Προς το περιεχόμενο

φροντιστηριο και κριτηρια


zalita

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και να μαστε οικογενειακως να μετακομιζουμε σε νεα περιοχη, να εχω να ψαχνω τα παντα απο την αρχη, να γνωριζω τους νεους μου συμμαθητες τις νεες καθηγητριες, τα νεα στεκια. Και σαν να μη φτανουν ολα τα νεα πραγματα στη ζωη μου να πρεπει να αλλαξω και φροντηστηριο. Ξερει κανεις σας κανενα καλο στην περιοχη του Αγ. Στεφανου? Η μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι τα κριτιρια για να επιλεξω ενα καλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνο δίπλα στην πλατεία απέναντι από το περίπτερο είναι καλό.

 

Πλάκα μας κάνεις???

 

Δες που θα πάνε οι υπόλοιποι συμμαθητές σου καταρχήν. Μετά σίγουρα θα σας δώσαν διαφημιστικά στο σχολείο, έλεγξε και εκείνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς τι φροντιστήριο εννοείς?Ξένων γλωσσών ή για τα μαθήματα στο σχολείο.Όποιο και να εννοείς αν πήγαινες σε κάποιο όταν έμενες στην παλιά σου γειτονιά ξέρεις πως να τα διαλέξεις και με τι κριτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός διαλέγει φροντιστήριο με κριτήριο αν είναι καλό? Οι περισσότεροι σκέφτονται όπου πάει η κολλητή μου θα πάω κι εγώ να κάνουμε χαβαλέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kostasnt + 1980 - 1 ερώτηση έκανε και το ισοπεδώσατε το θέμα. Απίστευτή η απάντηση και των 2....

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Φιλαράκι καλό θα ήταν να ρωτήσεις καλούς μαθητές και γενικά άτομα που δείχνουν οτι μπορείς να τα εμπιστευτείς. Θα βρεις γρήγορα απάντηση, μην ανησυχείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε, ειναι πολυ ευκολα τα πραγματα οταν τα βλεπεις απ εξω. Για φανταστειτε να βρεθειτε σε μια περιοχη που δεν την ξερετε με ανθρωπους που εχουν μεγαλωσει μαζι και εγω θα πρεπει να μπω στο περιββαλον τους, να μαθω που ειναι ο φουρνος της γειτονιας, η σταση, το φαρμακειο και αυτα ειναι τα ευκολα. Οταν ομως μεσα σε αυτο το χρονο κρινεται και η εισαγωγη μου στα ΑΕΙ καταλαβαινετε οτι το φροντηστηριο ειναι βαρια υποθεση. Και βεβαια θα μπορουσα να περιμενω να βρω ποιος ειναι ο καλυτερος μαθητης της ταξης και να τον ρωτησω αλλα σε πρακτικο επιπεδο δεν ειναι ολα τοσο ευκολα. Ευχαριστω ektelestes για την προσεγγυση. Την εκτιμω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικό είναι ο αριθμός μαθητών σε κάθε τάξη. Άλλο 6 κι άλλο 12. Προφανώς γίνεται καλύτερο μάθημα με λίγα άτομα, σου δίνουν οι καθηγητές περισσότερη προσοχή. Σημαντικό επίσης είναι να έχουν περισσότερο και λιγότερο προχωρημένο τμήμα, ώστε να είναι το μάθημα καλύτερα προσαρμοσμένο στις ανάγκες και δυνατότητές σου.

Μετά, αυτό που είπες, ρωτάς συμμαθητές ή πας και κοιτάς τις λίστες που συνήθως έχουν όλα τα φροντιστήρια (ως διαφήμιση) για τις σχολές που πέρασαν οι περσινοί μαθητές τους.

Μπορείς να πας και να παρακολουθήσεις καμιά εβδομάδα κι αν δε σ'αρέσει (τους βλέπεις ανοργάνωτους, οι καθηγητές δε σου γεμίζουν και πολύ το μάτι κτλ), πας αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν το κορόιδεψα το θέμα. Αλλά είναι πολύ χαζό να ρωτάς σε φόρουμ για φροντιστήριο. Το πιο απλό όπως προείπα είναι να δει που θα πάνε και οι υπόλοιποι. Ε, δεν γίνεται να μην δεν γνώρισε ήδη το φυτό της τάξης και να μην μπορεί να το ρωτήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν το κορόιδεψα το θέμα. Αλλά είναι πολύ χαζό να ρωτάς σε φόρουμ για φροντιστήριο

Υπάρχει κανένας τέτοιος περιορισμός?:confused::confused:

 

Σε φόρουμ ρωτάμε ότι θέλουμε και όποιος θέλει απαντάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους σας για την γνωμη και το χρονο που διαθεσατε. Ισως σε 6 μηνες να γελαω για το αγχος που περναω τωρα αλλα εδω θα ειμαστε να γελαμε ολοι μαζι, μαζι μου. Μεχρι τοτε ομως ευχαριστω που μοιραζεστε τις φοβιες μου για τις αλλαγες στη ζωη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...