Προς το περιεχόμενο

AMSTEL = Χημεία & τερατα


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Guinness a nutritious meal in a glass.

 

Guinness is both drink and food, που λένε και οι Ιρλανδοί...

 

edit: με την ευκαιρία, η amstel δεν είναι μπύρα. Η henineken απλά παλεύεται. Η μύθος και η αλφα για κάποιον περίεργο λόγο μου ψιλοαρέσουν. Η kaiser είναι η μόνη "ελληνική" μπύρα που είναι μπύρα.

 

Βέβαια αν πιεις μπύρες του εξωτερικού (τσέχικες, βελγικές, και ιρλανδέζικες ακόμα), δεν θα θέλεις να ξαναδείς amstel... Εγώ έχω μια αδυναμία στις τσέχικες, μαύρες κυρίως, αλλά δεν τις έχω βρει σε κάβα ακόμα, μόνο σε μπαράκι.

 

Θα συμφωνήσω με τον lighter122: αν θέλεις να λιώσεις, θέλεις ποσότητα (=φτηνή μπύρα), οπότε σε αυτήν την περίπτωση προτιμώ veltins.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

H amstel ειναι χαλια οντως. Προσωπικα απο της πιο εμπορικες πρτιμο την Heineken γιατι στα περισοτερα μαγαζια που παω υπαρχει βαρελισια. Μετα σε μπυραριες περνω οτι κατσει γιατι θελω να δοκιμαζω συνεχεια αλλα αν υπαρχουν ορισμενες μοναστιριακες τοτε τις τιμω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό ξανθιές Carlsberg (Probably the best beer in the world κατα την άποψή της εταιρίας).

 

Είναι η Νο1 μπύρα στη Κύπρο και προτείνεται για φθηνή κατανάλωση άπειρων pint.

 

Amstel δεν υπάρχει και η Heineken υστερεί σε σχέση με την προαναφερθείσα.

 

Τώρα για ποιοτική μπύρα, στο The Brewery στις Φοινικούδες έχουν καταπληκτική καστανή βαρελίσια, με απίστευτο άρωμα και παχύρευστη υφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Becks Gold

 

2. Augustiner Helles

 

3. Andechs Klosterbrauerei (Με προτίμηση στην Andechser Bergbock Hell)

 

4. Paulaner

 

5. Erdinger Weißbier

 

6. König Ludwig Dunkel

 

7. Krombacher

 

8. Hacker-Pschorr

 

9. Warsteiner

 

10. Löwenbräu (Με προτίμηση στην Premium Pils)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΛ, άμστελ λέει. Φρικαλεότητες. Τα ίδια χάλια είναι αυτές, εξαιρείται μύθος κ άλφα που είναι χειρότερες. Στέλα και φίσερ καλές για 14χρονα κοριτσάκια στις κερκίδες στο γυμνάσιο.

 

Κάηζερ. Απλώς.

 

"ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΑΖΕΤΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΘΟΣ ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ Α.Ε. 570 22 ΣΙΝΔΟΣ

ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΒΛΕΨΗ ΤΗΣ

HENNINGER BRAU AG, FRANKFURT AM MAIN / ΓΕΡΜΑΝΙΑ"

 

Εκτός από την περίπτωση που τη βρίσκεις συσκευασμένη από αλλού, πιστεύω οτι είσαι αρκετά κοντά στο να αλλάξεις την αγαπημένη σου μάρκα μπύρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να ναι παντως, ειναι καλη για να συνοδευει το μεσημεριανο. Καλυτερη απο Amstel και Heineken παντως. Τεσπα. Για απολαυση, προσωπικα πινω Nemiroff Premium μαζι με μισο δακτυλο φρεσκο λεμονι στιμμενο. Οτι καλυτερο, δυναμωνει και το ανοσοπιητικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Warsteiner,Desperados,Carib RULEZ!οι συγκεκριμενες απλα σπερνουν!ειδικα desperados και carib μπορω να πιω απειρες!

 

desperados????πωπω αυτή είναι σαν να πίνεις red bull ρε συ...

 

εμένα μου αρέσει η Duvel..δεν την βρίσκω πουθενά ρε γμτ όμως..μόνο σε μια κάβα στην Χαλκίδα την έβρισκα...δεν έχω ψάξει όμως εδώ που τα λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...