Προς το περιεχόμενο

Προθεσμιακή κατάθεση


QUANTAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω κάποιες μικρές οικονομίες,6.000ευρώ,και θέλω να τα τοποθετησω σε προθεσμιακή κατάθεση για 6 μήνες.

Γνωρίζετε να μου πείτε ποιες τράπεζες δίνουν το μεγαλυτερο επιτόκιο για τετοιου είδους ποσά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραπεζα Κυπρου (6μηνιαιος με αποδοση τοκων ανα μηνα), Τραπεζα Πειραιώς (με το μηνιαιο επιτοκιο Euribor), Ταχυδρομικό Ταμιευτηριο, Probank, Αττικής.

 

Καλυτερη εξυπηρετηση θα βρεις στην Κυπρου και στη Probank.

 

Γιατι δε κανεις μια βολτα απο τα websites των τραπεζών;

 

Επισης μπορεις να κατεβασεις και το αρχειο *xls, απο τη σελιδα της Τραπεζας της Ελλαδος οπου τα εχει ολα τα επιτοκια ολων των τραπεζων συγκεντρωτικά.

Απλως δεν ειναι αμεσα ενημερωμενο -εχει μια καθυστερηση 15 ημερων. Δεν ειναι τραγικες οι διαφορες ομως.

 

πχ μπορει σημερα ο 6μηνιαιος σε μια χ τραπεζα να ειναι 4,01 και μετα απο δυο μερες να ειναι 4,07.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • 5 μήνες μετά...

Ευχαριστούμε πολύ για την αναφορά στο site μας. Στην ενότητα των προθεσμιακών καταθέσεων του moneyexpert.gr http://www.moneyexpert.gr/gr/Χρήμα/savingaccounts/ μπορείτε να δείτε αναλυτικά όλες τις προθεσμιακές καταθέσεις των ελληνικών τραπεζών και να επιλέξετε αυτή που σας συμφέρει περισσότερο βάσει των διαθέσιμων κριτηρίων σύγκρισης.

Σχόλια και παρατηρήσεις ευπρόσδεκτα! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...