Προς το περιεχόμενο

Samsung E900 ή Samsung E840? ή αλλο??


GeorgeMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Επειδη αδυνατώ να το βρω καπου πιο φτηνα το Ζ6, η αποψη εκλεισε για ενα εκ των 2 αρχικα αναφερθεντων...

 

Το Ε840. :)

 

Ευχαριστω οσους βοηθησαν με τις αποψεις τους, και ζητω συγνωμη για το τριτο συνεχομενο ποστ, αλλα ηταν αναγκαιο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Είχαι κι εγώ το ίδιο δίλλημα. Κατέληξα στο E 840. Πολύ ευχαριστημένος. Όλοι οι γνωστοί και φίλοι ζήλεψαν το design του και περιμένουν το U700 για να μου τη βγουν με καλύτερο κινητό. Πάρε το Ε 840 και είσαι οκ.

 

 

 

Ωπ!! Καλορίζικο!!! Τώρα είδα το post σου. Λείπω συχνά και δε το είδα. Είναι αρκετά καλό, θα με θυμηθείς. Ααααα πάρε μωρέ και καμιά μεμβράνη για την οθόνη μη γρατσουνιστεί, κρίμα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ερχομενο σαββατο δυστυχως θα το παρω (καρτα μνημης πηρα ηδη χαχαχα!!)

 

Μεμβρανη τι ακριβως εννοεις? Και που μπορω να βρω?

 

Ευχαριστω παντως, πιστευω οτι εκανα καλη επιλογουλα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Λοιπον επιτελους εχω το κινητο! (α ρε e-shop αιωνιο...)

Μολις μπορεσω να προμηθευτω την ψηφιακη μηχανη (ειναι για service), θα σας κανω ενα αναλυτικο review! (και απ'οτι βλεπω δεν υπαρχουν και πολλα γιαυτο το κινητο...)

Παιδια το κινητο πολυ απλα ειναι ο,τι καλυτερο εχω δει σε αυτα τα λεφτα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε το Ε840 ειναια αυτη τη στιγμη το best buy κινητό μακράν.εχει φοβερο design εχει οσα θελει ενας μεσος προς προχωρημενος χρηστης.πολυ καλη επιλογή.

αυτο εχω κ εγω.μη νομιζεις οτι χαραζεται τοσο ευκολα η οθονη.κ γενικα εχει αντοχες ωσ κινητο.απλα μη το πετας απτο τραπεζι κατω...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προς το παρον ειμαι πολυ ευχαριστημενος, αλλα προσπαθω να το χρησιμοποιω οσο μπορω για να διαπιστωσω bugs και δυσλειτουργιες προκειμενου να βελτιωσω το review που γραφω.

Ασε που δεν εχω ακομα τη ψηφιακη για να το τραβηξω φωτογραφιες να συμπληρωθει το review...

 

Οποτε μπορεσω θα το ολοκληρωσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική μου επιλογή το U600.

Υπερέχει από το U700 στο ραδιόφωνο και στις διαστάσεις (μόλις 10.6 χιλ), αλλά δεν έχει 3G.

Υποτίθεται ότι σηκώνει μνήμη 2GB. Το σκέφτομαι …φοβάμαι μην είναι αργό, μην κολλάει. Έχει κανείς εμπειρία, δεδομένου ότι πολλά Samsung παίρνουν 2GB?….να πάρω 1 GB ή να το ρισκάρω? Η διαφορά είναι: 19ευρώ έναντι 34άρων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω επιδοτηση κ θελω να παρω στην αδερφη μου το E900 gold. το εχω παραγγείλει μεσω vodafone αλλα μου ειπανε πως ειναι περιορισμενο(ευγενικος τροπος να σου πουνε "κοιτα αλλού").να πάρω το l760? ή να της πάρω σαν το δικο μου ε840?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχω βαλει στο κινητο 2GB microSD memory stick, δεν παει αργα. Οπως η μνημη που εχει μεσα το κινητο παει.

Το μονο που εχω παρατηρησει ειναι πως αργει να ανοιξει λιγο τα τραγουδια (και στο mediaplayer που εχει μεσα και παντωντας πανω στο καθε τραγουδι ξεχωριστα).

Το U600/U700 ειναι σε πιο πανω κατηγορια τιμης (αλλο 225? αλλο 270 αλλο 320).

Εμενα προσωπικα δεν με ενδιεφερε καθολου μα καθολου το 3G αλλα ηθελα να εχει ραδιο (το U600 δεν εχει, σωστα?).

Οποτε και πιο φτηνα μου ηρθε και με καλυπτε πληρως το κινητακι... :-)

 

Ε840 στο λαοοοο!

 

Α, μου ηρθε η ψηφιακη, θα ετοιμασω το review, εαν ενδιαφερεται κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το U600 έχει FM με RDS μάλιστα. (το U700 δεν έχει)

το καλοκαίρι που ήρθε ελλάδα ήταν στα 366….τώρα έπεσε στα 300…

το Ε840 αν δεν κάνω λάθος δεν έχει a/f και flash (?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Oντως δεν εχει φλας ουτε autofocus, αλλα εαν θεωρουνται φλας τα λεντακια που εχουν τα κινητα εγω να παω να πεταξω...

 

Και εαν θεωρειται ικανη η διαφορα των 75ευρω για να εχεις λεντακια για φλας, τοτε επισης να παω να πεταξω... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος μαν ...τα samsung κορυφαία κινητά όπως και να τα δεις….ειδικά στο design

Ξέρεις καποιον τρόπο να είναι η οθόνη αναμμένη με χαμηλό φωτισμό όταν είναι κλειστό (σε αναμονή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

να παραμενει αναμενη?

Εχει ρυθμιση για χαμηλο φωτισμο εως και 10 λεπτα απο το τελευταιο πατημα πληκτρου εαν δεν κανω λαθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει μέχρι 10min κανονικό, και 3 min με μειωμένη φωτεινότητα, αλλά με την προυπόθεση να μη κλείσει η κύλιση.

 

Καλά θα ήταν να είχε κάτι πάντως έστω και την ώρα, έτσι δεν είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...