Προς το περιεχόμενο

Pioneer DV600AV


dtheof

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

λοιπον στην παρεα σας ειμαι πολυ νέος αλλα με αυτα που διαβαζω και κανω στο dvd μου τουλαχιστον αισθανομαι σαν μαθητευόμενος μαγος. εχω αγορασει πριν 5 ημερες ενα pioneer dv 400s . perasa to firmware συμφωνα με τις οδηγιες που δωσατε και ολα είναι οκ με ελληνικους υποτιτλους και ευχαριστώ. μέχρι εδώ καλά. οι απορίες μου οι εξής.

1αν μπορω να βρω ξανα το εργοστασιακό firmware και αν μπορει να γίνει ξανά εγκατάστασή του.

2 εφοσον εμείς πειραζουμε το μηχανημα φυσικά η εγγυηση πάει περίπατο έτσι...

3 αν όμως μπορούμε να επαναφέρουμε αρχικές ρυθμίσεις τότε ούτε γάτα ούτε ζημια

ζητώ κατανόηση για τις χαζες απορίες μου και περιμένω τα φώτα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον στην παρεα σας ειμαι πολυ νέος αλλα με αυτα που διαβαζω και κανω στο dvd μου τουλαχιστον αισθανομαι σαν μαθητευόμενος μαγος. εχω αγορασει πριν 5 ημερες ενα pioneer dv 400s . perasa to firmware συμφωνα με τις οδηγιες που δωσατε και ολα είναι οκ με ελληνικους υποτιτλους και ευχαριστώ. μέχρι εδώ καλά. οι απορίες μου οι εξής.

1αν μπορω να βρω ξανα το εργοστασιακό firmware και αν μπορει να γίνει ξανά εγκατάστασή του.

2 εφοσον εμείς πειραζουμε το μηχανημα φυσικά η εγγυηση πάει περίπατο έτσι...

3 αν όμως μπορούμε να επαναφέρουμε αρχικές ρυθμίσεις τότε ούτε γάτα ούτε ζημια

ζητώ κατανόηση για τις χαζες απορίες μου και περιμένω τα φώτα σας

 

Ακόμα και να το βρεις, αν χαλάσει η συσκευή τότε πιθανός δεν θα μπορείς να το περάσεις. Οπότε απλά δεν έχεις εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας. Ειμαι καινουριος στη παρεα. Το μηνυμα μου περιειχε ανακριβειες για οσους το διαβασαν γι'αυτο το ανασκευασα. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και χρόνια πολλά,

 

μήπως μπορεί κάποιος aνθρωπος να μου πει που μπορώ να βρω το firmware update

για το pioneer dv-600, γιατί το Link που αναφέρει ο zavlakas δεν είναι έγκυρο.perimeno apanthsh to sintomotero dynato eyxaristo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Φίλε αν θες πες μου πως μπορώ να δω στο 400 αρχεία wmv με ανάλυση 1280 με 720

Όχι τίποτε για να χαρώ την τηλεόραση που πήρα

αν δεν γίνετε με τα αρχεία wmv πως μπορώ να δω τέτοια ανάλυση στο 400 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γεια σας gyus!Είμαι καινούργιος στην παρέα. Αγόρασα το DV600 και πήγα να εγκαταστήσω το πρόσφατο firmware άλλα εγατέστησα το firmware του DV400 (Πόντιος!!!). Στη συνέχεια πήγα να εγκαταστήσω το firmware του DV600 αλλά βγάζει μήνυμα Can't play disc. Μπορεί κανείς να βοηθήσει; Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενημέρωση για όποιον ενδιαφέρεται. Το PioneerFAQ ανέβασε νέο firmware για το DV600AV αλλά και για το 400.

 

http://www.pioneerfaq.info/index.php?question=Firmwares

 

Είναι πολύ καλό. Το εγκατέστησα χτές και διορθώνει πολλά προβλήματα (κεντράρισμα χαρακτήρων στα μενού, θέση υπότιτλων κ.λ.π.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Ενημέρωση για όποιον ενδιαφέρεται. Το PioneerFAQ ανέβασε νέο firmware για το DV600AV αλλά και για το 400.

 

http://www.pioneerfaq.info/index.php?question=Firmwares

 

Είναι πολύ καλό. Το εγκατέστησα χτές και διορθώνει πολλά προβλήματα (κεντράρισμα χαρακτήρων στα μενού, θέση υπότιτλων κ.λ.π.)

 

Εδώ για το dv-400 βλέπω το YGB7328I. Εγώ έχω εγκαταστήσει το YGB7516A από τον 10/2007.

Ποιο είναι πιο καινούριο;

Επίσης εδώ βλέπω και αρχεία cp1253 (για ελληνική γραμματοσειρά) τα οποία όμως δεν κατάλαβα πώς μπορώ να τα χρησιμοποιήσω και για ποιο λόγο. Μήπως για να αλλάξω τα fonts των ελληνικών χαρακτήρων;

Και μιας και μιλάμε για fonts.

Σε μένα, τα ελληνικά fonts είναι πολύ μικρά όταν παίζει divx. Προσπάθησα να τα αλλάξω πηγαίνοντας

Initial Settings, Language, Subtitle Language και κάνοντας δοκιμές επιλέγοντας κάθε φορά διαφορετική γλώσα. (Δοκίμασα και Other Language, El).

Δυστυχώς όμως δεν άλλαξε τίποτα.

Τις οδηγίες τις πήρα από εδώ http://www.avsite.gr/vb/showpost.php?p=554706&postcount=91.

Τι κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για το 600 κατέβασα την έκδοση CP1253 (English, Greek) StM v 2.0

Αναλογικά για το 400 χρειάζεσαι την CP1253 Stm v 2.1

Αυτά δεν είναι αρχεία font αλλά ολόκληρο το firmware με ενσωματωμένα fonts. Στο δικό μου (600) μετά την εγκατάσταση διάλεξα κωδικό 0512 el.

Φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για το 400. Μέχρι τώρα είναι το πιό ολοκληρωμένο firmware που έχω δοκιμάσει, όχι μόνο όσο αναφορά την απεικόνηση ελληνικών υπότιτλων αλλά και ως πρός τη γενικότερη σχεδίαση των πλαισίων σε συνδιασμό με τους εμφανιζόμενους χαρακτήρες.

Καλή επιτυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...