Προς το περιεχόμενο

mio c220


teohaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 432
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξεκλείδωμα του Mio C220

 

• Τρέξε το Mio C250 Transfer Hack

• Συνδέεις το Mio C220 μέσω USB

• Στο δεξί παράθυρο του Mio Transfer Hack πηγαίνεις στο φάκελο My Flash Disk.

• Εκεί δημιουργείς τον φάκελο script (γιατί το πρόγραμμα δεν αντιγράφει φακέλους, μόνο αρχεία) και αντιγράφεις μέσα του τα περιεχόμενα του φακέλου script που σου έστειλα

• Πηγαίνεις στον φάκελο My Flash Disk->Miomap, όπου βρίσκεις άλλον έναν φάκελο MioMap, τον οποίο μετονομάζεις σε MioMap2.

• Δημιουργείς έναν φάκελο MioMap και αντιγράφεις σε αυτόν τα περιεχόμενα του MioMap που σου έστειλα

 

Η τελική δομή μέσα στο φάκελο My Flash Disk του Mio C220 πρέπει να είναι:

My Flash Disk -> Script

My Flash Disk -> MioMap -> MioMap

My Flash Disk -> MioMap -> MioMap2

 

• Κάνεις επανεκκίνηση στο Mio και σου εμφανίζεται ο Windows Explorer

• Πηγαίνεις στον φάκελο MioMap > MioMap και τρέχεις το Autopatcher.exe (αυτό το κάνεις μόνο μια φορά εκτός και αν κάνεις hard reset)

• Είσαι έτοιμος για να τρέξεις το Destinator που θα βρίσκεις μέσω του Windows Explorer εκτός και αν φτιάξεις συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας.

 

Σημείωση: Αν το Mio C250 Transfer Hack δεν σου επιτρέπει την μετονομασία του εσωτερικού φακέλου MioMap (MioMap > MioMap) θα μετονομάσεις τον ανώτερό του (π.χ. σε MioMap3) και θα κάνεις επανεκκίνηση. Όταν σου βγάλει το μήνυμα σφάλματος θα προσπαθήσεις πάλι, όμως μην ξεχάσεις να αλλάξεις το όνομα του ανώτερου φακέλου πάλι σε MioMap (βλ. παραπάνω διάταξη)

 

Καλή επιτυχία!

 

Όποιος δεν μπορεί να βρει τα αναφερόμενα προγράμματα ας μου στείλει PM με το e-mail του, γιατί δεν μπορώ να τα επισυνάψω εδώ λόγω μεγέθους (3,6 ΜΒ).

 

Αν και είναι αρκετά παλιό το thread, είναι δυνατόν να μου στείλεις το zip που είχες ανεβάσει στο rapidshare?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είναι αρκετά παλιό το thread, είναι δυνατόν να μου στείλεις το zip που είχες ανεβάσει στο rapidshare?

 

το link ισχυει ακομα?μου βγαζει οτι δεν ειναι ενεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ Καλησπέρα σας και καλή χρόνια να έχουμε!

 

Παίδες, όπως καταλαβαίνετε έχω και εγώ πρόβλημα με το mio μου. Με χίλια ζόρια κατάφερα και του πέρασα το Destinator7 σε μία SDcard (2GB). Κράτησα όμως και το αρχικό Miomap V.3 που ήταν ήδη εγκατεστημένο. Αλλά κάτι δεν πρέπει να πάει καλά με το Destinator που έχω εγκαταστήσει εγώ. Τα βήματα που κάνω είναι τα εξής:

Ανοίγω το μηχανάκι, βγάζω και ξαναβάζω την SD. Μου βγάζει το μήνυμα όπου πρέπει να πάτησω το ο.κ.

1ο πρόβλημα: εκεί μου εμφανίζει 3-4 error όπου πρέπει να πάταω διαρκώς το ο.κ. μέχρι να φύγει το μήνυμα από την οθόνη.

2ο πρόβλημα: αφού κάνω το απαιτούμενο restart αν είμαι τυχερός θα με βάλει στο Destinator menu. Υπάρχουν όμως μέρες που με βάζει με την 3η ή με την 4η προσπάθεια. Και τέλος αφού το πάρει απόφαση μπει στο Destinator αρχίζει το

3ο πρόβλημα: αργεί πάρα πάρα πάρα πολύ να βρεί σήμα (έως και 20').

 

Θέλω να σας ρωτήσω: υπάρχει τρόπος να το κάνω έτσι, ώστε με το που το ανοίγω να μπαίνει αυτόματα σε ένα menu με όλες τις επιλογές εκεί? Δηλαδή να μπορώ από εκεί να επιλέξω κατευθείαν πατώντας το αντίστοιχο κουμπί για το Destinator ή το Μiomap ή ακόμα και άλλους χάρτες αν θα βάλω στη συνέχεια όπως igo, Νavigator και δεν ξέρω εγώ τι άλλο υπάρχει. Xωρίς όμως να κάνω restart. Γίνετε?

 

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δώσει λίγο τα φώτα του?

Ίσως κάποια χρήσιμα link και οδηγίες γιατί είμαι λίγο ΑΣΧΕΤΟΣ στα hackerικά.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!!

ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα παιδια

εγω απλα θελω να περασω των χαρτη της γαλλιας να τρεχει με το προγγραμα που εχει μεσα το mio map τον εχω κατεβασει τον χαρτη αλλα μολις τον περναο στην sd και τον ανοιγω μου λεει οτι ειναι κλειδωμενος. πρεπει πρωτα να ξεκλειδωσω το c220 και μετα θα τρεξει η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ξερει καποιος ας απαντησει φευγω την πεμπτη. εχω ξεκλειδωση το c220 εχω βρει απο αρχειο torrent χαρτες για ολοι την ευρωπη αλλα ειναι κλειδωμενοι. εγω θελω μονο την γαλλια ,οταν την περναω στην sd τον βλεπει τον χαρτη το mio αλλα ειναι κλειδωμενος . πωσ τον ξεκλειδωνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ενας φιλος μου με το εν λογω gps προσπαθησε να το κανει update αλλα πλεον δεν ανοιγει ουτε το βλεπει το pc.

τι μπορει να κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σε όλους,

είμαι καινούργιο μέλος και διαβάζοντας το τρέχων θέμα βρήκα τις πληροφορίες πολύ χρησιμες! Τις χρησιμοποίησα όμως με λάθος τρόπο με αποτέλεσμα το mio μου να κάνει εκκίνηση και να μένει στην εικόνα που λέει ότι χρειάζεται το dvd recovery! Εγώ όμως το έχω χάσει και δεν ξέρω τι να κάνω. Περνούσα διάφορα αρχεία που έβρισκα σε φορουμ για ξεκλείδωσα για skin και άλλα και τελικά το έκανα σαν τα μούτρα μου! :P:p:p Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να διορθώσω τα λάθη για να λειτουργήσει επιτέλους κανονικά?

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκλείδωμα του Mio C220

 

• Τρέξε το Mio C250 Transfer Hack

• Συνδέεις το Mio C220 μέσω USB

• Στο δεξί παράθυρο του Mio Transfer Hack πηγαίνεις στο φάκελο My Flash Disk.

• Εκεί δημιουργείς τον φάκελο script (γιατί το πρόγραμμα δεν αντιγράφει φακέλους, μόνο αρχεία) και αντιγράφεις μέσα του τα περιεχόμενα του φακέλου script που σου έστειλα

• Πηγαίνεις στον φάκελο My Flash Disk->Miomap, όπου βρίσκεις άλλον έναν φάκελο MioMap, τον οποίο μετονομάζεις σε MioMap2.

• Δημιουργείς έναν φάκελο MioMap και αντιγράφεις σε αυτόν τα περιεχόμενα του MioMap που σου έστειλα

 

Η τελική δομή μέσα στο φάκελο My Flash Disk του Mio C220 πρέπει να είναι:

My Flash Disk -> Script

My Flash Disk -> MioMap -> MioMap

My Flash Disk -> MioMap -> MioMap2

 

• Κάνεις επανεκκίνηση στο Mio και σου εμφανίζεται ο Windows Explorer

• Πηγαίνεις στον φάκελο MioMap > MioMap και τρέχεις το Autopatcher.exe (αυτό το κάνεις μόνο μια φορά εκτός και αν κάνεις hard reset)

• Είσαι έτοιμος για να τρέξεις το Destinator που θα βρίσκεις μέσω του Windows Explorer εκτός και αν φτιάξεις συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας.

 

Σημείωση: Αν το Mio C250 Transfer Hack δεν σου επιτρέπει την μετονομασία του εσωτερικού φακέλου MioMap (MioMap > MioMap) θα μετονομάσεις τον ανώτερό του (π.χ. σε MioMap3) και θα κάνεις επανεκκίνηση. Όταν σου βγάλει το μήνυμα σφάλματος θα προσπαθήσεις πάλι, όμως μην ξεχάσεις να αλλάξεις το όνομα του ανώτερου φακέλου πάλι σε MioMap (βλ. παραπάνω διάταξη)

 

Καλή επιτυχία!

 

Όποιος δεν μπορεί να βρει τα αναφερόμενα προγράμματα ας μου στείλει PM με το e-mail του, γιατί δεν μπορώ να τα επισυνάψω εδώ λόγω μεγέθους (3,6 ΜΒ).

καλησπερα που θα βρω το DESTINATOR 8 κ πως θα το περασω στο ΜΙΟ C220?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
καλησπερα που θα βρω το DESTINATOR 8 κ πως θα το περασω στο ΜΙΟ C220?

 

Destinator 8 δεν εχει βγει για pna ακομα απο οτι ξερω.Εγω εχω ενα mio ενος φιλου βαζω μια καρτα sd με destinator 7 αλλα δεν την βλεπει....Χρησιμα αυτα που εχουν γραφτει εδω αλλα θελουν καποια εμεπιρια που δεν εχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Οταν το τρεχω και ξεκιναει το Mio Transfer μετα και επιλεγω flash disk δεν ενατιφραει το προγραμμα δειχνει μονο τοπικους φακελου και τιποτα αλλο δεν αντιδραεισ τα κλικ, μονο στο εχιτ. Γιατι?

 

ειναι λογω αυτου?

 

Σημείωση 3: Το προγράμμα Mio Transfer Hack δεν δουλεύει εάν τρέχει παράλληλα και το Microsoft ActiveSync. Πρέπει πρώτα να τερματιστεί το δεύτερο.

 

Αυτο πως κλεινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα καταφερα και εβαλα στο mio 220 5-6 προγραμματα πλοηγησης μεταξυ αυτων και το destinator 6 και 7 .Τρεχουν απο την καρτα.Δεν ξερω αν μπορω να βαλω μονο το 7 να τρεχει ή απο την καρτα ή καλυτερα ακομα απο την συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα καταφερα και εβαλα στο mio 220 5-6 προγραμματα πλοηγησης μεταξυ αυτων και το destinator 6 και 7 .Τρεχουν απο την καρτα.Δεν ξερω αν μπορω να βαλω μονο το 7 να τρεχει ή απο την καρτα ή καλυτερα ακομα απο την συσκευη.

 

Το Dest 8 δουλευει σε PNA αν και με τη μικρη μνημη του 220 μαλλον κολλαει αν επιλεξεις μεγαλες διαδρομες.Μπορεις να βαλεις στην εσωτερικη μνημη οσα προγραμματα χωραει,οπως επισης και να ξεκιναει η συσκευη με οποιο προγραμμα θελεις αντι του προεπιλεγμενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να βαλεις στην εσωτερικη μνημη οσα προγραμματα χωραει,οπως επισης και να ξεκιναει η συσκευη με οποιο προγραμμα θελεις αντι του προεπιλεγμενου.

 

Αυτο θα ηθελα να καω με destinator 7 αλλα δεν ξερω πως γινεται.Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...