Προς το περιεχόμενο

Kυνηγι αγριων ζωων και προβληματα που προκυπτουν


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δελετεδ....
Aργει καπως το φορτωμα του forum οποτε προσοχη με το reply!

kage σε πληροφορω οτι εχουν λυσσαξει με τις ντόσες εδω (εξηγησα παραπανω τι means) κι ακομη πανε αρκετοι οι οποιοι ειναι παντελως ασχετοι. Να γιατι υπαρχει κινδυνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά ο μόνος λόγος που δέχομαι κάποιον να κυνηγίσει είναι για τροφή όταν αυτή δεν υπάρχει από άλλα μέσα.

Δηλ το κοτόπουλο που αγοράζεις δεν είναι από κοτόπουλο που το σκοτώσαν;!

Εμένα ποιο βάναυσο μου φαίνεται αυτό που κάνει η McD με τα κρέατα παρά ο κυνηγός που κυνηγά νόμιμα σύμφωνα με την νομοθεσία του κάθε κράτους.

Και στο κάτω κάτω κυνήγι δε πας μόνο για βγάλεις θήραμα αλλά και για τη βόλτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ το κοτόπουλο που αγοράζεις δεν είναι από κοτόπουλο που το σκοτώσαν;!

Εμένα ποιο βάναυσο μου φαίνεται αυτό που κάνει η McD με τα κρέατα παρά ο κυνηγός που κυνηγά νόμιμα σύμφωνα με την νομοθεσία του κάθε κράτους.

Και στο κάτω κάτω κυνήγι δε πας μόνο για βγάλεις θήραμα αλλά και για τη βόλτα.

 

δηλαδή κυνηγάς κοτόπουλα;

νομίζω πως είναι σαφές ο διαχωρισμός μη μου κάνετε συγκρίσεις

που ελπίζω να καταλαβαίνετε πως δεν έχουν νόημα.

 

ΦΥΣΙΚΑ και αυτό που κάνουν τα McD και τα κάθε McD είναι σαφώς πιο απάνθρωπο. είχε κυκλοφορήσει στο φόρουμ πριν κανά χρόνο ένα βίντεο σοκ με το πως φέρονται στα ζώα "σειράς".

 

η παράμετρος 'νόμιμα' δε μου λέει κάτι. ρωτάω πως έχετε την καρδιά να το κάνετε για χόμπι και μόνο.

η παράμετρος 'πάω και για βόλτα' ακούγεται (σόρρυ έ; ) λίγο παιδική. ε πάνε μόνο βόλτα. τί σου φταίει το ζωντανό.

 

για να τρέφεται ο κόσμος υπάρχουν κάποια ζώα που καλώς/κακώς εκθρέφονται. αυτά δυστυχώς θα σφαχτούν για να τα φάμε. τα άλλα που τρέχουν ελεύθερα στο δάσος δε μ αρέσει να κυνηγάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...