Προς το περιεχόμενο

Προτεινετε μου ενα καλο fps/racing!


frappes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eιχα απογοητευτει απ τα action/racing που ειχα δοκιμασει τη τελευταια φορα, ολα ηταν για τα μπαζα.

Ετσι λοιπον τους τελευταιους μηνες το ειχα ριξει στο MAME(arcades).

Tωρα λεω να δοκιμασω καποιο PC game.

Eχετε να μου προτεινετε καποιο ΚΑΛΟ fps ή racing/simulator να δοκιμασω?

Τhanx:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις τιμονιερα? Τοτε πας δαγκωτο για Live for Speed

 

Για κατι arcade θα τολμησω να προτεινω το Flatout 2, παλιο αλλα εθιστικο, με καλο online.

 

Για FPS, θα προτεινω το αποκλειστικα online free to play Warrock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Fps δεν ξέρω και πολλά οπότε ας μιλήσει κάποιος πιο αρμόδιος!

 

Από Racing sims, που έχω ότι κυκλοφορεί τα τελευταία χρόνια θα σου πρότεινα τα εξής:

 

1.Live For Speed (LFS). Ο καλύτερος εξομοιωτής που κυκλοφορεί.

2.Rfactor. Πάρα πολύ καλό και το καλύτερο είναι ότι υπάρχουν άπειρα mods που μεταμορφώνουν το παιχνίδι. Δυστυχώς έχει σταματήσει η ανάπτυξη του από την εταιρία παραγωγής του.

3.GTR 2. Αν θέλεις και οπτικά πολύ καλό racing!

4.Richard Burns Rally. Για wrc racing sim.

 

Υ.Γ. Τα παραπάνω racing sims για να τα ευχαριστηθείς πλήρως θέλει τιμονιέρα.

 

(Αν σ'αρέσει το LFS μπορείς να περάσεις και μια βόλτα από το forum της ομάδας μας GVR.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ferongr,

Το flatout 2 το ειχα για λιγο και μετα το εβγαλα.

Περαν του οτι ηταν στα ρωσσικα και ελαχιστα καταλαβαινα, το gameplay του περα απο καποια εφφε ηταν κι αυτο απαραδεκτο.

 

jri,

Το GT2 το ειχα δοκιμασει και το εβγαλα αμεσως. Πολυ δυσκολο να το οδηγησεις.

To Richard Burns Rally το εχω. Επισης δυσκολο και οχι καλυτερο απ το Colin MacRay(βοηθεια μας).

Τιμονιερα εχω αλλα αυτη απλα κανει το οδηγημα πολυ δυσκολο! Μονο με τα keys μπορεις να κανεις καλες επιδοσεις...

Για τα αλλα 2 που ειπες δεν τα ηξερα αλλα θα τα δοκιμασω(Live For Speed, RFactor). Eλπιζω μονο να μην ειναι δυσκολα οπως το GT2 γιατι δεν εχω πολυ ελευθερο χρονο να καθομαι να τα μαθαινω με τις ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το LFS και το rfactor είναι αρκετά πιο δύσκολα από το GTR 2 και θέλουν οπωσδήποτε τιμονιέρα.

Αν δεν έχεις χρόνο άστα, αν και θα σου έλεγα να ασχοληθείς λίγο γιατί αξίζουν και ειδικά τώρα που έχεις και τιμόνι.

 

Το rfactor είναι ουσιαστικά ένα GTR 2 που έχει γίνει πιο "simulation". Είναι και τα δύο παιχνίδια Simbin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ferongr,

Το flatout 2 το ειχα για λιγο και μετα το εβγαλα.

Περαν του οτι ηταν στα ρωσσικα και ελαχιστα καταλαβαινα, το gameplay του περα απο καποια εφφε ηταν κι αυτο απαραδεκτο.

 

Φυσικα, εφοσον το κατεβασες απο Torrent/παρανομα. Εγω το αγορασα πριν 1 χρονο απο Πλαισιο για 15 ευρω σε value εκδοση και ολα μια χαρα. Προσωπικα το θεωρω ανωτερο απο το Carbon για αγνη arcade ευχαριστηση. Εχει και ενα βαθμο δυσκολιας, ενω online γινεται της τρελης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη στα torrents το flatout2 δεν υπαρχει στα αγγλικα?

 

Το Carbon επισης το εχω δοκιμασει χωρις να αποκομισω καλη εντυπωση.

 

Γενικα, τα καλυτερα race που εχω παιξει/δοκιμασει ως τωρα ειναι το Need For Speed Underground 1 και Colin McRae Rally 2,4,5. Εχουν πολλες πιστες και παιζονται ευκολα με τα cursor keys.

Yπαρχει καποιο ισαξιο και ιδίου στυλ με αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη στα torrents το flatout2 δεν υπαρχει στα αγγλικα?

 

Το Carbon επισης το εχω δοκιμασει χωρις να αποκομισω καλη εντυπωση.

 

Γενικα, τα καλυτερα race που εχω παιξει/δοκιμασει ως τωρα ειναι το Need For Speed Underground 1 και Colin McRae Rally 2,4,5. Εχουν πολλες πιστες και παιζονται ευκολα με τα cursor keys.

Yπαρχει καποιο ισαξιο και ιδίου στυλ με αυτα?

 

Υπαρχει αγγλικα... Doh...

 

Και για το παιχνιδακι που ζητας, παλι Flatout 2 θα σου προτεινω. Με την τιμονιερα ειναι πιο δυσκολο. Και συμφωνα με γνωστο μου, παιζει και η πειρατικη online χωρις προβληματα. Απλως τα αμαξια δεν συμπεριφερονται οπως στο NFS, τα μπροσθοκινητα μουριαζουν ελαφρα στις στροφες και τα πισωκινητα πετανε κωλο. Αλλα ολα αυτα μαζευονται ευκολα, ειδικα με πληκτρα. Οι τετρακουνες, κλασσικα, τερμα γκαζι στη στροφη και ιδανικη γραμη μην χασεις ολη τη φορα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...