Προς το περιεχόμενο

Δίκτυο μεταξύ XP και Vista


stef-dim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Θέλω να φτιάξω ένα δίκτυο μεταξύ δύο υπολογιστών με Vista και XP με απλό cross καλώδιο.

 

Μήπως κάποιος μπορεί να με καθοδηγήσει με απλά βήματα ή να με παραπέμωει σε κάποιον οδηγό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα το δίκτυο δούλεψε καλά με το που έβαλα όλα τα pc στο ίδιο workgroup και με στατικές ip αλλα το πρόβλημα είναι ότι από vista βλέπω τα πάντα ενώ από τα χρ μου ζητάνε κωδικό για να δούνε τα share του pc που τρέχει vista :( τι παίζει εδώ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα σε δίκτυο 2 pc με vista, ενώ βλέπονται τα pc δεν μπορώ να μπω μέσα γιατί μου ζητάν κωδικό... ξέρει κανεις τι παίζει ?

 

edit:

 

βρεικα την απαντηση σε αλλο φορουμ:

 

pas network and sharing center kai sto pedio sharing and discovery afineis sto "on" mono tis 2 protes epiloges.network discovery+file sharing.ta alla ola "off".meta pas sta pc kai kaneis share tous diskous pou theleis.prosoxi otan tha kaneis share tous diskous sto advance sharing kai stin epilogi permissions bale full control tou everyone.logika meta tha eisai ok.an oxi(sou zitaei pali pass+user)tote pigene control panel panel>network and sharing center>show me all the shared network folders on this computer(kato kato einai i epilogi).pigene sto disko pou theleis kane properties>security kai koita sto pedio group or user names an exei everyone.an den exei balto(to change permissions,click edit)kai dostou kai full control.logika eisai etoimos.

kalimera

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...