Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

thomasskoy

Βοηθεια σοβαρο προβλημα με deep freezer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια υπαρχει σοβαρο προβλημα με το προγραμμα deep freezer.

Το προγραμμα αυτο το εχω ξαναδουλεψει και δεν μου εχει ξαναδημιουργησει προβλημα.

Αυτη τη φορα που το εγκατεστησα ξανα , και αφου εγινε επανεκκινηση το προγραμμα μπλοκαρει και δεν λειτουργει , δηλαδη τι εννοω;

Κατα την εκκινηση του υπολογιστη το deep freezer ξεκιναει και ενφανιζεται το εικονιδιο κανονικα στη γραμμη εργασιων.

Αφου πατησω το swift και κλικ 2 φορες για να ανοιξει πινακας , ο πινακας ανοιγει μονο που οταν πατησω οκ και εφοσον δεν υπαρχει κωδικος , για να μπω στο δευτερο πινακα ωστε να ξεπαγωσω τον υπολογιστη το προγραμμα μπλοκαρει με μηνυμα ( το προγραμμα δεν ανταποκρινετε) και αφου το κλεισω , το εικονιδιο στη γραμμη εργασιων εξαφανιζεται αλλα ο υπολογιστης παραμενει παγωμενος με αποτελεσμα να μην μπορω να τον ξεπαγωσω ουτε να του κανω unistall διοτι ειναι παγωμενος.

Εχω δοκιμασει να του κανω unistall σε ασφαλη λειτουργια αλλα και εκει ειναι παγωμενος και δεν γινεται τιποτα.

Επισεις δοκιμασα επαναφορα συστηματος και σε κανονικη και σε ασφαλη λειτουργια αλλα και παλι τιποτα.

Ο υπολογιστης παραμενει παγωμενος και δεν μπορω να κανω τιποτα.

Παιδια σας παρακαλω παρα πολυ βοηθηστε με γιατι δεν μπορω να δουλεψω τον υπολογιστη

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μέθοδος να βγει αν ξεκινήσεις τον Η/Υ με τη δισκέτα της Avira με το NTFS4DOS και σβήσεις το σχετικό dll. Δε νομίζω ότι πρέπει να γράψω περισσότερα public γιατί χάνεται η αξία του Deep Freeze αν μπορεί κάποιος να το ξηλώσει εύκολα...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Υπάρχει μέθοδος να βγει αν ξεκινήσεις τον Η/Υ με τη δισκέτα της Avira με το NTFS4DOS και σβήσεις το σχετικό dll. Δε νομίζω ότι πρέπει να γράψω περισσότερα public γιατί χάνεται η αξία του Deep Freeze αν μπορεί κάποιος να το ξηλώσει εύκολα...

Alkisg χρειάζομαι και γω την βοήθειά σου στο συγκεκριμένο θέμα.

Σε παρακαλώ περιμένω p.m με την προτεινώμενη λύση. :X

Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Επανερχομαι στο θεμα και θα ξαναζητησω τη βοηθεια καποιου που γνωριζει το προβλημα διοτι ο φιλος alkisg μου εδωσε πληροφοριες αλλα επειδη δεν εχει το χρονο να μου εξηγησει αναλυτικα βημα προς βημα πως θα μπορεσω να κανω boot cd με το ntfs4dos και το σεβομαι αυτο , θα παρακαλουσα οποιος γνωριζει ας με βοηθησει γιατι εχω σοβαρο προβλημα και πρεπει να κανω καποιες επειγουσες δουλειες στον υπολογιστη , να μην φτασω στο σημειο να κανω format.

Επειδη το laptop που εχω δεν εχει floppy disck πρεπει να κανω τα εξης και καποιος να μου εξηγησει βημα βημα πως θα πρεπει να γινουν αυτα.

1) πρεπει να εγκαταστησω το winimage και να φτιαξω μια virtual δισκετα , κατι που δεν γνωριζω πως γινεται.

2) μετα να εγκαταστησω το avira_ntfs4dos στην virtual δισκετα που εχω δημιουργησει , και παλι κατι που δεν γνωριζω πως γινεται.

3) μετα με το Nero πρεπει να φτιαξω ενα boot cd και του λεω να χρησιμοποιησει το image της δισκετας και φυσικα παλι δεν γνωριζω πως θα γινει αυτο.

Ετσι θα φτιαχτει ενα bootable cd και αφου ξεκινησω τον υπολογιστη με αυτο θα μπορεσω να σβησω το deep freeze που βρισκεται στο φακελο C:\Windows\System32\Drivers.

Μονο που θα πρεπει να γνωριζω πως να χειριστω αυτο το bootable cd και τι ακριβως θα πρεπει να σβησω απο το φακελο C:\Windows\System32\Drivers

Αυτες ειναι οι κινησεις που θα πρεπει να γινουν.

Το θεμα ομως ειναι , ενω γνωριζω πανω κατω τι πρεπει να γινει , δεν γνωριζω πως να τα δημιουργησω ολα αυτα.

Παιδια για αλλη μια φορα , οποιος γνωριζει ας βοηθησει γιατι πραγματικα εχω απελπιστει.

Εστω και αν υπαρχει κατι αλλο , ας το πει.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...