Προς το περιεχόμενο

mio c220


teohaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή ετοιμάζομαι κ εγώ για αγορά κ σκέφτομαι το συγκεκριμένο είναι εύκολα τα πράγματα ? Να κοιτάξω για κάποιο άλλο?

 

Είναι υπόθεση 3 λεπτών αν έχεις κάρτα sd ή 10 λεπτών αν δεν έχεις...

 

Κοίτα το δικό μου (σημερινή τροποποίηση του skin)

post-10109-129062968382_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 432
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έχω κάνει αυτό με το dvd usb/drivers και δεν το αναγνωρίζει σε win xp.Το mio transfer δε ξέρω που θα το βρω.Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

 

@fermat.

Το miotransfer είναι απαραίτητο για τη μεταφορά αρχείων από και προς τη συσκευή. Κοίτα τα πμ σου...

 

@cafeblade.

Επίσης τα πμ...

 

Όσον αφορά στη δημιουργία συντομεύσεων:

Ας υποθέσουμε ότι θέλουμε να δημιουργήσουμε συντόμευση για το πρόγραμμα "programma".

1. Χρειαζόμαστε το miotransfer για να μεταφέρουμε τα αρχεία που θα προσθέσουμε, τροποποιήσουμε. Για να τροποιποιήσουμε τα ήδη υπάρχοντα αρχεία στην flash, τα μεταφέρουμε πρώτα στον υπολογιστή μέσω του miotrnasfer και τα αντιγράφουμε πάλι στη συσκευή...

2. Στον φάκελο script που βρίσκεται στο \My Flash Disk\ ανοίγουμε το αρχείο SysInfoSettings.ini και στο τέλος προσθέτουμε την εξής γραμμή: programma.ini

3. Στον φάκελο script δημιουργούμε ένα αρχείο programma.ini (δημιουργούμε ένα καινούργιο αρχείο .txt και το μετονομάζουμε σε programma.ini)

4. Στο αρχείο αυτό γράφουμε τα εξής:

 

GLOBALSETTINGS

ShowMessage = 0

X = 185

Y = 60

Width = 128

Border = 0

BackgroundColor = 000000

BackgroundBitmap = \My Flash Disk\Script\back.bmp

BitmapOffsetX = X

BitmapOffsetY = Y

Refresh = 0

Distance = 0

 

ICONXPBUTTON

Command = \My Flash Disk\programma.exe

SizeNormal = 128

SizePushed = 128

ScaleAlpha = 100

IconNormal = \My Flash Disk\Script\programma.ico.ico

ScaleAlpha = 100

IconPushed = \My Flash Disk\Script\programma.ico

 

5. Τοποθετούμε ένα εικονίδιο της επιλογής μας στον φάκελο sciprt (εδώ το έχουμε ονομάσει programma.ico)

 

Επεξήγηση εντολών.

Οι τιμές Χ, Υ ορίζουν τη θέση του εικονιδίου στην οθόνη. Όπου Χ είναι η θέση στον οριζόντιο άξονα (πχ. Χ=0 σημαίνει τέρμα αριστερά) και όπου Υ είναι η θέση στον κατακόρυφο άξονα (πχ. Υ=0 σημαίνει τέρμα πάνω)

 

Width, Size Normal, SizePushed.

Αφορούν στο μέγεθος του εικονιδίου. Εδώ χρησιμοποιήσαμε ένα εικονίδιο 128Χ128 pixels. Αν θέλετε μικρότερο, αλλάξτε τις τιμές (και τις 3). Φροντίστε μόνο το εικονίδιο να υποστηρίζει τα μεγέθη, όποια και αν είναι αυτά με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας-δημιουργίας εικονιδίων.

Ειδικότερα το sizeNormal ορίζει το μέγεθος του εικονιδίου όταν δεν το πατάμε και το SizePushed, το μέγεθος όταν το πατάμε. Αυτές οι τιμές δεν είναι απαραίτητο να είναι ίδιες. Μπορεί να θέλουμε άλλο μέγεθος όταν το πατάμε. Εδώ όμως έχουμε ορίσει να μην αλλάζει το μέγεθος ποτέ.

 

ScaleAlpha

Είναι το ποσοστό διαφάνειας του εικονιδίου (100=καθόλου διαφάνεια)

 

Command

Είναι η διαδρομή που βρίσκεται το εκτελέσιμο αρχείο της εφαρμογής για την οποία δημιουργούμε συντόμευση. Μπορεί να βρίσκεται ή στο \My Flash Disk\... ή στο \Storage Card\...

 

Δεν χρειάζεται να αλλάξετε τις υπόλοιπες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου στείλει τα απαραίτητα προγραμματάκια και οδηγίες για το mio c220 για να το ξεκλειδώσω και να βάλω το destinatos 7;Το email μου είναι [email protected] .Χρείαζεται να έχω και sd card μνήμη;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε savvas, να είσαι και συ καλά. Χαρά μου αν μπορώ να βοηθήσω λίγο.

Δυσκολεύτηκα και εγώ στην αρχή με το Mio, αλλά τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα απ' όσο φαίνονται...

 

@fermat

Για ό,τι χρειάζεσαι έχει νέο πμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια...αγορασα εχθες κ εγω ενα τετοιο μηχανακι το c220 θελω να κανω αναβαθμιση των χαρτων κ δεν μπορω να βρω πως να το κανω...μπηκα στην εταιρια αλα δεν μπορεσα να βρω αναβαθμισεις για το μηχανακι μ!!μπορει να βοηθησει κανεις??

 

κανεις η δεν κανεις αναβαθμιση το ειδιο χαλια ειναι. ;)σπαστο και βαλε μεσα Des.7 Να βρεις την υγεια σου!!!!:-):-D:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειστε αψογοι guys!!!

Nαστε καλα!Το μηχανακι ξεκλειδωσε και ηδη περασα destinator 7 και iGo!!!Αν μπορουσε καποιος να μου δωσει και οδηγιες πως μπορω να το κανω πιο ομορφο....Ειδα κατι φοβερα skins και themes (Αληθεια,το ιδιο ειναι???).Οπως καταλαβατε ειμαι πολυ newbie σε αυτα.

Α!!!Και μη μαλωνετε!Εδω ειμαστε για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο και να δινουμε λυσεις οσο αυτο ειναι εφιικτο.Ολες οι γνωμες ειναι ευπροσδεκτες.Οι προσβολες δεν αρμοζουν σε site αυτου του επιπεδου ουτε στο επιπεδο των δικων σας γνωσεων και ηθους!

 

τελικα πως το εσπασες???? μα το mega help lakis???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το miomap είναι λίγο χάλια...Με έβαλε να πάω ανάποδα σε λεωφόρο. Και εν τψ μεταξυ δεν ήξερα που ήμουν, έβλεπα μόνο την μία λωρίδα γιατί είχε πρασιά στην μέση για νησίδα, και ήταν βράδυ και δεν έβλεπα και την πορεία άλλων αυτοκινήτων γιατί ήμουν μόνος μου... Θα έιχα σκοτωθεί αν ακολουθούσα ότι μου έλγε το πρόγραμμα. Μετά φόρτωσα dest και βρήκα την υγειά μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ειναι ο απλος τροπος :-)(αντηγραφη αρχηων στην SD)

 

http://rapidshare.com/files/115394420/SPASIMO_MIO_C220__Aplos_tropos_SD_.rar.html

 

KAI εδω ο αλλος τροπος (με αυτον το εσπασα εγω;)) προσπαθησε και τους;) 2.

 

http://rapidshare.com/files/110437714/SPASIMO_MIO_C220.rar.html

 

ΥΠΑΡΧΟΥ ΜΕΣΑ ΟΔΗΓΙΕΣ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΑ!!!!

 

 

Ετσι σπαει to mio c220!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...