Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα Αεροπλάνου


maurisio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ SITE ΠΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΩΣ ΠΩΣ ΘΑ ΟΔΗΓΙΣΕΙΣ ΕΝΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ Η ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΙΣΗ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε τώρα...δηλαδή σου μοιάζει πιθανό...να υπάρχει???

 

έχεις δεί μήπως site για το πως θα οδηγείς "λεπτομερώς" π.χ. αυτοκίνητο???

 

πάντως σου προτείνω να πάρεις ένα flight simulaton (π.χ. lock on)...να περνάς την ώρα σου....ή να δηλώσεις σχολή Ικάρων και να τα μάθεις σωστά....και απο ειδικούς...

 

και έτσι για να γελάσουμε λίγο....δές αυτό....

 

http://www.youtube.com/watch?v=zgsotL83MJQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υποτίθεται ότι τα προηγμένα flight simulators προσομοιώνουν απόλυτα τα πιλοτήρια των αεροσκαφών που περιλαμβάνονται στο λογισμικό και τον εν γένει χειρισμό τους. Λέω υποτίθεται γιατί προσωπική εμπειρία δεν έχω.

 

Μπορείς να απευθυνθείς σε κάποια αερολέσχη. Στη Βρετανία ξέρω ότι αφού κάνεις τα θεωρητικά σε ελαφρύ μονοκινητήριο περνάς σε συγκυβέρνηση με τον εκπαιδευτή, μετά σε χειρισμό με την επίβλεψή του και για να πάρεις το πτυχίο πρέπει να απογειωθείς και να προσγειωθείς μόνος σου, σε διαφορετικά αεροδρόμια.

 

Από βιβλίο μόνο να τα μάθεις αυτά, δε νομίζω.

 

Για περισσότερες πληροφορίες και μια πρώτη αρχή στο ψάξιμό σου, δες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις σκοπό να το καρφώσεις σε κάνα ψηλό κτίριο δεν νομίζω να χρειάζονται και πολλά μαθήματα.

Λίγο σημάδι μόνο , αλλά και να μην πετύχεις το κτίριο με την πρώτη ίσως να σου δοθεί και δεύτερη ευκαιρία. Εύκολα πράγματα.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι απλο εισαι ανω 18?αν οχι παρε rc jet αεροπλανo οσο εχει ενα αεροπλανο κανονικο εχει αλλα θα το γουσταρεις.

υπαρχουν αερολεσχες για μονοκινητηρια π σ δινουν διπλωμα.αλλα μετα εχεις φραγκα οχι πολλα για να παρεις δικο σ ή απλα θα λες εχω διπλωμα μονοκινητηριου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, τόση ώρα συζητάμε που θα βρει manual για "θειϊκό" flight simulator;

 

Μαλλον προκειται για Ταλιμπαν που προτιμησε να παρει αντιγραμμενο Flight simulator και τωρα δεν εχει το manual...:lol::mrgreen::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...