Προς το περιεχόμενο

Supernatural Season 3


stranger_77x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον, εχωντας δει μεχρι το 3χ10 χαλαρα το Supernatural ειναι η σειρα που το βοηθησε περισσοτερο η απεργια

 

Με τα 4-5 εξτρα επισοδεια τωρα που εληξε η απεργια περναει το φραγμα των 12 (κατι που εκανε πολυ "μικρο" το Heroes ας πουμε) και ετσι θαχουμε υλικο αλλα μπροστα στον φοβο της απεργιας φαινεται πως μας δινουν πλεον μεγαλα mainplot επισοδεια, οποου στην ουσια το FOTW οπως ο τυπας με τα ονειρα στο 3χ10 ειναι απλως το "οχημα" για την εξελιξη των χαρακτηρων και της πλοκης. Και εχω μεγαλη περιεργεια να δω τι θα γινει τωρα που

ενω ειχαμε τον Ντην αδιαφορο και τον Σαμ να συμμαχει με τον δαιμονα για να τον σωσει, μεσα σε 2 επισοδεια μαθαμε οτι ο δαιμονας ελεγε ψεματα και δεν μπορει αλλα τωρα αλλαξε και ο Ντην και θελει να σωθει μολις εμαθε οτι δεν μπορει!!

Α και για πρωτη φορα ο Ντην βγαζει μισος και αρνητικα συναισθηματα για τον πατερα τους!Μεχρι στιγμης ακομα και οταν διαφωνουσε εσκυβε το κεφαλι τωρα για πρωτη φορα δεν εναντιονεται απλα αλλα κανει και κριτικη στο πως εζησε την ζωη του!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όμορφο και το 3x11. Δεν το λες ούτε main plot ούτε FotW.

 

 

Με high points στο drama αλλά φυσικά και κωμωδία. OK, εκεί που δείχνει στα γρήγορα μερικούς από τους τρόπους που πεθαίνει ο Dean λύθηκα στα γέλια. Μας έδωσαν και το μήνυμα: Sam μόνος του χωρίς Dean δεν τραβάει θα αυτοκαταστραφεί.

 

Για να δούμε λοιπόν πως θα σώσουν τον Dean. Εγώ σκέφτομαι ότι μπορούν να τον κάνουν demon αλλά σαν την ξανθιά-γκόμενα-δε -θυμάμαι-όνομα που τους βοηθάει και καλά θυμάται πως είναι να είσαι άνθρωπος ή τσατσιά με τον trickster να κάνει κανένα reset τη μέρα που πέθανε ο Sam.

 

Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Hell Battle με τον πατέρα τους να τα σπάει όλα εκεί κάτω; Ίσως :)

 

Το σίγουρο είναι ότι έχει ενδιαφέρον και ΟΚ respect Jensen Ackles ο Dean τα σπάει ότι και να κάνει :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οτι ο Jensen βρηκε τον ρολο που πραγματικα του ταιριαζει δεν το συζηταμε. Εγω καπου τον λυπαμαι τον κακομιρη τον Σαμ αλλα τουλαχιστον μετα το 3χ11

οταν παρει πρεφα οτι ΟΝΤΩΣ δεν μπορει να σωσει τον Ντην και δεν παιζει να τον βοηθησει η δαιμονισσα θα ειναι τουλαχιστον προετοιμαζμενος απο την φαση με τον trickster

 

 

Παντως για αλλη μια φορα μετα απο ενα δραματικο επισοδειο τυπου 3χ10 περασαμε εσε χιουμοριστικο τυπου 3χ11 που δινει μεγαλη ποικιλια στην σειρα. Νομιζω εχει αλλο 1 και μετα διαλλειμα πριν τα επομενα 4-5 του Απριλιου για να κλεισει η σεζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Mια χαρα και το 3χ12, πολυ Assault on Precinct 13 ενα πραγματακι με ξενερωσε, οτι ενω ηταν main plot και γαματο και ειχε για πρωτη φορα μαχες και μαλιστα μαζικες και υποθεση κτλ δεν ηταν τοσο διαφορετικο να το πω?σουπερ να το πω?κ@υλωτικο να το πω? γιατι υποτιθεται οτι αν δεν εληγε η απεργια ηταν season finale επισοδειο και περιμενα κατι απιστευτο, παντως η 3η σεζον γενικα σπερνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως, εχουμε ενα streak εξαιρετικων επεισοδιων. Το 12 μαλιστα θυμισε σε απιστευτο βαθμο το επεισοδιο Monday απο x-files.

Περα απο αυτο, γενικα, εξαιρετικη σεζον και μακαρι, αφου με το καλο τελειωσει η 3η, να παει και για 4η!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία μας τέλειωσε το Superantural, να δούμε τώρα πότε θα έχουμε νέο επισόδειο, δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα ακόμα.

 

Μέχρι πέρυσι είχαμε τον Κιτρινομάτη ενώ βλέπουμε όλους τους δαίμονες με μαύρα μάτια αυτός είχε κίτρινα. Τώρα βλέπουμε τον καινούργιο κακό(-ή) που έχει άσπρα μάτια, την Λίλιαν. Πλάκα έχει πάντως και είναι σημείο αναφοράς, οι αρχηγοί από κάθε πίστα έχουν διαφορετικό χρώμα ματιών ματιών ? LOL Το τελευταίο boss τι θα έχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dimitri_Del, νέο επεισόδια Supernatural 24 Απριλίου.

 

Και ναι, η σειρά τα σπάει όλο και πιο πολύ, pure fan και τα μυαλά στο μπλέντερ

 

 

edit: Πρόλαβες keyser :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη για το λαθάκι, Λίλιθ :) και επίσεις συμφωνώ με tonypapadovic, δεν παίζεται η 3η σεζόν.

 

Πάλι καλά που ξεκινάει το Γκαλάκτικα την άλλη βδομάδα να δούμε κάτι και να γουστάρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε πούστη μου, εγώ νόμιζα ότι είναι 4 Απριλίου την άλλη βδομάδα. Δεν πάμε καλά... πηδάμε μήνες.

 

Πάω να φάω καμιά μπριζολάρα και να πιω κανά ξύδι για να έρθω στα ίσα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...