Κουρκουμάς, Αλοη κλπ  όμως αυτό δεν σημαίνει πως θα βγάζουμε και σκάρτο κάθε προιόν, ιδιαίτερα όταν υπάρχει στήν Αγορά Κύπρου και Ελλάδας με σημαντική επιτυχία επι 38  Χρόνια !

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Κάτσε γιατί νομίζω πως μπερδεύτηκες λίγο,δεν βγάζει "Αχρηστα" 43 κατηγορίες φίλτρα,επειδή δεν έχουν πιστοποιήσεις και κάποια χαρακτηριστικά η υπηρεσίες,που έχει εκείνο,δεν πάει να πει πως είναι άχρηστα και πολύ περισσότερο οτι γιαυτό είναι έτσι και το δικό τους η ακόμη και χειρότερο.... Μην τρελαθούμε παιδιά,ο καθένας μπορεί να λέει την γνώμη του ναι,αλλά σε τέτοια θέματα που έχουν να κάνουν με το νερό που είναι πολύ βασικό για την υγεία μας, ας μιλάμε καλύτερα με στοιχεία η έστω προσωπικές εμπειρίες και οχι αοριστολογίες και γνώμες,επειδή κάποιος έχει αυτό η κάποιο άλλο φίλτρο και το ένα μου βρωμάει η δεν μου αρέσει η πολιτική μιάς εταιρίεας η και η φάτσα του ενός η του άλλου που το διαφημίζει.Το να λέει την γνώμη του κάποιος απο προσωπική εμπειρία είναι θεμιτό και ζητούμενο θα έλεγα,δεν πάει να πει πως κάνει promotion.

Το φίλτρο μπορεί να είναι όντος πιο ακριβό απο άλλα και να μην συμφωνείς με την τιμολογιακή πολιτική που έχουν και που πλέον έχουν πλέον αρκετές οι εταιρίες,αφού αγοράζεις και καλά "Δωρεάν" το φίλτρο και κάθε χρόνο η κάθε 6 μήνες ανταλακτικά.

Πέρα απο αυτά,το θέμα είναι πως δεν μπορείς να παραγνωρίσεις πως μιλάμε για ένα απο τα κορυφαία Φίλτρα στήν Ελλάδα/Κύπρο και ίσως και αλλού στόν κόσμο,με ένα σωρό πιστοποιήσεις απο Πανεπιστήμια και οργανισμούς στήν Ελλάδα και στο Εξωτερικό.

Προσωπικά Το έχω δει απο κοντά και το έχω χρησιμοποιήσει και είναι ιδιαίτερα ποιοτικό και στιβαρό απο Ανοξείδωτο χειρουργικό ατσάλι κατασκευασμένο στήν Αμερική (με εγγύηση εφόρου ζωής) Και μένα δεν μου αρέσει η φάτσα και το στύλ των περισσότερων τηλεπωλητών και συμφωνώ ότι θα έπρεπε να έχουν επέμβει για ενα σωρό παραμύθια που λένε για πολλά προιόντα οτι θα θεραπεύσουν τον Κόσμο πχ Κουρκουμάς, Αλοη κλπ  όμως αυτό δεν σημαίνει πως θα βγάζουμε και σκάρτο κάθε προιόν, ιδιαίτερα όταν υπάρχει στήν Αγορά Κύπρου και Ελλάδας με σημαντική επιτυχία επι 38  Χρόνια !

Συμφωνώ με όσα λες ότι ο καθένας έχει τις δικές του γνώμες και την κρίση να κάνει  τις δικές του επιλογές που αυτός θεωρεί σωστές , αλλά δεν νοητε άνθρακας 200€ , απλά αυτό . Ακόμα και φίλτρα που σε ένα κάλυκα έχουν πολλαπλά στάδια φιλτρανσης και κεραμικό και διάφορα άλλα είναι πολύ φθηνότερα . Με 200€ , αν δεν θες όσμωση κάνεις ανάλυση στο νερό,  και βάζεις 3πλη ή και τετραπλή φιλτροθηκη με 3-4 φίλτρα που το καθένα ειδικεύεται σε κάτι διαφορετικό . Υπερεκτιμημένο κατά την γνώμη μου . 1000 φορές  συσκευή olympus που κάνει 70-80€ αγορά αν είναι έτσι που παίρνει και φίλτρα doulton slim που είναι κορυφή . 

Επεξ/σία από dimitrisdim14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Jln είπε

Ρε άνθρωπε. Κανεις λες και παίρνω ποσοστά απο την καμελοτ. Ετσι μου μιλας. Στον πουλο μου η καμελοτ και η καθε καμελοτ. Νερο καθαρο θελω να πινω και εκανα μια ερώτηση. 

Τωρα εσυ λες κανω προμοσιον. Μιλας για το IQ και το IQ. Ειναι άκομψο οταν καποιος μιλαει με επιχειρήματα;; επειδή απαντάω η αντικρουω κατι που λες εσυ η οποιοδήποτε αλλος; δλδ θελεις να μπω εδω μεσα. Να πω παιδια τι φιλτρο να βαλω; να μου πεις εσυ βαλε το ταδε, να πω ευχαριστώ και να βγω. Τι ειναι αυτα που λες τωρα; αν απαντήσω για την τιμη κανω προμοσιον. Αν απαντήσω για το αλλο κανω προμοσιον. Ναι στις 9 το βράδυ θα παινωκαι στο OPEN να πίνω νερό απο το φίλτρο. Αν δεν θες να συζητήσεις απλα μην συζητας μαζι μου. Ακουσα για αυτο, διαβασα για αυτο, ανεφερα αλλες 2 μάρκες που με ενδιαφέρουν αλλα ειχες να κανεις σχόλιο μς το ποιος ηρθε και τι εκανε.. Χαχαχαχα να σου λύσω την απορία, ήρθε ενα ζώον που δεν ειχε ιδεα για το τι φιλτρο πουλάει. Κανει την δουλεια ως part time οπως μου ειπε και δεν απάντησε ουτε στις 3 απο τις 10 ερωτήσεις μου. 

Εγω ημουν και ειμαι ανοιχτός στο να μου προτείνεις οτι θελεις και εσυ και ολοι. Αλλα θα το ψάξω και αμ βρω αρνητικά θα το πω. Ακομα δεν εχω αγοράσει κανενα φίλτρο και συνεχίζω να μπαίνω εδω μπας και καποιος μου πει ιδέες. 

Καλά τα λες όλα αυτά , απλά σκέψου λίγο ότι δεν υπάρχει καμία άλλη εταιρία στον κόσμο που να χρεώνει ένα φίλτρο ενεργού άνθρακα 200€ τουλάχιστον από αυτές που ξέρω !

Επεξ/σία από dimitrisdim14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Jln είπε

Ρε άνθρωπε. Κανεις λες και παίρνω ποσοστά απο την καμελοτ. Ετσι μου μιλας. Στον πουλο μου η καμελοτ και η καθε καμελοτ. Νερο καθαρο θελω να πινω και εκανα μια ερώτηση. 

Τωρα εσυ λες κανω προμοσιον. Μιλας για το IQ και το IQ. Ειναι άκομψο οταν καποιος μιλαει με επιχειρήματα;; επειδή απαντάω η αντικρουω κατι που λες εσυ η οποιοδήποτε αλλος; δλδ θελεις να μπω εδω μεσα. Να πω παιδια τι φιλτρο να βαλω; να μου πεις εσυ βαλε το ταδε, να πω ευχαριστώ και να βγω. Τι ειναι αυτα που λες τωρα; αν απαντήσω για την τιμη κανω προμοσιον. Αν απαντήσω για το αλλο κανω προμοσιον. Ναι στις 9 το βράδυ θα παινωκαι στο OPEN να πίνω νερό απο το φίλτρο. Αν δεν θες να συζητήσεις απλα μην συζητας μαζι μου. Ακουσα για αυτο, διαβασα για αυτο, ανεφερα αλλες 2 μάρκες που με ενδιαφέρουν αλλα ειχες να κανεις σχόλιο μς το ποιος ηρθε και τι εκανε.. Χαχαχαχα να σου λύσω την απορία, ήρθε ενα ζώον που δεν ειχε ιδεα για το τι φιλτρο πουλάει. Κανει την δουλεια ως part time οπως μου ειπε και δεν απάντησε ουτε στις 3 απο τις 10 ερωτήσεις μου. 

Εγω ημουν και ειμαι ανοιχτός στο να μου προτείνεις οτι θελεις και εσυ και ολοι. Αλλα θα το ψάξω και αμ βρω αρνητικά θα το πω. Ακομα δεν εχω αγοράσει κανενα φίλτρο και συνεχίζω να μπαίνω εδω μπας και καποιος μου πει ιδέες. 

Συνεχίζεις να τρολλάρεις αλλά οκ.Ξέρεις δεν μασάω από κάτι τέτοια.Τα επιχειρήματά σου τα είδαμε όλοι εδώ μέσα γύρω από τη συγκεκριμένη εταιρία.Πάντως εγώ ποτέ δεν σου επέβαλα τι φίλτρο να βάλεις.Απλά αντικρούω τους ισχυρισμούς σου για το πόσο καλή είναι η εν λόγω εταιρία.Ξέρω είναι ενοχλητικό αλλά τι να κάνουμε οι αλήθειες πονάνε.Αν δεν θες να σου απαντάω πολύ απλά μην με γαργαλάς με το να κάνεις quote τα μηνύματά μου αφού όπως κατάλαβες δεν πρόκειται να τα αφήσω αναπάντητα.

Πάντως είναι απορείας άξιο να έχεις διαβάσει 100 και πλέον σελίδες μέσα σε αυτό το forum , να έχουν προτείνει τόσοι άλλοι διάφορα φίλτρα και λύσεις από άλλες μάρκες και εσύ να καταλήξεις να μας λες οτι απόλες αυτές τις εταιρίες ξεχώρισες την camelot.Μάλον κάπου τον χάνω το συλλογισμό σου.....

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Jln είπε

. Αν σκεφτούμε πως το φίλτρο τηε πριματο κανει 45 και αλλάζει απο 3 εως 6 μηνες. Δεν έρχεται το ίδιο; 

Ποιο φίλτρο λες ? Ροή ρίχνουν τα κεραμικά . Όχι τα ενεργού άνθρακα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Jln είπε

Καλησπέρα. Ακριβως.. Έχουν αλλα 10 προϊόντα που πουλουν καποια έχουν πιστοποιήσεις κάποια όχι. Εχουν μια συσκευή που κανει όζον στο νερο... ΌΖΟΝ Αν εινααι δυνατόν. Υπάρχει κόσμος που ακομα πιστεύει οτι πίνοντας όζον θα γίνει 12 χρόνων. Μουφιες που πουλουν στην Ελλάδα στους παππουδες. Πάντως για το φίλτρο, εγω ξανα λεω. Γευστικά ηταν τέλειο. Ολύμπιο που λεει και ο μπάρμπα Θανάσης στην εκπομπή. Απο αναλυση δεν ξέρω γιατί εκανα μαλακια. Οσο κράτησα το πιναμε μετα για δοκιμές σαν βόδια. Δεν μου εκοψε το μυαλο... 

Και ομως ενεργου άνθρακα ειναι της καμελοτ... Δεν ειχε ροή βρύσης αλλα ειναι καλη ροη σχετικά με αλλα φιλτρα ιδιου τύπου... Και αυτο με φοβίζει λιγο... Ισως κατι δεν γίνεται σωστα; η συμβαίνει γιατί το φίλτρο ειναι τεράστιο οπως λενε; 

Αυτό είπα ότι την  ροή δεν την ρίχνουν τα ενεργού άνθρακα όπως είναι το Κάμελοτ που λες , αλλά τα κεραμικά την ρίχνουν . Λογικό να μην έχει ροή σαν της Βρύσης αφού το σωληνάκι που έχει είναι 1/4 λογικά της ίντσας ενώ της Βρύσης είναι 1/2. 

Και το φίλτρο που έχω το πριματο που λες μια φορά το χρόνο το αλλάζω , οπότε άλλο 60€ το χρόνο και άλλο 200

 

Επεξ/σία από dimitrisdim14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jln είπε

Διαβασα μονο τα δικα σου μηνυματα στις 100 σελίδες γιατι φαίνεται να εισαι ο πιο έξυπνος. Ολοι αλλοι δεν ξερουν τι λενε. Εγω τρολαρω ρε τυπε; σε πειράζουν ολα με εμενα η σε ενοχλει που το ψάχνω ακομα;; θες να το αφήσουμε εδω ως έχει και να μην ξανα ασχοληθεί ο ένας με τον αλλο;; αν εχεια τπτ ενδιαφέρον να μου πεις, ρίξτο. Αν δεν έχεις αστο να παει. Γιατι μπιχτη στην μπιχτη παει η φάση και βαριέμαι. Απευθύνεσαι παντα σε εμενα με περίεργο τρόπο. Μήπως εισαι της Rainbow που απέρριψα;;; χαχαχαχα. Καλη συνέχεια να έχεις. 

Κοίτα να δεις που με έποιασες! Ναι είμαι ο προμότορας της Rainbow.Μάλιστα αν θυμάμαι καλά κάπου στις 100 σελίδες είχα ανεβάσει και το σύστημα που χρησιμοποιώ και αν προσέξεις το γράφει πάνω στα κάνιστρα το σηματάκι τις εταιρίας.

Κι εγώ βαρέθηκα να σου απευθύνομαι οπότε έχεις δίκιο.Το σωστό θα ήταν να μην ξανασχοληθεί ο ένας με τον άλλο.Τουλάχιστον έχεις λιγουλάκι χιούμορ.Αυτό στο αναγνωρίζω.Καλή συνέχεια και εύχομαι να βρεις το καλύτερο φίλτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Jln είπε

Διαβασα μονο τα δικα σου μηνυματα στις 100 σελίδες γιατι φαίνεται να εισαι ο πιο έξυπνος. Ολοι αλλοι δεν ξερουν τι λενε. Εγω τρολαρω ρε τυπε; σε πειράζουν ολα με εμενα η σε ενοχλει που το ψάχνω ακομα;; θες να το αφήσουμε εδω ως έχει και να μην ξανα ασχοληθεί ο ένας με τον αλλο;; αν εχεια τπτ ενδιαφέρον να μου πεις, ρίξτο. Αν δεν έχεις αστο να παει. Γιατι μπιχτη στην μπιχτη παει η φάση και βαριέμαι. Απευθύνεσαι παντα σε εμενα με περίεργο τρόπο. Μήπως εισαι της Rainbow που απέρριψα;;; χαχαχαχα. Καλη συνέχεια να έχεις. 

Οπ!! Με συγχωρείς, κατάλαβα το αντίθετο.. 

Μια φορά το χρόνο; και εχεις μονο αυτο η βάζεις και προφιλτρο πριν απο αυτο; καπου διαβασα και για αυτό και δεν ξερω τι ειναι ακομα.. 

Έχω και ένα προφιλτρο matrikx cto+ 0.6 micron ενεργού άνθρακα . Προφιλτρο είναι να βάζεις πριν τι ακριβό σου φίλτρο ένα φθηνό απλό για να μην γεμίζει γρήγορα ας πούμε το καλό σου φίλτρο  

Επεξ/σία από dimitrisdim14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Jln είπε

Λιγα για το χιουμορ μου!! Ειναι δυσεύρετο!! Χαχαχαχαχαχα πάντως τροφη εδινες και εσυ. Καο εγω στο αναγνωρίζω. Στη αρχη γούσταρα. Απλα μετα απο τόση πληροφορία το κεφαλι μου αρχισε να γίνεται καζανι... Παράλληλα με καθε απαντηση σε εσενα έψαχνα και πληροφορίες για ότι γραφατε.. Χαχαχαχα Πάντως οτι και να βαλω θα σας πω.. Και θα ψαξω να κανω και ανάλυση και θα την ανεβάσω και αυτη να δουμε τι και πως...

Θα το ψάξω οταν παω σπιτι. Οποτε βάζεις αυτά τα 2 μονο. Και σου βγαίνει κατω απο 100 ευρω κόστος; ποσο κάνει το δεύτερο; επίσης οι συσκευές ειναι διαφορετικες; 

Θα το ψάξω οταν παω σπιτι. Οποτε βάζεις αυτά τα 2 μονο. Και σου βγαίνει κατω απο 100 ευρω κόστος; ποσο κάνει το δεύτερο; επίσης οι συσκευές ειναι διαφορετικες; πάντως ειδα λιγο οτι και σε συτη την εταιρία υπάρχει φίλτρο με 9νευρω και φίλτρο με 110... Φαντάζομαι θα έχουν διαφορές... 

Δεν νομίζω ότι η matrikx έχει φίλτρο με 110€ . Το matrikx cto + κάνει 10€-15€ ανάλογα το κατάστημα . Και φιλτράρει 76.000 λίτρα νερού .

10+60 μου βγαίνει 75€ το χρόνο ας πούμε . Και με ένα κόστος πρώτης φοράς 40€ για την συσκευή/φιλτροθηκες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Jln είπε

Χαχαχαχα βλακεια μου. Έγραφε 20 x matrx cto αλλα δεν κατάλαβα ότι εννοεί 20 φιλτρα... Ναι το ακριβότερο ειναι καπου στα 35

http://info.nsf.org/Certified/DWTU/Listings.asp?TradeName=Matrikx&Standard=&ProductType=&PlantState=&PlantCountry=&PlantRegion=&submit3=Search&hdModlStd=ModlStd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Δεν νομίζω ότι η matrikx έχει φίλτρο με 110€ . Το matrikx cto + κάνει 10€-15€ ανάλογα το κατάστημα . Και φιλτράρει 76.000 λίτρα νερού .

10+60 μου βγαίνει 75€ το χρόνο ας πούμε . Και με ένα κόστος πρώτης φοράς 40€ για την συσκευή/φιλτροθηκες 

Ποια διπλη φιλτροθηκη εχεις φιλε της atlas?

Πλαστικη ειναι η ανοξειδωτη?

Πιανει πολυ χωρο πανω στον παγκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...