Προς το περιεχόμενο

Wiquestions


mandos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορεί ο καθένας μας να γράψει στο wiki?

και αν οχι ποια είναι τα κρίτιρια?

τα entries πρέπει να είναι αποκλειστικά στα ελληνικά?

 

μπορώ να φανταστώ ότι για την ώρα μπορούν μόνο οι contributors, αλλά μια ερώτηση δεν βλάπτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπωσδήποτε μόνο στα ελληνικά και για την ώρα είναι ανοιχτό για όλους. Αυτό βέβαια θα αλλάξει πολύ σύντομα μιας και οι μη εξοικιωμένοι με wiki μπερδεύονται και δημοσιεύουν εκεί τις ερωτήσεις τους. Θα μπεί ένα όριο ημερών εγγραφής που θα πρέπει να έχει συμπληρώσει το κάθε νέο μέλος πριν μπορέσει να δημοσιεύσει κάτι στο συγκεκριμένο μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

great!

 

για την ώρα δεν έχω άλλες ερωτήσεις, μελλοντικά ίσως

thnx

 

EDIT: γρήγορα ήρθε...

δεν βλέπω markups για τα άρθρα, πιο συγκεκριμένα θέλω να το κάνω STUB μέχρι να έρθει σε μια μορφή αξιόλογη προς διάβασμα

δεν έχει ή έγω δεν το βλέπω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκετά έχουν ήδη μεταφερθεί (τουλάχιστον όσα ήταν στην κατηγορία linux)

 

αν είναι guides φαντάζομαι θα πάνε στο wiki, τώρα ένα sticky για το WoW ίσως να μην πάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν μεταφερθεί όλα!

Απλά ρωτούσα αν θα τα βάλουν οι χρήστες που τα έφτιαξαν ή θα τα μεταφέρουν οι admins, γιατί ο καθένας θα έχει σαφώς διαφορετική άποψη για το τι ταιριάζει να μπει και τι οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να προσθέσω ένα freeware στο αντίστοιχο wiki.

 

 

Απλά κάνω edit και το προσθέτω εκεί που ταιριάζει; Ή πρέπει να το βάλω στο τέλος του ποστ να αφήσω ανέγγιχτο το αρχικό ποστ;

 

 

Και γιατί δε με αφήνει να κανω καθόλου edit? :s thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκετά έχουν ήδη μεταφερθεί (τουλάχιστον όσα ήταν στην κατηγορία linux)

 

πάνω σ'αυτό ... όσα θέματα πάνε στο wiki θα παραμένουν και σαν sticky στο forum που δημοσιεύτηκαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Θέλω να προσθέσω ένα freeware στο αντίστοιχο wiki.

 

 

Απλά κάνω edit και το προσθέτω εκεί που ταιριάζει; Ή πρέπει να το βάλω στο τέλος του ποστ να αφήσω ανέγγιχτο το αρχικό ποστ;

 

 

Και γιατί δε με αφήνει να κανω καθόλου edit? :s thx

 

Αυτή την εντύπωση είχα κι εγώ - πας και κάνεις edit το θέμα που θες. Δεν ξέρω όμως γιατί δεν λειτουργεί.

 

Πάντως καλό θα ήταν να οριστούν γενικά ορισμένες προδιαγραφές σε ότι αφορά τον τρόπο παρουσίασης των κειμένων, καθώς πιστεύω πως το wiki είναι τελείως διαφορετικό από ένα thread στο forum (ακόμη κι αν πρόκειται π.χ. για sticky tutorial) και έχει διαφορετική φιλοσοφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα posts με απορίες που έχουν γίνει και απαντηθεί στα υπάρχοντα HOWTOs [μπορούν να]/[θα] μεταφερθούν στο Discussion area του αντίστοιχου άρθρου Wiki; Υπάρχει και εκεί αξιόλογη πληροφορία νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ειναι καποια στιγμη να γινει επεξεργασια των αρθρων που ενδεχομενως περιεχουν συντακτικα η ορθογραφικα λαθη απο την συντακτικη ομαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...