Προς το περιεχόμενο

Απορία για αναβάθμιση...


SpUga5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, είμαι κάτοχος του εξής συστήματος : Α64 3500+, Χ1950 PRO, 1 Χ sata 80gb 8mb, 1 X 120gb ATA 8mb.

Έχω 80 ευρώ και θα ήθελα να κάνω μια αναβάθμιση αλλα είμαι μεταξύ 2 επιλογών

(1)Χ2 939 4200+

ή

(2)320gb sata 16mb

και τα δύο είναι γύρω στα 70~80 ευρώ... τι λέτε? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιείς τα XP το 1GB είναι αρκετό. Οπότε πιστεύω 0 4200 είναι η καλύτερη επιλογή. Το ίδιο σκέφτομαι και για τον δικό μου αλλά με αγορά από ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν πάρεις 2πύρηνο, να ελέγξεις αν τον δέχεται η μητρική σου.

 

Αν δεν καταφέρεις να το σιγουρέψεις, πες μας τον κωδικό της μητρικής να το βρούμε εμείς.

 

Πάντως, ο σκληρός πιο χρήσιμος μου φαίνεται από τον 2πύρηνο, επειδή ο 2πύρηνος θα πάει χαμένος με την αλλαγή υπολογιστή, ενώ ο σκληρός δίσκος θα σου μείνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μητρική είναι η MSI K8NfF (NF4 chipset όχι το ultra) και απ'ότι βλέπω είναι συμβατή με τον Χ2 4200+... Κι εγώ απο ebay σκέφτομαι για τον επεξεργαστή, είχε μερικούς διαθέσιμους το visionstudio στα 80 ευρώ αλλά τους τελείωσαν...

Είναι και οι 2 αξιόλογες αναβαθμίσεις αλλά το γεγονός ότι σκοπέυω να κρατήσω το όλο σύστημα για ακόμα περίπου 2 χρόνια μάλλον με ωθεί στον επεξεργαστή...

Έχω 2 gb μνήμης και η Χ1950 πιστεύω είναι αρκετά καλή για την μέγιστη ανάλυση της οθόνης μου (1280Χ1024, 19"ΤFT). Αλλά και ο δίσκος είναι αρκετά ελκυστικός... Ο παλίος 120άρης μου υστερέι αρκετά σε ταχύτητα σε σύγκριση με τα νέα μοντέλα...Έχει κλέισει ήδη 3-4 χρόνια ζωής...

Ούφ, δύσκολη απόφαση!!:neutral::neutral:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...