Προς το περιεχόμενο

Symantec antivirus update


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ποιον τρόπο κάνω αυτόματο update στο antivirus που έχω;

Άλλαξε antivirus. Η συνηθισμένη διαφωτιστική απάντηση.

 

Και εγώ nod32 έχω και δεν ξέρω την απάντηση αλλά αυτό το πράγμα με εκνευρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου αυτο δεν ειναι κακο απλος λες στον αλλο με απλα και λιγα λογια οτι αυτο που χρισιμοποιη δεν ειναι και οτι καλυτερο, παντως δεν εχεις και αδικο γιατι και εμενα με νευριαζουν πολλα αλλα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το ρυθμιζουμε ρε παιδια να κανει update μονο του οταν βρισκει καποια ενημερωση ??? Ευχαριστω.

 

Αν απαντουσε καποιος και στο ερωτημα μου καλα θα ηταν !!!! Θεματα για το πιο ειναι το καλυτερο υπαρχουν πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω για την καινουριες εκδοσεις αλλα εγω οταν ειχα το νορτον (εκδοση 2005) (τωρα εχω nod32 ;) ) και ειχα τη ρυθμιση στο automatic updates. εκανε updates ΜΟΝΟ του... (εννοειτα βεβαια οτι για να κανει updates πρεπει να μην εχει ληξει η συνδρομη)... δεν ξερω ποια χρονικη στιγμη τις εκανε... εγω απλως εβλεπα ενα pop-up στο εικονιδιο στο ρολοι που ελεγε οτι "Your definitions have been updated", η κατι παρομοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω για την καινουριες εκδοσεις αλλα εγω οταν ειχα το νορτον (εκδοση 2005) (τωρα εχω nod32 ;) ) και ειχα τη ρυθμιση στο automatic updates. εκανε updates ΜΟΝΟ του... (εννοειτα βεβαια οτι για να κανει updates πρεπει να μην εχει ληξει η συνδρομη)... δεν ξερω ποια χρονικη στιγμη τις εκανε... εγω απλως εβλεπα ενα pop-up στο εικονιδιο στο ρολοι που ελεγε οτι "Your definitions have been updated", η κατι παρομοιο...

 

 

Ευχαριστω.Να και κατι σχετικο με αυτο που ρωτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθετω εννοεις πραγματικα το symantec και οχι το Norton που ειναι αλλο antivirus. Εμενα μου κανει update μονο του περιπου μια φορα την εβδομαδα χωρις να χρειαστει να ρυθμισω τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Symantec Antivirus κάνει αυτόματα update, αλλά όχι και τόσο συχνά. Απ' ό,τι θυμάμαι, κάνει ανά 5-6 μέρες, ίσως και μία εβδομάδα.

Μπορείς βέβαια να κάνεις και μόνος σου μέσω του Live Update (αν θυμάμαι καλά βρίσκεται μέσα στο παράθυρο του κυρίως προγράμματος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Symantec Antivirus κάνει αυτόματα update, αλλά όχι και τόσο συχνά. Απ' ό,τι θυμάμαι, κάνει ανά 5-6 μέρες, ίσως και μία εβδομάδα.

Μπορείς βέβαια να κάνεις και μόνος σου μέσω του Live Update (αν θυμάμαι καλά βρίσκεται μέσα στο παράθυρο του κυρίως προγράμματος).

 

 

Τελικα μαλλον ετσι ειναι και ειναι ενα μειονεκτημα του.... 5-6 μερες μπορει να ειναι καθοριστικες !!!! Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...