Προς το περιεχόμενο

222.000 Δολλάρια πρόστιμο για παράνομο κατέβασμα 24 τραγουδιών


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν σας έδινε ένα λογαριασμό και ζητούσε ένα δολάριο από τον καθένα μας δε θα το διαθέτατε? Ελπίζω να το σκεφτεί και να το κάνει. Όχι τίποτε άλλο, αλλά να αποτύχει η προσπάθεια που κάνουν για να τρομοκρατήσουν τον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη τα αντιγραμενα dvd,cd klp και τα 2ΤΒ με αρχεια μουσικης και βιντεο,ταινιες που εχω αν ανακαλυψουν οτι τα εχω κατεβασει υπαρχει περιπτωση να φαω προστιμο?

Ολα σε τορρεντ και p2p τα βρηκα πιος ο λογος να φαω προσθημο αφου αλλοι τα ανεβασαν?

Μηπως θα φαω και μπαν απο τον ΙΣΠ μου γτ τα κατεβασα?

Τι λενε ρε τα ατομα....

Απλα ελεϊνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις ένα πολύ σοβαρό λάθος. Αυτή η γυναίκα κατηγορήθικε ότι διέθετε και όχι ότι κατέβαζε τραγούδια. Όσοι κατεβάζουν δεν αντιμετοπίζουν τόσο βαριές κατηγορίες.

 

Συγκεκριμένα η κοπέλα κατέβαζε τραγούδια με το Kazaa, το οποίο δημιουργεί shared folder όπου ότι έχεις εκεί μέσα το ανεβάζει το πρόγραμμα αυτόματα αναλογα με τη ζήτηση.

 

Ανάλογη διανομή γίνεται με όλα τα file-sharing προγράμματα, όπως π.χ τα torrents, όπου ότι κατεβάζεις το ανεβάζεις ταυτόχρονα.

 

Με λίγα λόγια η κοπέλα δεν διαφέρει σε τίποτα από τους χιλιάδες ανα το κόσμο που κατεβάζουν πειρατικό περιεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν όλοι εμεις που...ολο και κατι εχουμε στους σκληρους σταματησουμε σημερα και δεν ξανακατεβασουμε ΤΙΠΟΤΑ για ενα χρονο για παραδειγμα.

Αν σε 10-12 μηνες αρθει το αππορητο και αρχισουν και εδω τα ιδια, κινδυνευουμε επειδη θα είμαστε φακελωμένοι ηδη, η δεν θα εχει αναχρονιστική ισχυ ?

δηλαδη αν απο αυριο ξεκινησουν οι μυνησεις θα μηνύουν μονο αυτους που απο αυριο και μετα θα κατεβαζουν ?

νομιζω οτι καταλαβατε τι εννοώ.

ξερει καποιος να μας πει στα σιγουρα ή σχεδον στα σιγουρα ή μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν όλοι εμεις που...ολο και κατι εχουμε στους σκληρους σταματησουμε σημερα και δεν ξανακατεβασουμε ΤΙΠΟΤΑ για ενα χρονο για παραδειγμα.

Αν σε 10-12 μηνες αρθει το αππορητο και αρχισουν και εδω τα ιδια, κινδυνευουμε επειδη θα είμαστε φακελωμένοι ηδη, η δεν θα εχει αναχρονιστική ισχυ ?

δηλαδη αν απο αυριο ξεκινησουν οι μυνησεις θα μηνύουν μονο αυτους που απο αυριο και μετα θα κατεβαζουν ?

νομιζω οτι καταλαβατε τι εννοώ.

ξερει καποιος να μας πει στα σιγουρα ή σχεδον στα σιγουρα ή μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε ?

 

Ρεεεεεε παιδιά μην πανικοβάλεστε!:)

Δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που γελάτε και χαχανίζετε... Έχω ξαναγράψει νομίζω σε κάποιο thread ότι και στην Ελλάδα, συνδρομητές φοιτητικού Internet έχουν δεχθεί email προειδοποίησης του τύπου "Η σύνδεσή σας χρησιμοποιείται για παράνομο dwonloading υλικού που προστατεύεται από τη νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων".

 

Κι εσείς περιμένετε ότι στην Ελλάδα θα κάνει πολλά χρόνια να φτάσει η καταιγίδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πούμε ότι η συγκεκριμένη γυναίκα δεν έκανε αυτό που θα έκανε κάθε συνετός άνθρωπος και έκαναν χιλιάδες άτομα που βρέθηκαν στη δικιά της θέση. Δεν θέλησε εξωδικαστική συμφωνία λίγων χιλιάδων ευρώ και υποχρέωσε τους δισκογράφους να την φτάσουν στη δίκη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...