Προς το περιεχόμενο

Pioneer DV600AV


dtheof

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ για το 600 κατέβασα την έκδοση CP1253 (English, Greek) StM v 2.0

.... Μέχρι τώρα είναι το πιό ολοκληρωμένο firmware που έχω δοκιμάσει, όχι μόνο όσο αναφορά την απεικόνηση ελληνικών υπότιτλων αλλά και ως πρός τη γενικότερη σχεδίαση των πλαισίων σε συνδιασμό με τους εμφανιζόμενους χαρακτήρες.

 

Σίγουρα το StM v 2.0 είναι το πιό ολοκληρωμενο firmware γενικά.

 

Αν όμως σας ενδιαφέρουν μόνο οι ελληνικοί υπότιτλοι, τότε κατα την γνώμη μου το Firmware του Dinderi V1 mod beta είναι το καλύτερο. :shifty:

Επιλέξτε γλώσσα Russian και καλή απόλαυση. :-D

 

Έχει και άλλα fonts επιλέγοντας άλλες γλώσσες. 1917 (sq) & 0512 (el)

 

Περισσότερες πληροφορίες στην πρώτη σελίδα του thread.

 

 

Bart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Έκανα κι εγώ upgrade. Επιτέλους, βλέπω τους ελληνικούς υπότιτλους σε σωστό μέγεθος! Thanks, guys.

Κρίμα όμως που έφυγε ο δράκος και επανήλθε το logo της Pioneer.

Ερώτηση: Στο logo μου γράφει NTSC. Θα έπρεπε να γράφει PAL;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Με το καινούργιο firmware παρατήρησα το εξής:

βλέπω σήμερα μια ταινία divx και την επόμενη μέρα, πατάω το POWER να ανοίξει, αλλά τίποτα!!!

Πρέπει να το βγάλω και να το ξαναβάλω στην την πρίζα και μετά δουλεύει κανονικά. Να είναι λέτε τυχαίο;

Η εγγύηση ισχύει ακόμη. Για να το πάω στην αντιπροσωπία πρέπει να του κάνω downgrade στην επίσημη έκδοση firmware;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Με το καινούργιο firmware παρατήρησα το εξής:

βλέπω σήμερα μια ταινία divx και την επόμενη μέρα, πατάω το POWER να ανοίξει, αλλά τίποτα!!!

Πρέπει να το βγάλω και να το ξαναβάλω στην την πρίζα και μετά δουλεύει κανονικά. Να είναι λέτε τυχαίο;

Η εγγύηση ισχύει ακόμη. Για να το πάω στην αντιπροσωπία πρέπει να του κάνω downgrade στην επίσημη έκδοση firmware;

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ τη version 2.0 εδώ και 3 μήνες περίπου χωρίς πρόβλημα. Πιθανόν να μην έχει περαστεί καλά το firmware. Προσπάθησες να το ξαναπεράσεις ;

Οσο για την επιστροφή στην επιστροφή στην αντιπροσωπία, νομίζω οτι καλό θα ήταν να βάλεις το επίσημο firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...