Προς το περιεχόμενο

mio c220


teohaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 432
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπορεις σε παρακαλώ να μου στείλεις τις οδηγιες και τα απαραιτητα προγραμματακια για να ξεκλειδωσω το mio c220 και να βαλω το destinator? To e-mail μου ειναι [email protected]. Eιναι επειγον. Με σώζεις! Σε ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις σε παρακαλώ να μου στείλεις τις οδηγιες και τα απαραιτητα προγραμματακια για να ξεκλειδωσω το mio c220 και να βαλω το destinator? To e-mail μου ειναι [email protected]. Eιναι επειγον. Με σώζεις! Σε ευχαριστω εκ των προτερων[/quote

Τα προγραμματα τα εχω και εγω, αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν μποταρει μετα το μηχανημα για να τρεξει το miomap.exe.`

Εχω κανει το hack ετρεξα και το autopatcher κανει restart αλλα μετα τιποτα.

Προσπαθησα να κανω restore απο το original cd αλλα κολαει.

 

Ξερει κανεις τιποτα γιατι αχρηστευσα το μηχανακι μου και ειναι μολις 6 ημερων!!!!

 

Μεχρι στιγμης δεν το προτεινω σε κανενα.

Περιμενω νεα σας και επανερχομαι εαν βρω λυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις σε παρακαλώ να μου στείλεις τις οδηγιες και τα απαραιτητα προγραμματακια για να ξεκλειδωσω το mio c220 και να βαλω το destinator? To e-mail μου ειναι [email protected]. Eιναι επειγον. Με σώζεις! Σε ευχαριστω εκ των προτερων[/quote

Τα προγραμματα τα εχω και εγω' date= αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν μποταρει μετα το μηχανημα για να τρεξει το miomap.exe.`

Εχω κανει το hack ετρεξα και το autopatcher κανει restart αλλα μετα τιποτα.

Προσπαθησα να κανω restore απο το original cd αλλα κολαει.

 

Ξερει κανεις τιποτα γιατι αχρηστευσα το μηχανακι μου και ειναι μολις 6 ημερων!!!!

 

Μεχρι στιγμης δεν το προτεινω σε κανενα.

Περιμενω νεα σας και επανερχομαι εαν βρω λυση[/quote]

 

 

 

 

 

Με το mio tranfer διέγραψε πρώτα ότι αρχεία έχεις μέσα στο mio σου. Δηλ. τον φάκελο μιομαπ , script και μετά δοκίμασε να κάνεις επαναφορά λογισμίκού από το σιντί. Δοκίμασε αυτό φίλε ίσως πετύχει. ϊσως ναμπλοκάρει με τον φάκελο μιομαπ. Μην αγχώνεσai η λύση θα βρεθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια

 

μετα απο μελετη και πνευματικη εκγυμναση το εφτιαξα το μηχανακι.

 

Λοιπον αρχικα περαστε με το hack το σπασμενο data + miomap.exe.

Ετσι θα μπαινει το μηχανημα σε file manager και οχι στο περιβαλλον του χάρτη.

 

 

Μετα περάστε τα αρχεια με τους σπασμενους χαρτες και licence με card reader στην εξωτερικη μνημη!!στον folder MIOMAP 2,3,4-κατι οτι θελετε

Περαστε το backup του οriginal στον folder MIOMAP στην καρτα.

 

ΜΟΝΟ ΜΕ card reader το hack δεν τα περναει ολα.

Τωρα μπορειτε να τρεχεται ολους τους χαρτες original ή hacked απο την μνημη και παραλληλα να δουλευετε και το μηχανημα san pda.

Δεν εχω κανει upload τα αρχεια καπου αλλα ισχυουν τα λινκ που υπαρχουν πιο πανω.

Αν δεν τα βρειτε στειλτε μην να σας τα στειλω με μειλ!

 

Θα το δουλεψω λιγο ακομα, εχω φτιαξει ενα σκριπτακι , και οταν ειμαι ετοιμος θα ποσταρω ολοκληρωμενες οδηγιες για ολους.

 

καλες βολτες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλως ηρθα στην παρεα σας .Εχω αγορασει το mio c220 και με την βοηθεια ενος φιλου το ξεκλειδωσα ,τωρα ομως αντιμετωπιζω το εξης προβλημα ,1)ο υπολογιστης μου δεν βλεπει το mio (εχει vista ),αν υπαρχει και ποιο καποιο λογισμικο ,2)που μπορω να βρω ;)το destinator 6 για να το κατεβασω γιατι εχει το miomap v3 ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας,

Έκανα τα κάτωθι:

1) Δεν έχω καταφέρει ακόμη ούτε σε XP να αναγνωρίσω την συσκευή c220. Αυτό που έκανα κατά τύχη και έπιασε ήταν το εξής, σύνδεσα το c220 με usb στο pc. Ξεκίνησα το mio transfer και μετα πήγα στο activesync 4.5 και πάτησα αρχείο > ρυθμίσεις σύνδεσης > σύνδεση. Και με το που πατάω το σύνδεση ενεργοποιείται και το Mio Transfer και βλέπει το c220, αλλά γενικά δεν το βλέπουν τα windows.

2) Rename δεν γινόταν με τίποτα ο φάκελος miomap (ο δεύτερος). Λογικά δεν γινόταν διότι το αρχείο που είχε μέσα miomap.exe ήταν σε χρήση. Κατάφερα να κάνω rename τον φάκελο κάνοντας rename το miomap.exe. Έκανε conflict στο restart αλλά τουλάχιστον έκανα την δουλειά μου.

3) Κατάφερα να το κάνω να βλέπω win mobile 05.

4) Μετά αντέγραψα σε ένα φάκελο το dest7 που κατέβασα από γνωστό site (την έκδοση, που παίζει κατευθείαν και δεν χρειάζεται να κάνεις install.

5) Όταν πήγα να τρέξω την εφαρμογή μου μιλάει για fatal error.

 

 

Αυτά που θα ήθελα από εσάς:

1) Πως θα καταφέρω να δουν τα windows XP ή Vista το c220?

2) Μιας και δεν μπορούν να το δουν τα windows δεν μπορώ να επαναφέρω την συσκευή στην αρχική της κατάσταση, άλλος τρόπος???

3) Σχετικά με dest7 αυτό περνάτε και εσείς? Την έκδοση που είναι για pocket pc???

4) Υπάρχει κάποιος στο κέντρο (στο οποίο και κινούμε) που θα μπορούσε να μου δώσει από κοντά τα φώτα του?

5) Μιας και δεν το βλέπουν τα windows λέτε να έχει πρόβλημα? Και χρειάζεται να το πάω για service???

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

όποιος θέλει ας στείλει και μαιλ η πμ

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mio c220 έχει προεγκαταστημένο λογισμικό windows mobile CE. Πως θα μπορούσα να περάσω το windows mobile 6 μέσα και ύστερα να το λειτουργώ σαν PDA; Ο επεξεργαστης του είναι αρκετά δυνατός πιστεύω για να γίνει αυτό. Και τώρα λειτουργεί σαν PDA, αλλά δεν μπορώ να τρέξω και άλλες εφαρμογές και προγράμματα για τα windows είναι παλιά και μου αναφέρεται οτί η εκδοση που έχω δεν υποστηρίζει αυτή την εφαρμογη. Αν το ξέρει κανείς θα έλυνε τα χέρια όλων μας. Για να βοηθήσω και τους υπόλοιπους πέρασσα στο μιο μου το destinator 7 και επειδη είχα προβλήματασ με το mio tranfer έβαλα την sd κάρτα του μιο σε μια ψηφιακή μηχανή που είχα και έπιετα έκανα αντιγραφή επικόληση των αρχείων μέσα και την ξαναέβαλα στο μιο. Ε΄΄ιναι το ίδιο πράγμα χωρίς κόπο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας και από εμένα.

 

Λοιπόν, έκανα κανονικά το hack, όλα οκ. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να περάσω το destinator 7. Ακολουθώ τις οδηγίες σωστά αλλά μόλις πάω να τρέξω το destinator.exe μου βγάζει σφάλμα. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας και από εμένα.

 

Λοιπόν, έκανα κανονικά το hack, όλα οκ. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να περάσω το destinator 7. Ακολουθώ τις οδηγίες σωστά αλλά μόλις πάω να τρέξω το destinator.exe μου βγάζει σφάλμα. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?

 

εχω το ιδιο προβλημα , AntoD κανε το θαυμα σου και δωσε μας τα φωτα σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες δεν ξερω αν ποσταρω στο σωστο σημειο αλλα χτες αγορασα και γω ενα mioC220 και οταν παω να κανω register τη συσκευη δεν μου αναγνωριζει το serial number ξερει κανεις τι παιζει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...