Προς το περιεχόμενο

Kυνηγι αγριων ζωων και προβληματα που προκυπτουν


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελει τη δεουσα προσοχη για οσους το κανουν.

Ουκ ολιγα ατυχηματα εχουν γινει μεταξυ των κυνηγων.

Δυστυχως προχθες αλλος ενας κυνηγος (εξω απο Μεγαλοπολη ---> Τριπολη κοντα) εξεπνευσε.

Ειχαν παει σε κυνηγι αγριογουρουνων κι εγινε το μοιραιο.

Τυγχανει να ειναι κι αδελφος πρωην υπουργου αλλα ενταξει αυτο δεν παιζει ρολο απλα το αναφερω για να τονισω τη σοβαροτητα που πρεπει να εχει ο καθενας μας οταν κανει αυτο το σπορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου την δίνει απίστευτα όταν το κυνήγι γίνεται ως... σπορ, διασκέδαση, χόμπυ!

 

μακάρι να βγουν 10 troll να τους κυνηγάνε αυτούς με καραμπίνες για πλάκα να δούμε αν τους αρέσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηarkon το θεμα δεν ειναι τοσο απλο οπως και θα συμφωνησεις.

Ναι μεν ειναι ενα χομπυ για τον περισσοτερο κοσμο, διασκεδαση, ετσι αδελφε να περναει η ωρα μας και να ξεδινουμε απο την κολαση της καθε πολης οπου πηξαμε απο το τσιμεντο αλλα εγκυμονονται και κινδυνοι.

Καποτε δουλευα στο χωραφι μου (δεν ειμαι αγροτης απλα ασχολουμαι ορισμενες φορες) και καποιος γνωστος μου κυνηγουσε στο δασυλλιο παραδιπλα (τσιχλες).

Μπαμ και μπουμ επεφταν και σκαγια απο τον ουρανο τριγυρω.

Καπου δηλαδη το εχουν παρακανει ολοι τους.

Περυσι εβλεπα στην TV τσοπανους εξαγριωμενους απειλουν θεους και δαιμονες διοτι προγκανε :mrgreen:(φοβουνται) τα ζωα τους απο τον καθε ασυνειδητο κυνηγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μεν ειναι ενα χομπυ για τον περισσοτερο κοσμο, διασκεδαση, ετσι αδελφε να περναει η ωρα μας και να ξεδινουμε απο την κολαση της καθε πολης οπου πηξαμε απο το τσιμεντο αλλα εγκυμονονται και κινδυνοι.

 

αυτό το πράγμα που λες ρε μαν δε μου κάθεται καλά ρε γμτ..

σκοτώνοντας ζωντανά ξεδίνεται ρε συ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν εχω κυνηγησει ποτε στη ζωη μου.

Απεναντιας μου εχουν προτεινει καποιοι συγχωριανοι μου και τους ειπα ΟΥΣΤ!

Οχι οτι ειμαι φιλοζωος.

Αλλα οφειλω να σου πω οτι κατι αναθεματισμενα αγριογουρουνα (ντόσες τις λεμε Αλβανικη λεξη :mrgreen:) τα εχουν κανει μπαχαλο ολα.

Ετσι γεμισε ο τοπος απο ντοσάρηδες....

LOL να μαθαινετε και καμμια μυστηρια λεξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παραλλαγες προσδιδουν στυλ Ραμπο (σιγα τα αυγα) αλλα και για να καμουφλαρεσαι.

Ξερεις οτι μασανε και φυλλα για να μη μυριζει το χνωτο τους?

Το αγριογουρουνο εχει εντονη οσφρηση.

Για να μην πω οτι ξοδευονται υπερογκα αγοραζοντας ειδικους σκυλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νόμιμο κυνήγι δεν ζημειώνει κανέναν και είναι εξαιρετικά δύσκολη και ενδιαφέρουσα ασχολία.

Για αυτό άλλωστε υπάρχουν και κυνηγετικές περίοδοι,ελεγχόμενης αναπαραγωγής θηράματα κτλπ...

Και μην ακούσω πως οι κυνηγοί δεν είναι φιλόζωοι ή πως είναι άνθρωποι με συμπλέγματα κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά ο μόνος λόγος που δέχομαι κάποιον να κυνηγίσει είναι για τροφή όταν αυτή δεν υπάρχει από άλλα μέσα. από κει κ πέρα μου μοιάζει απάνθρωπο.

δεν πάω να κάνω flame ή να το γυρίσω στην ψυχολογία, απλά την γνώμη μ λέω.

 

ps: Houston-we-ve-got-problem! που είσαι ρε θηρίο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ωραιος μεζες το αγριογουρουνο.

Αλλα επαναλαμβανω οτι ειναι εξαιρετικα επιζημιο για τους αγροτες.

Ειναι ενας οδοστρωτηρας ολο σκαβουν για να βρουν ριζες μεχρι και τα πεζουλια χαλανε.

Παλι τις προαλλες ενας (εξω απο την Καστορια) δεχθηκε επιθεση απο αρκουδα (ευτυχως που ειχε σκυλο κι αμυνθηκε σαν Ηρακλης) και σωθηκε (ο σκυλος γεμισε απο δαγκωνιες).

Η αρκουδα εκανε επισκεψεις στο χωραφι του και του χλαπακιαζε τα καλαμποκια.

Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση???

Θα παρει αποζημιωση απο τον ΕΛΓΑ??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν πεσει τουφεκιες κ τουφεκιας για αυτα τα κωλοχωραφα...δηλ αν εχει σκαγια στο χωραφι τι θα γινει?

δεν ειμαι κυνηγος κ μαλιστα μ την δινουν αυτοι π δεν πανε για χαβαλε κ ταξιδι αλλα μονο κ μονο για να πυροβολουν πουλια(τι σκατα θα φανε απο 100γρ τα οποια θα εχουν κ σκαγια μεσα,το ιδιο κ για λαγους?),για αγριογουρουνα ειναι λιγοι αυτοι π πανε γιατι ειναι δυσκολος στοχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...