Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής δεν τυπώνει


sdim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί φίλοι

Προσπαθώ εδώ και μέρες σε εκτυπωτή φίλου (ΟΚΙ Β4100) με Windows XP SP2,να τυπώσω έγγραφα του Open Office 2,αλλά δεν γίνεται τίποτα.(Δοκίμασα να τυπώσω κάτι άλλο,αλλά τίποτα).

Εχω περάσει εκ νέου τα drivers,έχω εκτυπώσει δοκιμαστική σελίδα,ο εκτυπωτής είναι συνδεδεμένος μέσω usb κανονικά,αλλά ενώ τα έγγραφα μπαίνουν στην ουρά εκτύπωσης,δεν τυπώνονται ποτέ.

Να πω,εδώ,ότι κοιτάζοντας σε ποια θύρα είναι συνδεδεμένος ο εκτυπωτής,λέει "usb image port" ή κάτι τέτοιο.Είναι σωστό αυτό;

 

Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι

Προσπαθώ εδώ και μέρες σε εκτυπωτή φίλου (ΟΚΙ Β4100) με Windows XP SP2,να τυπώσω έγγραφα του Open Office 2,αλλά δεν γίνεται τίποτα.(Δοκίμασα να τυπώσω κάτι άλλο,αλλά τίποτα).

Εχω περάσει εκ νέου τα drivers,έχω εκτυπώσει δοκιμαστική σελίδα,ο εκτυπωτής είναι συνδεδεμένος μέσω usb κανονικά,αλλά ενώ τα έγγραφα μπαίνουν στην ουρά εκτύπωσης,δεν τυπώνονται ποτέ.

Να πω,εδώ,ότι κοιτάζοντας σε ποια θύρα είναι συνδεδεμένος ο εκτυπωτής,λέει "usb image port" ή κάτι τέτοιο.Είναι σωστό αυτό;

 

Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη.

 

Αλλαξε θυρα και ασε τα windows να τον αναγνωρισουν ή καλυτερα κανε αυτο:

Πηγαινε My Computer - Δεξι click - properties - Υλικο - Διαχειριση Συσκευων ή Device Manager βρες τον εκτυπωτη και καντον καταργηση.

Βγαλε το usb του εκτυπωτη.

Μετα βαλε μεσα το cd με τους drivers και κανε εγκατασταση απο την αρχη.

Οταν σου ζητηθει τοτε συνδεσε τον εκτυπωτη στη usb θυρα και φροντισε να μην ειναι η ιδια θυρα με πριν.

Αφου αναγνωριστει ο εκτυπωτης εισαι ετοιμος.Ξαναδοκιμασε αφου κανεις ολα αυτα και μπορει να λειτουργησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...