Προς το περιεχόμενο

ps2 mc exploit help


panbil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ από κει τα κατέβαζα ή από το http://www.ps2hd.com. κάτι δεν κάνεις σωστά για να μην σου περνάει το patch. ποιο παιχνίδι είναι και από πιο region? μήπως είναι ripkit και για αυτό δεν το αναγνωρίζει ώστε να περάσει το patch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw se auto to paixnidi eixa xrisimopoiisei to patching sta sectors. bres kapoio programma pou na mporeis na anoigeis ta arxeia k na ta diamorfoneis sector by sector. k peirakse ta sigkekrimena offsets pou sou grafei. den einai tipota diskolo. tora den eimai spiti k den thimamai pws legetai to programma. nomizw ISOkati legotan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως θυμασαι πως δουλευει? δεν μπορω να καταλαβω πως βρισκεις ποια ψηφια πρεπει να αλλαξεις . αυτο πρεπει να γινει

1. offset 0x1069 from 70 to 02

2. offset 0x106d from 40 to 00

3. offset 0x1afcb8 from 2d e8 60 00 to 00 00 00 00

4. offset 0x1afd88 from 2d e8 60 00 to 00 00 00 00

5. offset 0x1b0330 from 2d e8 60 00 to 00 00 00 00

 

αλλα το HexEdit εχει διαφορετικη διαταξη το 1offset που πρεπει να το αντικαταστησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα οτι πρεπει να αλλαξεις τα κομματια αλλα που θα τα βρω τι πρεπει να ταιριαζει???

ψαχνω στη πρωτη σειρα μηπως μοιαζει κατι με αυτο που δινει αλλα δεν βρισκω. τι πρεπει να κοιταξω δεν εχει πουθενα 0x1069 αν μπορεις να μου δωσεις ενα παραδειγμα

εγω καταλαβα οτι στη πρωτη σειρα θα πρεπει να εχει ενα 6ψηφιο νουμερο οπως αυτο που δινει (offset 0x1069 from 70 to 02) και μετα στη δευτερη σειρα να αλλαξω τα 70 κ 02

συγνωμη αν σε ζαλιζω αλλα δεν το εχω ξανακανει και δεν μπορω να βγαλω ακρη

ευχαριστω για την υπομονη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kallair

τελικα μονο ενα offset απο αυτα που εδινε ειχε στο παιχνιδι και δεν εκανα τιποτα...

αλλα μετα απο πολυ ψαξιμο ολες αυτες τις μερες βρηκα ετοιμο patch και ολα οκ!!!

σε ευχαριστω πολυ για καθε βοηθεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...