Προς το περιεχόμενο

Φίλτρα νερού


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Τι είναι αυτό που έχεις στο χέρι στην τελευταία photo? Δεν έχω καταλάβει. 

Είναι το τελικό εξάρτημα - φιλτρακι 

Στις 15/3/2021 στις 7:40 ΜΜ, mix82g είπε

Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι. Μίλησες με τον τύπο από την multipure? Τον ρώτησες? Κάτι έχει γίνει εκεί αλλά τι? Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο ούτε έχω ακούσει κάτι παρόμοιο . Πάντως τα φίλτρα multipure είναι από τα πιο αξιόπιστα παγκοσμίος. Πραγματικά δεν βρήκα αρνητικά σχόλια , παρά μόνο όσο αφορά την κεφαλή από την συσκευή που κάνα δυο είχαν πει ότι σαν να σκουριάσε. Αλλά το ρώτησα και με είπαν ότι είχαν τύχει κάποια κομμάτια που είχε αυτό το φαινόμενο λόγο μιας ποντας που έχει και εκεί δημιουργούνταν σκουριά. Σε κάποια συγκεκριμένα κομμάτια τα οποία τα αλλάζανε κατευθείαν λόγο του ότι έχει εφόρου ζωής εγγύηση η συσκευή. Αλλά αυτό που σε έτυχε δεν το διάβασα πουθενά. Έχει τις περισσότερες πιστοποιήσεις τόσο για τα υλικά που είναι κατάλληλα προς χρήση όσο και για τις ουσίες που μειώνει , και είναι αν δεν κάνω λάθος το μοναδικό παγκοσμίος που μειώνει τις περισσότερες ουσίες βάση του δελτίου απόδοσης από κάθε άλλο πιστοποιημένο φίλτρο.καλα είναι να τα δείξεις σε αυτόν που είναι αντιπρόσωπος της multipure εδώ. Άμα είσαι Αθήνα ακόμα καλύτερα διότι μπορεί να το δει και από κοντά. Μην το αμελείς , να δούμε τι μπορεί να είναι

 

Έχει απαγόρευση λέει ο Καραγκιόζης και η φάση είναι ότι μένουμε δίπλα! Είναι γελοίο το άτομο. Την τελευταία φορά (Οκτώβρη) που άλλαξε το φίλτρο τον ρώτησα επανειλημμένα γιατί έχει μειωθεί η ροή και αυτός στα ......αρχ.....α του....μια χαρά είναι λέει..... τελικά δεν ήταν καθόλου μια χαρά! Δεν ξέρω τι φταίει αλλά ο τύπος είναι απαράδεκτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, teleiomenos είπε

Είναι το τελικό εξάρτημα - φιλτρακι 

Έχει απαγόρευση λέει ο Καραγκιόζης και η φάση είναι ότι μένουμε δίπλα! Είναι γελοίο το άτομο. Την τελευταία φορά (Οκτώβρη) που άλλαξε το φίλτρο τον ρώτησα επανειλημμένα γιατί έχει μειωθεί η ροή και αυτός στα ......αρχ.....α του....μια χαρά είναι λέει..... τελικά δεν ήταν καθόλου μια χαρά! Δεν ξέρω τι φταίει αλλά ο τύπος είναι απαράδεκτος

Καλύτερα να αλλάξεις αυτή την εταιρεία, γραμμένο σε έχουν γράψε τους και εσύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2021 στις 10:28 ΜΜ, mix82g είπε

Πρώτη φορά το βλέπεις στα 3 χρόνια? Μήπως πέρασε ζεστό νερό από μέσα και χάλασε ο άνθρακας? Έχω διαβάσει πολλά φόρουμ και κριτικές καταναλωτών  για τα συγκεκριμένα φίλτρα και πρώτη φορά το ακούω το συγκεκριμένο πρόβλημα. Και τα aquasana καλά είναι πάντως και πιστοποιημένα για αυτό που κάνουν. Είναι από τις κορυφαίες εταιρίες και από τις λίγες με πολλές πιστοποιησεις.

 

Στις 15/3/2021 στις 8:38 ΜΜ, Basilhs23___ είπε

Τι είναι αυτό που έχεις στο χέρι στην τελευταία photo? Δεν έχω καταλάβει. 

Στη βρυση μπαινει ενα εξαρτημα με μοχλο ωστε να επιλεγεις αν θες να τρεχει νερο φιλτραρισμενο η αφιλτραριστο. Απο το σημειο που βγαινει το φιλτραρισμενο, εχει αυτο που βλεπεις ωε τελικο φιλτρακι ας πουμε, το οποιο εχει μεσα μια σιτα (2η φωτο). Οπως βλεπεις ειναι καταμαυρο και οχι μονο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teleiomenos είπε

Είναι το τελικό εξάρτημα - φιλτρακι 

Έχει απαγόρευση λέει ο Καραγκιόζης και η φάση είναι ότι μένουμε δίπλα! Είναι γελοίο το άτομο. Την τελευταία φορά (Οκτώβρη) που άλλαξε το φίλτρο τον ρώτησα επανειλημμένα γιατί έχει μειωθεί η ροή και αυτός στα ......αρχ.....α του....μια χαρά είναι λέει..... τελικά δεν ήταν καθόλου μια χαρά! Δεν ξέρω τι φταίει αλλά ο τύπος είναι απαράδεκτος

Το aquaversa έχεις από φίλτρο? Μήπως να εστελνες ένα email με τις φωτογραφίες στα κεντρικά στην Αμερική? Έχω μιλήσει πολλές φορές μαζί τους. Να σε πουν τι μπορεί να είναι και τι μπορεί να φταίει και αν τους έχει ξανατυχει κάτι τέτοιο. Το ρουξουνι που κρατάς είναι της βρύσης? Η βρύση και το φίλτρο έχουν κοινό ρουξουνι που βγαίνει το νερό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, mix82g είπε

Το aquaversa έχεις από φίλτρο? Μήπως να εστελνες ένα email με τις φωτογραφίες στα κεντρικά στην Αμερική? Έχω μιλήσει πολλές φορές μαζί τους. Να σε πουν τι μπορεί να είναι και τι μπορεί να φταίει και αν τους έχει ξανατυχει κάτι τέτοιο. Το ρουξουνι που κρατάς είναι της βρύσης? Η βρύση και το φίλτρο έχουν κοινό ρουξουνι που βγαίνει το νερό? 

Εχω αυτο που μπαινει πανω στον παγκο. Νομιζω  750 κατι λεγεται. Στη βρυση μπαινει ενα εξαρτημα με μοχλο ωστε να επιλεγεις αν θες να τρεχει νερο φιλτραρισμενο η αφιλτραριστο. Απο το σημειο που βγαινει το φιλτραρισμενο, εχει αυτο που βλεπεις ως τελικο φιλτρακι ας πουμε, το οποιο εχει μεσα μια σιτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, teleiomenos είπε

Εχω αυτο που μπαινει πανω στον παγκο. Νομιζω  750 κατι λεγεται. Στη βρυση μπαινει ενα εξαρτημα με μοχλο ωστε να επιλεγεις αν θες να τρεχει νερο φιλτραρισμενο η αφιλτραριστο. Απο το σημειο που βγαινει το φιλτραρισμενο, εχει αυτο που βλεπεις ως τελικο φιλτρακι ας πουμε, το οποιο εχει μεσα μια σιτα 

Ναι το aquaversa είναι. Καμία αστοχία υλικού βλέπω εγώ. Οκτώβριο βλέπω άλλαξες φίλτρο όπως είπες ,και μέσα σε 5 μήνες έγινε αυτό. Κάτι έχει γίνει στο φίλτρο . Να ζητήσεις να σου στείλει καινούριο . Στείλε μνμ και στα κεντρικά στην Αμερική μαζί με τις φωτο.το email τους είναι [email protected] 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mix82g είπε

Ναι το aquaversa είναι. Καμία αστοχία υλικού βλέπω εγώ. Οκτώβριο βλέπω άλλαξες φίλτρο όπως είπες ,και μέσα σε 5 μήνες έγινε αυτό. Κάτι έχει γίνει στο φίλτρο . Να ζητήσεις να σου στείλει καινούριο . Στείλε μνμ και στα κεντρικά στην Αμερική μαζί με τις φωτο.το email τους είναι [email protected] 

Εστειλα φιλαρακι αλλα αφου ανταλλαξαμε 1-2 emails με παρεπεμψαν στον τοπικο.....συνεργατη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, teleiomenos είπε

Εστειλα φιλαρακι αλλα αφου ανταλλαξαμε 1-2 emails με παρεπεμψαν στον τοπικο.....συνεργατη

Θα με ενδιέφερε να δω πως θα τελειωσει η ιστορία σου φίλε. Εγώ επιμένω ότι δεν είναι δικό σου λάθος όλο αυτό , και ότι είναι αστοχία υλικού και πρέπει να αλλαχτεί το φίλτρο από τον τοπικό συνεργάτη. Πιστεύω θα στο αλλάξει πάντως. Να μας πεις τι έγινε ομως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Tα φιλτροδοχεία της multipure από όσο έχω καταλάβει παίρνουν μόνο τα δικά τους φίλτρα;

Όπως επίσης τα φίλτρα αυτής της εταιρείας δεν ταιριάζουν σε άλλα φιλτροδοχεία;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από learner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, learner είπε

Καλησπέρα.

Tα φιλτροδοχεία της multipure από όσο έχω καταλάβει παίρνουν μόνο τα δικά τους φίλτρα;

Όπως επίσης τα φίλτρα αυτής της εταιρείας δεν ταιριάζουν σε άλλα φιλτροδοχεία;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ναι δικά τους Φίλτρα παίρνουν.δεν ξέρω αν ταιριάζουν σε άλλες συσκευές.  Αλλά είναι από τα κορυφαία φίλτρα από όσο έχω ψάξει από άποψη πιστοποιήσεων και από άποψη μείωσης ουσιών. Μειώνει πιστοποιημένα τις περισσότερες ουσίες από όποια φίλτρα έψαξα βάση NSF. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, teleiomenos είπε

Εστειλα φιλαρακι αλλα αφου ανταλλαξαμε 1-2 emails με παρεπεμψαν στον τοπικο.....συνεργατη

Off topic On

Ξέρω είναι άσχετο και σόρυ αλλά είδα την υπογραφή σου και δεν άντεξα.....Το Schneider Euro PC II ήταν ο πρώτος μου υπολογιστής....Αρχικά τον είχα πάρει με μονόχρωμη οθόνη και την πήγα πίσω και πήρα την έγχρωμη με τα ....4 χρώματα :) Επίσης αγόρασα με 80.000 δραχμές τότε έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο με την εξωφρενική χωρητικότητα των 20ΜΒ....

Τι εποχές!!!!

Off topic Off Συνεχίστε.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Αγόρασα σήμερα ένα ανταλλακτικό doulton dcb 10 και όταν το βιδωσα στη θήκη, τερμάτισε έχοντας κλίση αντί να είναι εντελώς κάθετο ως προς τη βάση. Δεν το είχα στραβοβιδωσει. Το άφησα να τρέξει πάνω από δεκάλεπτο και στη συνέχεια γέμισα γυάλινο ποτήρι και διαπίστωσα ότι υπήρχαν σωματίδια. Φταίει η μη σωστή εφαρμογή ή είναι φυσιολογικό? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, George Lalas van Brogelen είπε

Καλησπέρα! Αγόρασα σήμερα ένα ανταλλακτικό doulton dcb 10 και όταν το βιδωσα στη θήκη, τερμάτισε έχοντας κλίση αντί να είναι εντελώς κάθετο ως προς τη βάση. Δεν το είχα στραβοβιδωσει. Το άφησα να τρέξει πάνω από δεκάλεπτο και στη συνέχεια γέμισα γυάλινο ποτήρι και διαπίστωσα ότι υπήρχαν σωματίδια. Φταίει η μη σωστή εφαρμογή ή είναι φυσιολογικό? 

 

Μπορεί να φταιει το βιδωμα σε αυτό ή να είναι ελατωματικο το φίλτρο από την στιγμή που λες ότι δεν κάθεται καλά και είναι στραβό αντί για ίσιο. Να τους πάρεις τηλ να το αλλάξεις φίλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mix82g είπε

Μπορεί να φταιει το βιδωμα σε αυτό ή να είναι ελατωματικο το φίλτρο από την στιγμή που λες ότι δεν κάθεται καλά και είναι στραβό αντί για ίσιο. Να τους πάρεις τηλ να το αλλάξεις φίλε

Σε ευχαριστώ πολύ! Τους πήρα τηλ το πρωϊ . Να είσαι!

 

12 ώρες πριν, mix82g είπε

Μπορεί να φταιει το βιδωμα σε αυτό ή να είναι ελατωματικο το φίλτρο από την στιγμή που λες ότι δεν κάθεται καλά και είναι στραβό αντί για ίσιο. Να τους πάρεις τηλ να το αλλάξεις φίλε

Να είσαι καλά!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...