Προς το περιεχόμενο

Αγορα laser εκτυπωτή η photo inkjet ?


aldon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω έναν εκτυπωτη να τυπώνω φωτογραφίες κτλ αλλα όσο το δυνατον σε καλυτερη ποιότητα!

 

ποιο εκτυπωτη να προτιμησω??? το κόστος δεν με νοίαζει.

 

Ποιον λέτε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Photo inkjet χωρίς δεύτερη σκέψη. Οι laser δεν κανουν για τη δουλειά που τον θες. Όσον αφορά το μοντέλο, προτείνω :

 

CANON PIXMA PRO 9000 (εφόσον δε σε ενδιαφέρει το κόστος)

 

ή

 

CANON PIXMA IP6700D (αν σε ενδιαφέρει τελικά το κόστος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.407245

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.403332

 

για αυτους τι λες???

 

ειδικα ο πρωτος σουπερ φαινεται!

 

να κοιτάω την ανάλυση σε DPI? (παίζει κανενα ρολο αυτο?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιότητα είναι συνδυασμός της ανάλυσης, του μεγέθους των ακροφυσίων (3pl, 2pl, 1pl - όσο μικρότερο, τόσο το καλύτερο) και του αριθμού των μελανιών.

 

Με Epson έχω χρόνια να ασχοληθώ, οπότε δε μπορώ να εκφέρω γνώμη. Τα τελευταία χρόνια δουλεύω και εμπιστεύομαι τους canon, τόσο για προσωπική high end χρήση, όσο και για επαγγελματική (σκληρή) χρήση.

 

Οι δύο που προτείνεις φαίνονται ισοδύναμοι, αφού έχουν το ίδιο μέγεθος ακροφυσίων (3pl), ο ένας έχει μεγαλύτερη ονομαστική ανάλυση, αλλά ο άλλος έχει +2 μελάνια.

 

Αναλυτικό review για τον Pro9500, εδώ. Όντως φαίνεται super, αλλά και ο R2400 είναι εξίσου καλός. Από το review του Canon Pro 9000 όμως, φαίνεται να είναι η καλύτερη επιλογή σε σχέση με τα λεφτά που ζητάει και γι' αυτά που προσφέρει (4800dpi // 8 μελάνια // 2pl)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα. Μιας και είναι τέτοια η συζήτηση, θέλω να πάρω έναν εκτυπωτή για αφίσες σε Α4 και η εκτύπωση να είναι τέλεια. Έχω βρει τον CANON PIXMA IP6700D τον οποίο έχετε αναφέρει και πριν. Το θέμα μου είναι αν τον έχει χρησιμοποιήσει κανείς και αν έμεινε πάρα πολύ ευχαριστημένος με τα αποτελέσματα (Πάντα μιλώντας για εκτύπωση φωτογραφίας σε σελίδα Α4). Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δουλέψει τον 6600D σε επαγγελματικό επίπεδο και φυσικά είναι άψογος και σε επίπεδο φωτογραφίας. Ο 6700D είναι ακόμα καλύτερος. Αγόρασέ τον άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ. Μόλις το έκανα!!! Έψαχνα και άλλα review πάνω σε αυτόν τον εκτυπωτή και από όλους άκουσα πολύ καλές εντυπώσεις. Ευχαριστώ και για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...