Προς το περιεχόμενο

mio c220


teohaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟ DESTINATOR 7/U ΣΕ ΕΝΑ MIO C220, ΜΕ UNLOCK. ΤΟ ΠΕΤΥΧΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΜΕΝΟΥ TOY DESTINATOR ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΞΟΔΟ.

ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ UPDATE ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΜΙΟ.

ΔΕΝ ΕΚΑΝE ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ :

fatal error ->unable to open application database.

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ CD ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΥΤΟ ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑTI ΠΑΝΩ Σ'ΑΥΤΟ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 432
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες, ζητω απεγνωσμενα τη βοηθεια σας ! Χρειαζομαι τα προγραμματα για να ξεκλειδωσω το mio c220 ! Οποιος τα εχει τον παρακαλω να μου τα στειλει στο [email protected]! Ευχαριστω πολυ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες, τελικά πως φτιαχνουμε shortcut στο desktop για το destinator που ειναι στην SD ?

δοκίμασα να φτιαξω shortcut απο τον windows explorer του MIO και να το μεταφέρω στο desktop - δε δουλεψε. Δοκίμασα να κανω στο pc μου (απο dos prompt) C:\echo 34#"\Storage card\Programs\Destinator7\destinator.exe" > destinator.lnk και να το βαλω στο desktop του mio ...πάλι δε δουλεψε.

 

καμια ιδεα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος τρόπος να πειράζεις τα αρχεία στην sd συνδέοντας το mio με την usb κατευθείαν? Μέχρι τώρα έβαζα την καρτούλα σε reader, αλλά είναι σπαστικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα.

εχω παρει ενα mio c 220 κ δεν μπορω να το συνδεσω με το pc.

μπορει να μου πει καποιος πως μπορω κατεβασω καινουργιο χαρτη ελλαδος.

Τεληκα τι ειναι καλητερο το miomap που εχει 'η να το σπασω.

Παντος το miomap στην πελλοπονησο μου εσπασε τα νευρα με τον χαρτη 2006,10v4

υπαρχει κ πιο καινουργιος?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, ζητω απεγνωσμενα τη βοηθεια σας ! Χρειαζομαι τα προγραμματα για να ξεκλειδωσω το mio c220 ! Οποιος τα εχει τον παρακαλω να μου τα στειλει στο [email protected]! Ευχαριστω πολυ!!

 

 

ΓΙΑ ΚΙΤΑ ΕΔΩ....)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=187552&highlight=destinator&page=6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.

εχω παρει ενα mio c 220 κ δεν μπορω να το συνδεσω με το pc.

μπορει να μου πει καποιος πως μπορω κατεβασω καινουργιο χαρτη ελλαδος.

Τεληκα τι ειναι καλητερο το miomap που εχει 'η να το σπασω.

Παντος το miomap στην πελλοπονησο μου εσπασε τα νευρα με τον χαρτη 2006,10v4

υπαρχει κ πιο καινουργιος?

Ευχαριστω.

 

Σπασε το MIO C220 και βαλε μεσα το destinator 7 να βρεις την ....ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ!!!!):lol:

 

 

Εδω ειναι ο απλος τροπος (αντηγραφη αρχηων στην SD)

http://rapidshare.com/files/120299241/SPASIMO_MIO_C220__Aplos_tropos_SD_.rar.html

 

KAI εδω ο αλλος τροπος.... προσπαθησε και τους 2.

 

http://rapidshare.com/files/110437714/SPASIMO_MIO_C220.rar.html

 

ΥΠΑΡΧΟΥ ΜΕΣΑ ΟΔΗΓΙΕΣ KAI αλλα ΠΟΛΛΑ!!! ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΑ!!!! ΑΞΗΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βεντούζα του mio μετά απο 1 μέρα έκθεσης στον ήλιο έχει χαλάσει. Δεν κολλάει με κανέναν τρόπο. Χωρίς την βεντούζα το gps είναι άχρηστο.

Υπάρχει κάποια άλλη συμβατή και δοκιμασμένη λύση για το c220?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ μάγκες θέλω να διαγράψω μερικά προγράμματα από την SD που δεν χρειάζομαι. Όπως για παράδειγμα το MioMap ή το Igo6 , beelineGPS και κάτι τέτοια. Τί πρέπει να κάνω; Που πρέπει να πάω για να σβήσω τις συντομεύσεις καθώς και τα προγράμματα τα ίδια; Και εκτός navigation θέλω να σβήσω. Κάτι παιχνίδια (DOOM) κάτι άλλα προγράμματα που δεν τρέχουν (Opera). Υπάρχει τρόπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλώς σας βρήκα παιδιά! Είμαι και εγώ κάτοχος ενος mio c220 και ακολούθησα οδηγίες για σπάσιμο αλλά αντιμετώπισα πρόβλημα με την αντιγραφή φακέλων στο transferHack.Οποιος μπορεί να βοηθήσει ας στείλει mail [email protected] να του δώσω διευκρινήσεις για το πρόβλημα μου

 

 

-----Προστέθηκε 3/10/2008 στις 10 : 14 : 29-----

 

Παιδιά ξεκλείδωσα το mio τελικά και πέρασα το destinator 7 σε ένα φάκελο δίπλα από τον miomap. Το μόνο πρόβλημα είναι όταν το ξεκινάω ανοίγει με το file manager και αν πάω να τον κλείσω κολλάει....Πάντως από τον file manager τρέχω και τα 2 και δουλεύουν κανονικά αλλά θα προτιμούσα να τα τρέχω από επιφάνεια εργασίας....

Επεξ/σία από papagalaki
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γεια σε ολους!βρηκα το συγκεκριμενο φορουμ μεσω google γιατι ειχα πραγματικα βαρεθει τους χαρτες που εχει to mio c220..ειδα τι διαδικασιες προτεινατε αλλα παιδια δν τα εχω καταφερει ακομα...

 

 

εχω κανει ολα τα απαραιτητα για να ξεκλειδωσω την συσκευη(ολα μια χαρα ως εδω)..

αλλα προσπαθησα να περασω το destinator μεσω SD card και οταν κανω διπλο κλικ στο .exe που εχει μου βγαζει:

 

"Fatal application error

 

A security error of unknown cause has been detected which has corrupted the program's internal state.The program cannot safely continue excecution and must now be terminated

 

program: Destinator.exe"

 

 

μπορει κανεις να βοηθησει?τουλαχιστον να μου πει καποιος που το εχει καταφερει να δουλεψει..την διαδικασια που ακολουθησε και ποια εκδοση του destinator εβαλε!

 

ευχαριστω εκ των προτερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σε ολους!βρηκα το συγκεκριμενο φορουμ μεσω google γιατι ειχα πραγματικα βαρεθει τους χαρτες που εχει to mio c220..ειδα τι διαδικασιες προτεινατε αλλα παιδια δν τα εχω καταφερει ακομα...

 

 

εχω κανει ολα τα απαραιτητα για να ξεκλειδωσω την συσκευη(ολα μια χαρα ως εδω)..

αλλα προσπαθησα να περασω το destinator μεσω SD card και οταν κανω διπλο κλικ στο .exe που εχει μου βγαζει:

 

 

 

 

"Fatal application error

 

A security error of unknown cause has been detected which has corrupted the program's internal state.The program cannot safely continue excecution and must now be terminated

 

program: Destinator.exe"

 

 

μπορει κανεις να βοηθησει?τουλαχιστον να μου πει καποιος που το εχει καταφερει να δουλεψει..την διαδικασια που ακολουθησε και ποια εκδοση του destinator εβαλε!

 

ευχαριστω εκ των προτερω.

 

 

Κητα εδω POST 217. http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=215516&page=22

 

κατέβασέ τα αρχεία (έχει και την έκδοση που χριζόσαστε ) και καν το και με τους δυο τρόπους....!!! και όποιο σου κατση:-).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Λοιπον παιδια

 

μετα απο μελετη και πνευματικη εκγυμναση το εφτιαξα το μηχανακι.

 

Λοιπον αρχικα περαστε με το hack το σπασμενο data + miomap.exe.

Ετσι θα μπαινει το μηχανημα σε file manager και οχι στο περιβαλλον του χάρτη.

 

 

Μετα περάστε τα αρχεια με τους σπασμενους χαρτες και licence με card reader στην εξωτερικη μνημη!!στον folder MIOMAP 2,3,4-κατι οτι θελετε

Περαστε το backup του οriginal στον folder MIOMAP στην καρτα.

 

ΜΟΝΟ ΜΕ card reader το hack δεν τα περναει ολα.

Τωρα μπορειτε να τρεχεται ολους τους χαρτες original ή hacked απο την μνημη και παραλληλα να δουλευετε και το μηχανημα san pda.

Δεν εχω κανει upload τα αρχεια καπου αλλα ισχυουν τα λινκ που υπαρχουν πιο πανω.

Αν δεν τα βρειτε στειλτε μην να σας τα στειλω με μειλ!

 

Θα το δουλεψω λιγο ακομα, εχω φτιαξει ενα σκριπτακι , και οταν ειμαι ετοιμος θα ποσταρω ολοκληρωμενες οδηγιες για ολους.

 

καλες βολτες!!

 

Mπορω να τα εχω και εγω σε παρακαλαω στο [email protected]?

 

Eυχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το Destinator 7 αλλά βαρύ για το Mio C220. Με 2-3 επαναπροσδιορισμούς δρομολογίου κολλάει απο ανεπάρκεια μνήμης.

Κάπου διάβασα, οτι στην κανονική έκδοση miomap ν3.3 μπορούμε να περάσουμε ''με κόλπο'' νέο χάρτη του 2008 (NaviGreece 2008.01_071219.fbl).

Ξέρει κάποιος πώς γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...