Προς το περιεχόμενο

TvTuner γιά Laptop.Προτάσεις


eliasg7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γειά σας.Φίλος θέλει να αγοράσει ένα TvTuner γιά το Laptop του.

Να είναι USB και να πιάνει τα επίγεια ψηφιακά κανάλια.

Αν έχει κάποιος καμιά καλή πρόταση ας απαντήση να τον βοηθήσω.

Ευχαριστώ

Ηλίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις παραπάνω κάρτες η κωδικοποίηση σε mpeg γίνεται με hardware της κάρτας ή χρησιμοποιείται η cpu του φορητού; Γενικά η χρήση των καρτών αυτών πόσο απασχολούν τον υπολογιστή και γενικά ανεβάζεται η θερμοκρασία του συστήματος; Επίσης επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για αγορά έχουν θύρα video in για μετατροπή των παλιών VCR;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρει πριν αρκετους μηνες απο το πλαισιο την avermedia hybrid + fm volar USB. Ολα μια χαρα

 

cxmgp γειά σου μήπως ξέρεις εάν το avermedia hybrid + fm volar USB είναι συμβατό με τα VISTA ?

Σ'ευχαριστώ

Ηλίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη και εμενα προς avermedia με βλεπω, μπορειτε να μου εξηγησετε ουσιαστικες διαφορες μεταξυ της PCMCIA-E και της USB καρτας της εν λογω εταιριας, δεδομενου οτι το φορητο μου πληρει τις αναγκες μιας

PCMCIA-E καρτας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cxmgp γειά σου μήπως ξέρεις εάν το avermedia hybrid + fm volar USB είναι συμβατό με τα VISTA ?

Σ'ευχαριστώ

Ηλίας

 

NAI ! Υπαρχουν drivers και το ειχα δοκιμασει σε vista, μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις παραπάνω κάρτες η κωδικοποίηση σε mpeg γίνεται με hardware της κάρτας ή χρησιμοποιείται η cpu του φορητού; Γενικά η χρήση των καρτών αυτών πόσο απασχολούν τον υπολογιστή και γενικά ανεβάζεται η θερμοκρασία του συστήματος; Επίσης επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για αγορά έχουν θύρα video in για μετατροπή των παλιών VCR;

 

 

Δεν γινεται hardware, αλλα πολυ κυριλε μπορεις να γραψεις με mpeg2 720χ576 με εναν σχετικα συγχρονο υπολογστη

 

Εχει θυρα video in

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη και εμενα προς avermedia με βλεπω, μπορειτε να μου εξηγησετε ουσιαστικες διαφορες μεταξυ της PCMCIA-E και της USB καρτας της εν λογω εταιριας, δεδομενου οτι το φορητο μου πληρει τις αναγκες μιας

PCMCIA-E καρτας!!

 

Αλλου τυπου συνδεση, αλλη ταχυτητα επικοινωνιας. Παντως με usb2 καρτα εισαι κυριλλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλυτερα να εψαχνες για σχολια αλλων χρηστων στο εξωτερικο που εχουν αυτη την καρτα. Δεν εχω ιδεα και δεν λεει να ρισκαρεις

 

Παντως αυτη ειναι ΜΟΝΟ για ψηφιακα καναλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις κάρτες αυτές δεν μπορείς να σώσεις αυτό που βλέπεις σε ανάλυση 1024χ768; Ποια είναι αυτά που πρέπει να προσέξει κάποιος όταν αγοράζει μία tv tuner;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...