Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση PC.Τα φωτα σας....


laios23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εχω το παρακατω συστημα...

-M/B=ASSUS P4P800SE

-CPU=P4 3,2GhZ PRESCOTT

-RAM=2X512MB KVR400X64C3A

-HDD=WD SATA 120GB

-GRAFICS=PROLINK 6600GT 128MB AGP

-PLEXTOR DVD-ROM

-PLEXTOR CD-REC PREIUM

 

Το εχω κοντα στα 2 χρονια και πιστευω οτι ηρθε η ωρα να το αναβαθμισω(οχι οτι επειγομαι αλλα να ειμαιστε και μεσα στα πραματα βρε αδερφε)

ΟΙ σκεψεις μου ειναι οι εξης...

-M/B=σκεφτομαι να ξαναπαρω ASSUS(τις θεωρω τις κορυφαιες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος).Παρολα αυτα εχω σε μεγαλη υποληψη και τις ΑΒΙΤ και εχω ακουσει καλα λογια για την ΙR35PRO..τι μου συστηνεται??μηπως να προτιμησω κατι σε ASSUS με WIFI κιολας??

-οσον αφορα των επεξεργστη θα προτιμησω κατι σε 2πυρηνο(εκτος αν μου την βιδωση και παω απευθειας σε 4πυρηνο και ξεμπερδευω)

-Απο μνημες δεν εχω ιδεα τι παιζει αυτη την εποχη..σιγουρα θα βαλω 2GB αλλα δεν ξερω ποιες..εχω μεινει ακομα στην εποχη που οι KINGSTONE ητανε κορυφη αλλα αποτι καταλαβα εχουν αλλαξει τα πραγματα..

-σκληρο θα προτιμησω παλι WD SATA2 500GB

-ΑΠΟ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΕΡΚΕΤΑ ΙΣΧΥΡΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΚΡΙΒΗ ΚΑΡΤΑ.

επισης τι εχετε να προτεινετε και για DVD-R/DVD-ROM

παρακαλω οποιος μπορει ας βαλει κανα χερι βοηθειας,,,

το μηχανημα το θελω για ιντερνετ,ταινιες αλλα και για να παιζω τα παιχνιδακια μου..

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά εσύ δεν κάνεις λόγο για αναβάθμιση, αλλά για αγορά νέου συστήματος...

πες πόσα λεφτά διαθέτεις,ποια παιχνίδια σε ενδιαφέρουν και κατά πόσο απαιτητικά θέλεις να τα παίζεις, μιας και τo ''αρκετά ισχυρή αλλά όχι ακριβή'' είναι πολύ αόριστο...

επίσης πες αν ασχολείσαι, ή πρόκειται να ασχοληθείς με overclock...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά εσύ δεν κάνεις λόγο για αναβάθμιση, αλλά για αγορά νέου συστήματος...

πες πόσα λεφτά διαθέτεις,ποια παιχνίδια σε ενδιαφέρουν και κατά πόσο απαιτητικά θέλεις να τα παίζεις, μιας και τo ''αρκετά ισχυρή αλλά όχι ακριβή'' είναι πολύ αόριστο...

επίσης πες αν ασχολείσαι, ή πρόκειται να ασχοληθείς με overclock...

 

Κοιτα σκεφτομουνα να σπρωξω τα δικα μου καμια 300ρια ευρω και να βαλω και ακομα 500...\

με overclock. δεν ασχοληθηκα ποτε αλλα θα ηθελα να το δοκιμασω σε καποια φαση...

οσον αφορα τα παιχνιδια θελω να παιζω τα καινουργια που κυκλοφορανε!!ελπιζω να βοηθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης στην ΑΒΙΤ μου μου προτεινατε μπορω να βαλω τον prescott που εχω???αν ειναι ετσι να πουλησω μητρικη μνημες σκληρο και κασρτα γραφικων και να παρω την ΑΒΙΤ ενα 500αρι και μια 7900γτ.μια καλη και φθηνη αναβαθμιση.ε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βρίσκω λόγο για τον prescott σου να πάρεις τέτοιο Board εγώ νόμιζα ότι πήγαινες για ολική αναβάθμιση :-) συνεπώς αποφάσισε τι θες και τα λέμε μετά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βρίσκω λόγο για τον prescott σου να πάρεις τέτοιο Board εγώ νόμιζα ότι πήγαινες για ολική αναβάθμιση :-) συνεπώς αποφάσισε τι θες και τα λέμε μετά :-)

 

Kοιτα θελω να αλλαξω και επεξεργαστη αλλα ειπα να περιμενω εως τα χμας που θαχουνε πεσει και οι τιμες και θαχουνε βγει και νεοι.ωστοσο πρεπει να αλλαξω επειγοντως ΜΒ γιατι ειναι AGP και οχι PCI-E(μιας και θελω να παρω αλλη καρτα γραφικων και μαλιστα καλη)και μνημες(οι δικες μου ειναι παλιες) και σκληρο-χρειαζομαι 500αρι αμεσα-)να δωσω καποια λεφτα τωρα και μετα να δωσω καμια 170αρια να παρω και νεο επεξεργαστη.

καλα δε σκεφτομαι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι ναι τότε χτυπα την abit και δεν θα χάσεις :-)

 

ευχαριστω πολυ παιδια για τις αμεσες και πολυ καλες απαντησεις σας3.

μια τελευταια ερωτηση.εχω και μια LG1915s.θα την δωσω σε ενα φιλο μου που την υποσχεθηκα.τι να παρω τωρα???θελω μια καλη οθονη για να την απολαυσω και σε ταινιες και σε παιχνιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...