Προς το περιεχόμενο

The Official Zelda Phantom Hourglass Topic


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως σας φάνηκε αυτό το παιχνιδάκι;Ξεπέρασε τις προσδοκίες σας;

Εγώ έχω να πω ότι έχω ξενερώσει!Εκτός από τα χάλια 3D γραφικά έχω χαλαστεί με τον χειρισμό.Απλά με το χέρι μου κρύβω την οθόνη και δεν μπορώ να δώ τη μισή οθόνη.Η επίθεση είναι εντελώς gtp έχει γεμίσει η touchscreen γρατζουνιές από τις spin attacks και το να ακουμπάς τα τέρατα με το στυλό και να τους επιτίθεται ο Link δεν είναι και τόσο καλό.Δηλαδή η NINTENDO τον τελευταίο καιρό ότι να ναι,δεν νιώθει καθόλου,απλά βάζει σε όλα τα παιχνίδια το stylus σαν must ακόμα και όταν δεν πρέπει!Θα προτιμούσα να υπάρχει και εναλλακτικός χειρισμός στο παιχνίδι.Α και να μην πω και για το online game που απλά το έβαλαν στο παιχνίδι για να πουν ότι υποστηρίζει και online,δηλαδή έλεος!

Τα νέα στοιχεία που πρόσθεσαν στο παιχνίδι και με άρεσαν είναι η χρήση του μικροφώνου και οι σημειώσεις στον χάρτη.

Σαν πραγματικός Zelda Fan έχω απογοητευτεί...

Όλα τα παραπάνω εκφράζουν την προσωπική μου γνώμη και μόνο,για να ακούσω και τις δικές σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gherudos μια από τα ίδια και εγώ.

Εγώ έχω σπαστεί πάρα πολύ με τον τρόπο που χτυπάς τα τέρατα (έχω χάσει πολλές φορές έτσι), με την σχετικά μικρή του δυσκολία και το γεγονός ότι σου πονάνε τα χέρια μετά από λίγη ώρα.

Το μόνο θετικό είναι πως είμαι αριστερόχειρας και δεν κρύβω την οθόνη με το stylus!

Και να σκεφτείς πως η nintendo ανέβαλε την κυκλοφορία του εδώ και ένα χρόνο για να το κάνει καλύτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αίσχος και ντροπή!

Ακόμη δεν έχω καταλάβει πως να κάνω κωλοτούμπα,στην τύχη το κάνω που και που αλλά είμαι σίγουρος ότι θα το χρειαστώ.

Ξέρει κανείς αν το έφτιαξε η ίδια ομάδα που έφτιαξε και τα προηγούμενα παιχνίδια Zelda στο GBA;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός με το οποίο έχω ξενερώσει ΤΡΕΛΑ, είναι πως το παιχνίδι είναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ. Δηλαδή έλεος... Μηδενική προσπάθεια για να κάνεις ο,τιδήποτε. Πανέμορφο περιβάλλον (τουλάχιστον κατά τη γνώμη μου, μιας και τρελάθηκα με το Wind Waker), πολύ άνετη κίνηση και πολύ ωραία ροή.

 

Αλλά ρε γμτ... ΤΟΣΟ εύκολο πια; :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι από εσάς το έχετε γνήσιο σαν κι εμένα μπορείτε να το κάνετε register και να παραλλάβετε ένα stylus διάφανο σαν πένα,έχει και φτερό στην άκρη αλλά είναι κι αυτό από πλαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ap'oso mporesa na krino apo to iaponiko to paixnidi einai pragmatika eykolo.. Grammiko mexri na ftasei h apofrada ora na to termatiseis...

Tha dokimaso kai thn agglikh ekdosh bebaia aytes tis meres... na doume...

 

To stylus exei kalh apokrish kai 1-2 xazomaroules typou: shmeioseis to xarth kai to boomerang prosdidoun kati neoteristiko...

Ta grafika den mou aresan...

Tha protimousa ena 2d me stoixeia 3d paixnidi xoris kamia xrhsh stylus kai loipon blakeion alla me ligo poio proxorhmeno kai endoaferon/dyskolo story...

Ayta...

 

Pantos an skeftei kapoios thn xrhsh tou ds... To na kaneis ena paixnidi palouki den einai theorhtika kalo... To ds einai kata bash time-waster.. Kai kanei th douleia tou mia xara... Megaluterh dyskolia gia emas tha htan golgothas gia ton X pitsirika (pou fantazomai einai kai to kyrio target group ths konsolas) kai tha ton apetrepe apo to na synexisei/termatisei...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@klainmaingr: Μην ξεχνάς το target group του Link to the past (για παιδάκια) και τη δυσκολία που είχε. Επίσης τόσων παλιών παιχνιδιών με adventure στοιχεία. ;)

 

Όσο για το ότι το DS είναι time-waster, δε νομίζω πως αποκλείει την ύπαρξη "δύσκολων" παιχνιδιών. :)

 

Πάντως, το να φτιάξουν ένα zelda "περπατάω-και-βαράω" με πρακτικά μηδενικό adventuring, ήταν το τελευταίο που περίμενα. :( Απογοητεύομαι όλο και περισσότερο όσο προχωρώ το παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα χαλαστηκα με αυτα που διαβασα και μολις το κατεβασα!! Δλδ να μην περιμενω να περασα αυτα που περασα με το a link to the past και τα oracle of seasons/ages, ετσι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Luxx: αν περιμένεις adventure, θα απογοητευτείς. Το παιχνίδι είναι ένα καθαρό αλλά πανέμορφο action game, που απλώς έχει χαρακτήρες από το Wind Waker. Περπατάς, σκοτώνεις, μαζεύεις φράγκα, repeat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν το έφτιαξε η ίδια ομάδα που έφτιαξε και τα προηγούμενα παιχνίδια Zelda στο GBA;

 

Η ομάδα που έφτειαξε το Link to the Past είναι εντελώς διαφορετική με του Phantom Hourglass. Μόνο ο Miyamoto έμεινε από την προηγούμενη ομάδα σαν executive producer εννώ στο Link to the Past ήταν απλός Producer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες εμένα γιατί μου αρέσει το παιχνίδι πολύ? Δεν έχει και τα γραφικά του Metroid αλλά είναι καλο.

 

Είναι λίγο σπαστικό αυτό με το stylus που κρύβεις τη μισή οθόνη με το χέρι σου αλλά οκ.

 

 

Έχω κολίσει σε ένα σημείο από χτες και έχω ξενερώσει :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες εμένα γιατί μου αρέσει το παιχνίδι πολύ? Δεν έχει και τα γραφικά του Metroid αλλά είναι καλο.

 

Είναι λίγο σπαστικό αυτό με το stylus που κρύβεις τη μισή οθόνη με το χέρι σου αλλά οκ.

 

 

Έχω κολίσει σε ένα σημείο από χτες και έχω ξενερώσει :S

 

Aσ'τους να λένε δημήτρη και εγώ έχω φάει πόρωση με το παίχνιδι:shifty: Όσο για τα γραφικά του εγώ δεν έχω δεί πιο όμορφα γραφικά σε παιχνίδι του ντίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι το παιχνίδια είναι πολύ καλό.

Απο τα καλύτερα του DS.

 

Οσον αφορά το χειρισμό, θα μπορούσαν να βάλουν επιλογή για stylus ή gamepad.

 

Θα το βαθμολογούσα ως εξής:

 

Γραφικά: 9

Ηχος: 6

Χειρισμός: 9 (κορυφαίο, μονο με το stylus μπορεις να χειρίζεσαι τα παντα!)

Gameplay: 8

Γενική εντύπωση: :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@klainmaingr: Μην ξεχνάς το target group του Link to the past (για παιδάκια) και τη δυσκολία που είχε. Επίσης τόσων παλιών παιχνιδιών με adventure στοιχεία. ;)

 

Όσο για το ότι το DS είναι time-waster, δε νομίζω πως αποκλείει την ύπαρξη "δύσκολων" παιχνιδιών. :)

 

Πάντως, το να φτιάξουν ένα zelda "περπατάω-και-βαράω" με πρακτικά μηδενικό adventuring, ήταν το τελευταίο που περίμενα. :( Απογοητεύομαι όλο και περισσότερο όσο προχωρώ το παιχνίδι...

 

Εύλογο συμπέρασμα;

Μετά απο το link to the past... το χάος (και κάπου ανάμεσα και το ΟΟΤ)...

Πάντα είχα αυτή την απορία βασικά... μεγαλώνουμε και skillεύουμε; η απλά τα παιχνίδια σήμερα είναι καθαρά για tards... Στείλτε sms γράφοντας ALTTP στο 1991 και κερδίστε το phantom hourglass directors cut: featuring non retard mode...

 

Φιλικά και με πολλά στοιχεία υπερβολής..

klainmaingr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...